CNN Prima News rouška

rouška

Výpis příspěvků ke štítku „rouška“

Klaus soud kvůli roušce pod nosem vyhrál. Hygiena mu musí vrátit pokutu, kterou zaplatil

27. října 2022 15:48

Pražský městský soud zrušil pokutu 8 000 korun, kterou úřady uložily bývalému prezidentovi Václavu Klausovi za vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze v roce 2020. Rozhodnutí o pokutě se totiž opíralo o opatření, které už v té době bylo zrušeno jako nezákonné. Rozsudek je pravomocný, žalované ministerstvo zdravotnictví proti němu může podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS).

Respirátory od října do Velikonoc? Němci zvažují stejný režim jako u zimních pneumatik

18. června 2022 15:59

Přestože léto ještě oficiálně nezačalo, odborníci a politici už přemýšlí nad příchodem podzimu a s ním souvisejícím rizikem opětovného vzedmutí koronavirové epidemie. Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach navrhl několik opatření, která by mohla v chladnějších měsících vstoupit v platnost. Patří mezi ně i kuriózní pravidlo pro nošení ochrany dýchacích cest.

V pražské MHD se zruší některá proticovidová opatření. Co vše se změní?

18. února 2022 20:20

Do tramvají a autobusů pražské MHD budou moci cestující od pondělí opět nastupovat předními dveřmi a využívat první řady sedadel. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Omezení platilo od 17. ledna ve snaze ochránit řidiče před rizikem nákazy koronavirem. Povinnost nosit respirátor nebo nanoroušku zůstane zachována. Od dalšího víkendu DPP posílí provoz metra.