reklama
CNN Prima News rouška

rouška

Výpis příspěvků ke štítku „rouška“

Johnson seděl bez roušky vedle miláčka Británie, nejspíš i usnul. Schytal ostrou kritiku

3. listopadu 2021 16:24

Fanoušci britského moderátora, režiséra a přírodovědce Davida Attenborougha jsou pobouřeni. Své rozhořčení dali najevo poté, co byl premiér Boris Johnson vyfotografován, jak sedí na klimatickém summitu OSN vedle pětadevadesátiletého veterána dokumentaristiky divoké přírody, aniž by měl na obličeji roušku. Na Johnsona navíc padlo podezření, že během konference usnul. Podobné faux pas již před ním řešil i americký prezident Joe Biden.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

18. října 2021 22:29

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

Lidé s mutací alfa vydechují až stokrát víc viru. Delta je ještě horší, tvrdí vědci

14. října 2021 22:59

Vědci z Marylandské univerzity přišli s novými výsledky studie o šíření koronaviru. Zjistili, že člověk, který je nakažen variantou alfa vydechuje do ovzduší 43- až 100krát více viru než člověk, který se nakazil původním kmenem viru. Odborníci nyní předpokládají, že varianta delta je ještě nakažlivější. Vir se podle nich vyvíjí tak, aby se lépe přenášel vzduchem.

Surové napadení kvůli roušce v Praze: Muž chytil řidičku autobusu za vlasy a táhl ji ven

12. října 2021 19:01

Otřesné napadení řidičky autobusu řeší pražští policisté. Došlo k němu na lince 224 v polovině června, nyní policie žádá veřejnost o pomoc. Vše začalo, když řidička upozornila jednoho z cestujících, aby si nasadil respirátor. Muž ji ale místo toho chytil za vlasy a snažil se ji vytáhnout z kabiny řidiče. V tom mu zabránili dva pasažéři, které teď policie hledá.

Zákazník neměl roušku, tak nedostal pivo. Rozzuřený vytáhl revolver a prodavače zastřelil

21. září 2021 09:47

Muž odmítající nosit roušku zastřelil pokladníka čerpací stanice v západoněmeckém městě Idar-Oberstein. O víkendovém incidentu v pondělí podle agentury DPA informoval příslušný státní zástupce. Muž se údajně rozčílil, že mu pokladník nechtěl prodat pivo, protože neměl chráněné dýchací cesty, jak v Německu nařizují protiepidemické předpisy.

Komentátoři: S únikem informací má problém celé Česko. Z BIS je děravá služba

23. srpna 2021 12:10

Komentátoři Petr Kolář a Petr Hartman se ve vysílání CNN Prima NEWS pustili do Bezpečnostní informační služby (BIS). Prezident Miloš Zeman o víkendu prohlásil, že ho vysoce postavený důstojník BIS před několika lety informoval, že jeho blízcí spolupracovníci jsou odposloucháváni. „Co je to za tajnou službu? Je to spíše děravá služba,“ kritizoval Kolář.

reklama