Honda vybaví svá auta „rouškou“. Nový filtr má zachytit prach, pyl i koronavirus

Japonská automobilka Honda začne ve všech svých nových modelech nabízet vylepšený kabinový filtr. Ten se skládá hned ze čtyř vrstev, které mají zabránit nejen průniku prachu či pilu do interiéru vozu, ale i koronaviru. K mání bude tato výbava i na českém trhu.

Když jde o sociální distanc, je osobní auto bezpečným dopravním prostředkem. I na jeho palubu se však ve výjimečných případech koronavirus dostane. Mohlo by například stačit, aby těsně před průjezdem vozu kýchnul nakažený chodec na přechodu. Právě proti podobným případům teď Honda nasadí „roušku“ vlastním vozům.

Jde o kabinový filtr, který se skládá hned ze čtyř vrstev. První dvě jsou vyrobené z mikrovlákna a mají zachytit prach nebo pyl. Třetí vrstva je opatřena aktivním uhlím, které slouží k další filtraci zejména menších částic a škodlivých plynů. Čtvrtá vrstva, jež je vyrobena z ovocných extraktů, si má podle Hondy poradit téměř se 100 procenty virů přenášených aerosolem.

„Teď, když je společnost víc než kdy jindy poučena o dopadu bakterií a virů, dá se očekávat, že poptávka po podobných řešeních na ochranu posádky rychle poroste,“ řekl Eiichi Hino, prezident evropského oddělení japonské Hondy.

Posádka by se ale podle automobilky neměla od okolního světa izolovat úplně. Firma zveřejnila i další rady pro bezpečné cestování, které zahrnují také časté větrání. Čím více čerstvého vzduchu proudí do kabiny, tím více se ředí aerosol, v němž se může virus přenášet. Dá se tedy předpokládat, že by lidé měli například ve městě s větší koncentrací chodců spoléhat na filtr a mimo něj větrat.

Honda v Evropě nabídne novou technologii ve všech svých modelech. K mání bude i na českém trhu.

Tagy: