reklama
CNN Prima News hejtman

hejtman

Výpis příspěvků ke štítku „hejtman“

Sledujte ZÁZNAM Divoké karty: Co chtějí jako poslanci změnit Okamura, Opltová a Holiš?

15. října 2021 17:53

Před týdnem voliči ve volbách dali najevo, jak si představují vedení České republiky pro další čtyři roky. Některé kandidáty navíc podpořili svými preferenčními hlasy a doslova ze dna kandidátek se někteří dostali až do jejich čela. Jak podporu voličů využijí zvolení poslanci Hayato Okamura (KDU-ČSL), Michaela Opltová (STAN) či Radim Holiš (ANO)? Sledujte živě pořad Divoká karta na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

17. září 2021 12:50

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Důvěra ve vládu i prezidenta roste. Největší podpoře se ale těší starostové

2. srpna 2021 13:12

Důvěra Čechů v ústavní instituce se v červenci meziměsíčně zvýšila. Prezidentovi a vládě důvěřuje shodně 37 procent lidí, zatímco v červnu byla jejich důvěryhodnost o osm, respektive devět procentních bodů nižší. Před rokem ale prezidentovi věřilo 43 procent lidí a vládě 41 procent. Největší důvěru si dál udržují starostové a obecní zastupitelstva, jimž věří přibližně dvě třetiny veřejnosti. Vyplynulo to z červencového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Grolich: Že se Babiš na Moravě usmál? Kritika není fér. Je dobře, že politici přijeli

28. června 2021 11:45

Kabinet od pondělního rána jedná o pomoci obcím na jižní Moravě, které zničilo tornádo. Do Hrzánského paláce dorazil i jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Řekl, že celková škoda se vyšplhá k 15 miliardám. Zároveň se zastal politiků, kteří na jih Moravy dorazili. Podle něj je důležité, že situaci viděli na vlastní oči.

Kuba: Jediným cílem ODS má být vyhrát volby, ne zbavit se Andreje Babiše

6. června 2021 13:07

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) by považoval za nepřijatelné, kdyby ODS rezignovala na ambici vyhrát volby. Sám připomněl, že občanští demokraté pod jeho vedením takřka vyhráli volby v Jihočeském kraji. Přitom strana kandidovala samostatně bez dalších koaličních partnerů, řekl v Partii Terezie Tománkové. Sdělil také, že by jediným cílem ODS neměla být snaha zbavit se premiéra Andreje Babiše (ANO).

reklama