reklama

Honda vybaví svá auta „rouškou“. Nový filtr má zachytit prach, pyl i koronavirus

Honda zveřejnila i další rady pro bezpečné cestování, které zahrnují také časté větrání.
Zdroj: Honda

Japonská automobilka Honda začne ve všech svých nových modelech nabízet vylepšený kabinový filtr. Ten se skládá hned ze čtyř vrstev, které mají zabránit nejen průniku prachu či pilu do interiéru vozu, ale i koronaviru. K mání bude tato výbava i na českém trhu.

reklama

Když jde o sociální distanc, je osobní auto bezpečným dopravním prostředkem. I na jeho palubu se však ve výjimečných případech koronavirus dostane. Mohlo by například stačit, aby těsně před průjezdem vozu kýchnul nakažený chodec na přechodu. Právě proti podobným případům teď Honda nasadí „roušku“ vlastním vozům.

Jde o kabinový filtr, který se skládá hned ze čtyř vrstev. První dvě jsou vyrobené z mikrovlákna a mají zachytit prach nebo pyl. Třetí vrstva je opatřena aktivním uhlím, které slouží k další filtraci zejména menších částic a škodlivých plynů. Čtvrtá vrstva, jež je vyrobena z ovocných extraktů, si má podle Hondy poradit téměř se 100 procenty virů přenášených aerosolem.

Honda popisuje jednotlivé vrstvy nového vzduchového filtru proti koronaviru.
Honda popisuje jednotlivé vrstvy nového vzduchového filtru proti koronaviru.
Zdroj: Honda

„Teď, když je společnost víc než kdy jindy poučena o dopadu bakterií a virů, dá se očekávat, že poptávka po podobných řešeních na ochranu posádky rychle poroste,“ řekl Eiichi Hino, prezident evropského oddělení japonské Hondy.

Posádka by se ale podle automobilky neměla od okolního světa izolovat úplně. Firma zveřejnila i další rady pro bezpečné cestování, které zahrnují také časté větrání. Čím více čerstvého vzduchu proudí do kabiny, tím více se ředí aerosol, v němž se může virus přenášet. Dá se tedy předpokládat, že by lidé měli například ve městě s větší koncentrací chodců spoléhat na filtr a mimo něj větrat.

Honda v Evropě nabídne novou technologii ve všech svých modelech. K mání bude i na českém trhu.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte Nový den s Robertem Plagou: Je testování ve školách zatím úspěšné?

Sledujte Nový den s Robertem Plagou: Je testování ve školách zatím úspěšné?

Už třetí den chodí alespoň část žáků opět do škol. Dalším klíčovým datem je 19. duben, kdy se studenti závěrečných ročníků středních škol budou moci vydat na konzultace. Jak teď rotační výuka probíhá? Proč je zatím pozitivních naprosté minimum žáků? A kdy se na své kamarády mohou těšit i další děti? Sledujte po půl osmé ráno středeční Nový den na CNN Prima NEWS s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO).

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama