CNN Prima News rouška

rouška

Výpis příspěvků ke štítku „rouška“

Češi opět sahají po respirátorech. V populaci je covid již rozšířen, připustil Prymula

Zájem o roušky a respirátory v Česku opět roste. Prodejci si rovněž všímají několikanásobného nárůstu poptávky po antigenních testech. Nemocní podle nich chtějí vědět, jestli se nakazili covidem, nebo zda se jedná o chřipku. Odborníci také apelují na nošení ochrany dýchacích úst zvláště v místech se zvýšenou koncentrací lidí. Podle epidemiologa Romana Prymuly budou počty nakažených v dalších týdnech stoupat.

Covid jako běžná nemoc? Průběh není vždy mírný, varoval Prymula. Připomněl i vakcíny

Ač byl covid celosvětově zařazen do kategorie běžných respiračních onemocnění, jeho průběh není stále nijak mírný, uvedl epidemiolog Roman Prymula v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ohledně zvyšujícího se počtu případů této virové nákazy. Příznaky podle něj mohou být i méně obvyklé. Odborník připomněl i nový druh vakcíny, která je již distribuována k využití praktickým lékařům.

Klaus soud kvůli roušce pod nosem vyhrál. Hygiena mu musí vrátit pokutu, kterou zaplatil

Pražský městský soud zrušil pokutu 8 000 korun, kterou úřady uložily bývalému prezidentovi Václavu Klausovi za vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze v roce 2020. Rozhodnutí o pokutě se totiž opíralo o opatření, které už v té době bylo zrušeno jako nezákonné. Rozsudek je pravomocný, žalované ministerstvo zdravotnictví proti němu může podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS).

Respirátory od října do Velikonoc? Němci zvažují stejný režim jako u zimních pneumatik

Přestože léto ještě oficiálně nezačalo, odborníci a politici už přemýšlí nad příchodem podzimu a s ním souvisejícím rizikem opětovného vzedmutí koronavirové epidemie. Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach navrhl několik opatření, která by mohla v chladnějších měsících vstoupit v platnost. Patří mezi ně i kuriózní pravidlo pro nošení ochrany dýchacích cest.

V pražské MHD se zruší některá proticovidová opatření. Co vše se změní?

Do tramvají a autobusů pražské MHD budou moci cestující od pondělí opět nastupovat předními dveřmi a využívat první řady sedadel. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Omezení platilo od 17. ledna ve snaze ochránit řidiče před rizikem nákazy koronavirem. Povinnost nosit respirátor nebo nanoroušku zůstane zachována. Od dalšího víkendu DPP posílí provoz metra.