reklama
CNN Prima News hejtman

hejtman

Výpis příspěvků ke štítku „hejtman“

Kuba: Jediným cílem ODS má být vyhrát volby, ne zbavit se Andreje Babiše

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) by považoval za nepřijatelné, kdyby ODS rezignovala na ambici vyhrát volby. Sám připomněl, že občanští demokraté pod jeho vedením takřka vyhráli volby v Jihočeském kraji. Přitom strana kandidovala samostatně bez dalších koaličních partnerů, řekl v Partii Terezie Tománkové. Sdělil také, že by jediným cílem ODS neměla být snaha zbavit se premiéra Andreje Babiše (ANO).

Rozvolníme i ve Zlínském kraji, potvrdil hejtman. Na Děčínsku k tomu ale asi nedojde

Ve Zlínském kraji se od pondělí 12. dubna otevřou školy a část obchodů a služeb jako v ostatních částech země. Novinářům to řekl hejtman Radim Holiš (ANO). Nemocnice v kraji jsou podle něj stále zaplněné a epidemie koronaviru ještě neklesá. Situace v kraji však není podle hygieniků alarmující. O odkladu otevření škol na Děčínsku má rozhodnout ministerstvo zdravotnictví, kterému to ve čtvrtek navrhne Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje.

Přednostně očkován byl i hejtman Netolický. Jinak by se vakcína vyhodila, tvrdí

Přednostně očkován proti covidu byl osmatřicetiletý hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD), jeho dva náměstci, tři krajští radní a více než dvě stovky starostů v kraji. To, že se vakcíny nedařilo dostat nejprve k rizikovým skupinám a starším lidem, je podle hejtmana vina těžkopádného systému. Kdyby je kraj nevyužil pro kritickou infrastrukturu, skončily by podle Netolického v koši.

reklama