reklama

virus

Výpis příspěvků ke štítku „virus“

Očkovaná vědkyně se nakazila koronavirem v přísně střežené laboratoři. Pokousala ji myš

11. prosince 2021 00:18

Tchaj-wan je na nohou kvůli vědkyni, kterou v přísně střežené laboratoři pokousala koronavirem nakažená myš. Podle tamějšího ministra zdravotnictví Čchena Š'-čchunga měla žena tento týden pozitivní test na covid. Nyní probíhá vyšetřování, zda byla zdrojem nákazy opravdu myš. Podle úřadů je to poměrně pravděpodobné – Tchaj-wan má v posledních měsících na kontě pouhé jednotky pozitivních případů. Pracovnice laboratoře navíc necestovala do zahraničí, což naznačuje šíření jen v rámci ostrova, informoval deník Bloomberg.

Koronavirus ohrožuje i necovidová oddělení. Šéf HIV centra se obává o personál i pacienty

4. prosince 2021 12:47

Počet lidí hospitalizovaných s koronavirem přesáhl 6 tisíc, nákaza začíná ovlivňovat i necovidová oddělení. Mezi ně patří také HIV centrum ve Fakultní nemocnici Bulovka. „Nejvíce se bojíme personální stránky věci, kdyby část našich pracovníků musela pomáhat na covidových odděleních,“ strachuje se vedoucí centra David Jilich.

Chovné husy na rybníce Velebil mají ptačí chřipku. Veterináři je utratí

22. listopadu 2021 14:34

Veterináři utratí 900 chovných hus z rybníku Velebil u Byňova na Českobudějovicku. U zvířat se totiž potvrdil virus ptačí chřipky. Informaci v pondělí potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. V Byňově, kde se virus prokázal už v pátek, veterináři v pondělí utratili jiných 700 hus a 300 kachen. Vzorky odebrali u deseti hejn, vyjma Velebilu jsou výsledky negativní. Chovy patří firmě Rybářství Nové Hrady.

Průběh covidu komplikují další infekce, objevuje se i chřipka. Pomohou znovu respirátory?

11. listopadu 2021 18:38

Loni chřipka především kvůli přísným lockdownům a nošení roušek a respirátorů prakticky vymizela, letos by proto mohla vzhledem k nižší imunitě lidí udeřit o to silněji, a výrazně tak zkomplikovat průběh nemoci COVID-19 u řady pacientů. Některým už totiž jiné respirační choroby průběh koronaviru znepříjemňují. Jde například o tzv. RS viry. Na sociální síti upozornil na některé případy molekulární biolog Omar Šerý. Podle epidemiologa Romana Prymuly se ale i letos dá chřipková nákaza redukovat nošením respirátorů.

České nemocnice se plní malými dětmi. Může za to virus, který ohrožuje hlavně kojence

23. října 2021 09:44

V některých nemocnicích muselo být v posledních týdnech přijato více dětí kvůli respiračním virózám. Nápor pociťují i některé lékařské pohotovostní služby. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) se zvýšily hospitalizace kojenců především v důsledku takzvané bronchiolitidy, tedy virového zánětu nejmenších průdušek. Pro malé děti může být toto onemocnění nebezpečné. Uvedl to ústav v poslední zprávě o průběhu chřipkové sezony.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jaká opatření zavést ve školách? Odpoví Hostomský i Vojtěch

20. října 2021 18:37

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Šíření koronaviru v Česku zrychluje, za jediný týden přibyl více než dvojnásobek nakažených. I proto nás čekají přísnější opatření. Jaký výsledek si od toho vláda slibuje a jak bude postupovat s covidovými nařízeními ve školách? Na tyto a další otázky odpoví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Nové restrikce zhodnotí i biochemik Zdeněk Hostomský. Sledujte Hlavní zprávy v 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

reklama