CNN Prima News hejtman

hejtman

Výpis příspěvků ke štítku „hejtman“

Nežiju v paláci, s vámi si to rozdám a dostatečně inteligentní Mračková. Co padlo v Partii?

5. září 2022 06:59

První zářijová Partie Terezie Tománkové se nesla v duchu dozvuků protivládních demonstrací a energetické krize. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v první hodině diskutoval s poslancem Radimem Fialou (SPD), zatímco druhá hodina patřila velké politické debatě mezi hejtmany Martinem Půtou (SLK), Martinem Kubou (ODS), poslankyní Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a poslancem Janem Hrnčířem (SPD). Došlo i na ostrou výměnu názorů a četné vzájemné výtky. Co všechno padlo v Partii?

Populismus, asi má zbytečné peníze. Hejtmani se kvůli dávkám pustili do kolegy Kuby

19. srpna 2022 05:10

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) není pomoc státu lidem v krizi dostatečná. Je toho názoru, že by kraje měly svým občanům pomáhat více, sám chce jít příkladem a z regionálního rozpočtu obyvatele podpořit. Jeho kolegové Jan Grolich (KDU-ČSL) a Martin Netolický (ČSSD) však jeho přístup zpochybňují. Tvrdí, že všechny kraje nemají stejné finanční prostředky, a míní, že se ze strany Kuby jedná o populismus.

Uprchlíci nejsou figurky. Hřibův návrh na přerozdělování není reálný, zdůrazňuje Kuba

14. července 2022 14:36

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) není spokojen s výsledkem čtvrtečního jednání hejtmanů s vládou. Podle Hřiba totiž nepřineslo posun v požadavku na přesun části ukrajinských uprchlíků z přeplněné Prahy do jiných krajů. Předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS) v reakci na to sdělil, že není možné zacházet s utečenci jako se šachovými figurkami. Poté navrhnul vlastní řešení.

Do škol se přihlásilo 40 tisíc ukrajinských dětí. Mnohem méně, než jsme čekali, řekl Kuba

14. července 2022 12:46

Do škol se podle zatím neuzavřených dat ze zápisů, které končí v pátek, přihlásilo asi 40 tisíc dětí z Ukrajiny. Je to o 30 tisíc méně, než jich podle statistik do Česka po propuknutí konfliktu na Ukrajině přišlo. Po čtvrtečním jednání se zástupci vlády to na tiskové konferenci uvedl předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Ostrava řeší problémy s ukrajinsko-maďarskými Romy. Likvidují ubytovny a kradou, říká hejtman

6. dubna 2022 21:19

Někteří uprchlíci si zřejmě neváží pomoci, které se jim dostává, tvrdí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Podle něj mají v regionu problémy především s kočovnými ukrajinsko-maďarskými Romy. Ničí prý ubytovny i dopravní prostředky, zůstává po nich nepořádek. Uprchlické vlny prý využili k tomu, aby se dostali do Česka.

Netolický: Plošná pomoc není na místě. Určeme pravidla, aby ji dostali nejpotřebnější

1. února 2022 14:17

Vláda Petra Fialy (ODS) chce prosadit novelu pandemického zákona. Ten však podle odborníků skrývá řadu problémů, jedním z nich je i kompenzace škod. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) zdůraznil, že z jeho zkušeností plošná pomoc není na místě. „Bylo by dobré určit pravidla, abychom pomohli nejpotřebnějším,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Vlastizrádce, hlásá šibenice pro Vondráka. Hejtman informoval policii a označil viníky

31. ledna 2022 10:03

Vlastizrádce. Prostý text nese vyrobená šibenice, kterou sdílel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) na sociálních sítích. Kromě vzkazu u ní byl připevněn i obrázek oběšence a text k pandemickému zákonu, který nese logo ZF, což pravděpodobně odkazuje na Zdravé fórum. Jeho zakladatel Jan Tománek však odmítá, že by s tím měl cokoli společného.