CNN Prima News hejtman

hejtman

Výpis příspěvků ke štítku „hejtman“

Jurečkova hlava na podnose nic neřeší. Musíme se přestat držet jen hodnot, říká Grolich

Změnu u lidovců nemusí nastartovat jen hlava Mariana Jurečky na podnose, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS jihomoravský hejtman Jan Grolich, o kterém se často hovoří jako o jeho nástupci. Ve čele strany by podle svých slov mohl stanout pouze tehdy, obhájí-li post hejtmana. Jurečka má podle něj devět měsíců na to, aby „zabral“. A jeho strana by tento čas měla využít k rozhodnutí, jakým směrem se chce vydat. V rozhovoru se také dozvíte, koho by Grolich rád viděl na postu předsedy, zda uvažuje o postu ministra a na jaké voliče by se měla strana zaměřit.

Úředník Jakub skočil pod vlak. Kolegové šikanu odmítli, podle hejtmana Půty se s krizí nesvěřil

Nesmírně nás to zasáhlo. Nikdy se nikomu nesvěřil, že má nějaké trápení. Tak na smrt vedoucího oddělení cestovního ruchu na Krajském úřadu Libereckého kraje Jakuba Šepse reagoval hejtman kraje Martin Půta. Podle informací webu Blesk.cz měl úředník spáchat sebevraždu skokem pod vlak. Před svým činem na sociálních sítích sdílel dopis na rozloučenou, v němž uvádí důvody, proč si sáhl na život.

Čunek ostře k lidovcům: Kolegové ztratili směr. Vláda zavádí tisíce blbin, KDU-ČSL to pohřbí

Lidovci chtějí být dobrými parťáky ve vládě, ale neplní svůj volební program. Kolegové úplně ztratili směr a vláda vymýšlí tisíce blbin, které stranu pohřbí, řekl na konto KDU-ČSL její bývalý předseda a nynější senátor Jiří Čunek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Většinu problémů okolo kontroverzního konsolidačního balíčku by podle něj vyřešil návrat superhrubé mzdy, její zrušení považuje za „past na ODS a pětikoalici“. Sám ale do fungování lidovců nechce příliš mluvit. „To nejlepší, co pro stranu může bývalý předseda udělat, je, aby umřel. Budou mu dávat kytky na hrob a říkat, jak byl báječný – zvlášť nyní, když už do ničeho nemluví,“ poznamenal Čunek.

Vondrák oznámil odchod. Moravskoslezský kraj povede Krkoška, rozhodli zastupitelé

Moravskoslezským hejtmanem ve čtvrtek zastupitelé zvolili náměstka pro regionální rozvoj a turistický ruch Jana Krkošku (ANO). Ve funkci nahradil Iva Vondráka (zvolen za ANO), který na začátku jednání zastupitelstva rezignoval. Vondrák kraj vedl od roku 2016. Po složení funkce označil za smutné, že 30 let po revoluci nemůže člověk říct svůj názor. Krkošku podpořilo 44 zastupitelů, proti jich bylo pět a hlasování se zdrželo 13 zastupitelů.

Kubičko: Fiala domluvil koalici, byť partneři skřípou zuby. Babiš si s drby spojence nezíská

Andrej Babiš (ANO) sklouzává do emoční roviny a vytahuje drby. Tímto stylem válcuje nejen své protivníky, ale i případné spojence. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Radko Kubičko. Dodal, že premiér Petr Fiala (ODS) je v jednodušší situaci, neboť dokázal domluvit vládní pětikoalici, „přestože koaliční partneři skřípou zuby“.

Schiller: V Ústí je čtvrtá generace, která nepracuje. Ze školy jdou na sociálku, říká Foldyna

Nedostatečná vzdělanost je velkým problémem v Ústeckém kraji. Po ukončení základní školy se lidé rovnou staví do front na sociální dávky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli hejtman Jan Schiller (ANO) a zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (SPD). Na malou vzdělanost upozornil také vedoucí Programu dluhového poradenství z neziskové organizace Člověk v tísni Daniel Hůle.

Rath je opět na svobodě. Opustil brněnskou věznici, kde si odpykával trest za korupci

Bývalý středočeský hejtman David Rath v úterý opustil brněnskou věznici, kde si od počátku ledna odpykával trest za korupci. Sdělil to advokát někdejšího politika Roman Jelínek. Ratha poslal soud za mříže loni v červnu, kdy mu ve druhé větvi kauzy manipulací při zadávání zakázek ve Středočeském kraji o rok prodloužil už dříve uložený sedmiletý trest. Rath k tomu v SMS zprávě zatím pouze napsal, že ho nyní čeká dost práce. Působí též jako lékař na Poliklinice u svatého Jakuba Hostivice, kde ale ve čtvrtek dopoledne nebyl.