sledujeme živě

ON-LINE: Povodně odřízly opavskou část Držkovice, voda by už ale měla klesat

Souhrn událostí

  • Na šesti místech Česka platí třetí povodňový stupeň
  • V Pardubickém kraji hladiny řek postupně opadávají
  • V Jihomoravském kraji platí nejvyšší nebezpečí záplav pro okolí Břeclavi, Hodonína, Veselí nad Moravou a Židlochovic
  • V Olomouckém kraji pro Mohelnici a Přerov, ve Zlínském kraji pro Kroměříž, Uherské Hradiště a Otrokovice a v Moravskoslezském kraji pro Hlučín a Kravaře

V části Moravy a Slezska a na severovýchodě Čech dál hrozí povodně vyvolané středečním silným deštěm. Horní části rozvodněných řek by již měly klesat, očekává se však rozvodnění jejich dolních úseků, kde by se situace měla uklidňovat od pátku. Například dolní Morava v Lanžhotě se dostane nad třetí, nejvyšší stupeň v noci na sobotu a hladina středního a dolního Labe bude nejvýše v pátek, maximálně ale na úrovni prvního stupně povodňové aktivity.

Tagy:

Hlavní zprávy

Putin ještě může na Ukrajině vyhrát, řekl americký generál a popsal taktiku „mlýnek na maso“
Ukrajina

Putin ještě může na Ukrajině vyhrát, řekl americký generál a popsal taktiku „mlýnek na maso“

Rusové mohou Ukrajincům i přes své neúspěchy na frontě pořád ošklivě zatápět. Dokonce se je budou snažit dohnat k tomu, aby začali volat po příměří. Takto aktuální situaci na frontě popsal pro CNN americký generál ve výslužbě Wesley Clark. Součástí ruské strategie podle něj bude pravidelné ostřelování ukrajinských civilistů či údery na infrastrukturu. Bachmut, kde aktuálně probíhají ty nejtěžší boje, popsal jako „mlýnek na maso“.

OBRAZEM: Dvojkolo i pečení cukroví. Kandidáti na Hrad tasí rodiny, jak jim to pomůže?
Prezidentské volby

OBRAZEM: Dvojkolo i pečení cukroví. Kandidáti na Hrad tasí rodiny, jak jim to pomůže?

Partneři, děti, vnoučata, ale i sestřenice nebo rodiče. Prezidentští kandidáti v poslední době v kampaních na sociálních sítích čím dál tím častěji „tasí“ své rodiny, a snaží se tak zapůsobit na voliče. Nejvíce své nejbližší ukazuje Danuše Nerudová, méně pak Andrej Babiš nebo kandidáti z posledních příček průzkumů. Proč a jak jim to může ve volbách pomoci?

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
08:17

V ruské Brjanské oblasti u ukrajinských hranic hoří nádrž s ropnými produkty

07:51

Zelenská: Ukrajina zažívá podobné hrůzy jako Británie za druhé světové války

07:20

Zelenskyj: Do konce tohoto roku Rusko ztratí 100 tisíc svých vojáků

06:28

Ukrajina: Nepřítel ztratil až 470 zraněných, bylo zničeno asi 50 kusů vojenské techniky různého typu a muniční sklad

Promiň, teď se jdu modlit. Čech o svérázných Saúdech, kteří na MS způsobili poprask

Ukázali světu, že nenabízí jen bohatý ráj pro persony vyhlížející důchod. Velebeným triumfem nad Argentinou na šampionátu v Kataru Saúdové vzkázali: My umíme také dělat fotbal. Podle českého fyzioterapeuta Matěje Šendera by ho uměli dělat možná ještě lépe, kdyby změnili svoji povahu, neodpovídali na všechno insallah nebo se neládovali donuty. „Ale je nezměníte,“ řekl pro CNN Prima NEWS muž, který více než dva roky velmi zblízka poznával mentalitu tamních hráčů.

Krvavé drama ve Všenorech: Soused zaútočil kladivem a pistolí, dopadli ho až po letech

Sousedský spor se rozhodl vyřešit po svém. Vyzbrojen upravenou plynovou pistolí a kladivem se vloupal do chatky svého souseda a zaútočil. Sám cítil velkou křivdu, a tak množství útrap a malicherných naschválů přetavil v brutální útok. Nést následky za své jednání ale nechtěl. Policisté ho vypátrali až po třech letech, kdy se ukrýval mezi českými turisty v egyptské Hurghadě. Příběh Jana Šimáka vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

Čína staví obří izolační tábory. Bude tam zavírat občany, kteří se nakazili koronavirem

Čína se v boji proti pandemii koronaviru rozhodla vydat cestou nulové tolerance. I jen pro pouhá podezření z možné nákazy tak neváhala uzavřít celé bloky a dokonce i města. Vláda v Pekingu se také rozhodla vytvořit unikátní izolační střediska, která mohou pojmout až desítky tisíc nakažených a potenciálně infikovaných osob. Údajně největší z těchto izolačních táborů se nachází poblíž města Kanton na jihovýchodě země.

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice?

Kdyby stěny největší soudní síně Krajského soudu v Ostravě promluvily, zaznělo by hodně nářků. Za nacistické okupace i za komunistů tady často padaly vykonstruované rozsudky, k justičnímu omylu však může dojít i v demokracii. Rozhodně nehájím názor, že dvojnásobný vrah Petr Kramný je nevinen a věřím, že dostal spravedlivý trest. Zároveň se však do duše vkrádají i pochybnosti. Zvláště v úterý 29. listopadu 2022 tady v soudní síni číslo 7, v níž se obhájkyně Petra Kramného snaží o obnovu procesu.

Političtí náměstci? Nehorázná arogance a plivanec, řekl Kobza. Podle Žáčka tomu nerozumí

Funkce odborných náměstků na ministerstvech od ledna zaniknou a zruší se také omezení počtu náměstků členů vlády. V úterý novelu služebního zákona stvrdila Sněmovna, když přehlasovala veto Miloše Zemana. Podle člena sněmovního zahraničního výboru Jiřího Kobzy (SPD) jde o nehoráznou aroganci vládní koalice. „SPD nemá žádnou zkušenost s výkonem moci ve vedení ministerstev,“ reagoval člen sněmovního výboru pro obranu Pavel Žáček (ODS).

Domácí zpravodajství

Kdo nemá fotku s krávou, jako by nebyl. Kandidáti na Hrad zkouší bizarní taktiku na voliče

Sociální sítě se plní fotkami prezidentských kandidátů s různými zvířaty. Bizarní je, že Petr Pavel, Andrej Babiš i Pavel Fischer mají skoro totožné fotografie, všichni tři se totiž nechali zvěčnit v kravíně. Podobnými snímky se často snaží dokázat, že jezdí za různými skupinami voličů a oslovují je. Politologové navíc tvrdí, že fotky se zvířaty v zemi, kde skoro každý občan nějakého domácího mazlíčka vlastní, na voliče dobře fungují.

Prezidentské volby se blíží. Diváci CNN Prima NEWS budou znát vítěze jako první

Prezidentské volby se nezadržitelně blíží. Jak klání o pozici hlavy státu dopadne? Jako první ze všech stanic a redakcí to bude vědět CNN Prima NEWS a díky tomu i její sledující. Pomocí technologie predikce výsledků to umožní spolupráce se společnostmi STEM a STEM/MARK. CNN Prima NEWS navíc nabídne vysílání Superdebaty s diváky ve studiu i detailní analýzy na klíčových místech republiky.