reklama
CNN Prima News Home Credit

Home Credit

Výpis příspěvků ke štítku „Home Credit“

Obchod za desítky miliard: Moneta se spojí s Air Bank a Home Creditem

6. května 2021 21:50

Moneta Money Bank podepsala se společnostmi ze skupiny PPF rámcovou smlouvu ohledně akvizice Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a společnosti Benxy. Akvizice je podmíněna souhlasem akcionářů banky na mimořádné valné hromadě, která se bude konat v červnu. Akvizicí získá Moneta od skupiny PPF sto procent akcií skupiny Air Bank za celkovou kupní cenu 25,90 miliardy Kč.

Počátky byznysu či kuriózní seznámení s manželkou. Co jste o Petru Kellnerovi nevěděli

31. března 2021 14:32

Byl nejbohatší, charismatický, introvertní, ale i tvrdý byznysmen s politickým vlivem. Lidé, kteří s ním pracovali, o něm hovoří jako o skvělém šéfovi. Petr Kellner měl ale i řadu kritiků, kteří mu nemohou zapomenout, že začal dělat byznys v Rusku a zejména Číně. Tedy v zemích, kde vládnoucí garnitura s lidskými právy příliš nepáře. Co jste ale o českém miliardáři nevěděli?

Zemětřesení v českém byznysu? Skupinu PPF může po Kellnerově odchodu čekat rozpad

30. března 2021 05:36

Význam společnosti PPF zesnulého miliardáře Petra Kellnera už dávno přesáhl hranice České republiky. Kellnerův odchod ovšem není pro skupinu dobrou zprávou. Byl to právě nejbohatší Čech, kdo holding vybudoval od základů a účastnil se osobně všech důležitých rozhodnutí. Podle informací z odborných kruhů by nyní mohlo skupinu potkat štěpení.

Kellner od loňska zchudl, vítězem koronavirové krize je premiér Babiš

14. října 2020 09:31

S celkovým majetkem 293 miliard korun zůstává nejbohatším Čechem nadále Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF, podle žebříčku časopisu Forbes. Jako jediný z první desítky nejmajetnějších ale od loňského roku zchudl, přišel zhruba o 57 miliard korun. Za Kellnerem se umístili podnikatelé Radovan Vítek a Daniel Křetínský. Na čtvrtém místě figuruje premiér Andrej Babiš, který patří podle Forbesu mezi ty, jimž se během koronavirové krize dařilo nejlépe.

Kellnerova sázka na Čínu se obrací proti němu. Od ledna přišel o 60 milard korun

2. června 2020 11:30

Expanze Petra Kellnera na čínském trhu měla vést k rychlému růstu hodnoty majetku nejbohatšího člověka v Česku. Namísto toho český miliardář sledoval kolaps plánu své firmy poskytující spotřebitelské úvěry na úpis akcií na hongkongské burze, po kterém se navíc rozpoutal boj s dopady šíření koronaviru. To Kellnera od ledna připravilo o 2,5 miliardy dolarů, což je zhruba 60 miliard korun. Zároveň se množí otázky ohledně dalšího osudu jeho asijské expanze, píše agentura Bloomberg.

reklama