reklama
CNN Prima News hladiny řek

hladiny řek

Výpis příspěvků ke štítku „hladiny řek“

Na jihu Čech hrozí povodně. Meteorologové varují také před silným větrem

4. února 2021 09:21

Až do odvolání platí pro Jihočeský kraj druhý stupeň povodňové aktivity. Bdělost platí také pro Středočeský, Plzeňský, Jihomoravský kraj a Vysočinu. Do čtvrteční 14. hodiny je v některých krajích platná i výstraha před silným větrem. Déšť pro čtvrtek meteorologové předpokládají pouze ojediněle, odpolední teploty mohou vystoupat až na 12 stupňů Celsia.

Živě
ON-LINE: Povodně odřízly opavskou část Držkovice, voda by už ale měla klesat

14. října 2020 07:41

V části Moravy a Slezska a na severovýchodě Čech dál hrozí povodně vyvolané středečním silným deštěm. Horní části rozvodněných řek by již měly klesat, očekává se však rozvodnění jejich dolních úseků, kde by se situace měla uklidňovat od pátku. Například dolní Morava v Lanžhotě se dostane nad třetí, nejvyšší stupeň v noci na sobotu a hladina středního a dolního Labe bude nejvýše v pátek, maximálně ale na úrovni prvního stupně povodňové aktivity.

Hladiny řek stoupají: Hasiči evakuovali dětský tábor, hrozí extrémní nebezpečí povodní

29. června 2020 11:42

Na Vysočině platí 1. povodňový stupeň na pěti místech Svratky, Sázavy a Doubravy. Kvůli stoupání řek hasiči evakuovali dětský tábor u Libice nad Doubravou. V okresech Chrudim, Pardubice a Moravská Třebová navíc hrozí extrémní nebezpečí záplav. Důvodem je stav ohrožení v povodí Novohradky, Chrudimky a na Jevíčce. Nově hrozí extrémní stupeň nebezpečí na Vysočině v oblasti Nového Města na Moravě.

reklama