reklama
CNN Prima News horolezectví

horolezectví

Výpis příspěvků ke štítku „horolezectví“

Vévodkyně Kate, jak ji neznáte. Šaty vyměnila za horolezecký sedák a slanila ze skály

26. září 2021 21:59

Vévodkyně z Cambridge Kate Middletonová překvapila, když se při úterní návštěvě Lake District v Cumbrii na severozápadě Anglie rozhodla vyzkoušet si na vlastní kůži výcvik leteckých kadetů. Součástí jejich programu byla i jízda na horském kole či slaňování. O videa z adrenalinového zážitku se podělila na sociálních sítích.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

22. září 2021 11:43

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

21. září 2021 08:44

Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

18. září 2021 16:21

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

Čeští horolezci v Pákistánu nejsou v dobré stavu. Záchranáři odložili akci na úterý

13. září 2021 08:19
Aktualizováno

Záchranáři, kteří se snaží vyprostit dva české horolezce a jejich pákistánského kolegu z hory Rakapoši v Pákistánu, v pondělí kvůli špatnému počasí ukončili práce a pokračovat budou v úterý. Informoval o tom novinář, který situaci sleduje na místě. Trojice před třemi dny uvázla v nadmořské výšce asi 6 900 metrů při sestupu z hory a záchrannou akci vrtulníků přerušilo špatné počasí, zejména silný vítr, i v neděli. V pondělí se záchranářům podařilo určit polohu uvázlých a vysadit jednoho horolezce, který se jim vydal na pomoc.

Čeští horolezci uvízli na hoře v Pákistánu, záchranná mise čeká na lepší počasí

12. září 2021 15:05
Aktualizováno

Dva čeští horolezci, Jakub Vlček s Petrem Mackem, a jejich místní průvodce uvázli v asi 6 900 metrech nad mořem při sestupu z hory Rakapoši v Pákistánu. Podle informací místní horské záchranné služby se možná vydali na cestu po nové, méně obvyklé trase, jejich přesná poloha není známá. Záchranný tým včetně nejméně dvou vrtulníků čekal v neděli v blízkosti na zlepšení povětrnostních podmínek, aby se horolezce vydal hledat. Z informací místního tisku vyplývá, že byla záchranná mise přerušena a pokračovat má v pondělí.

Ve Švýcarsku zahynuli dva čeští horolezci, zřítili se z výšky několika set metrů

18. srpna 2021 18:51

Dva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku, když se zřítili z výšky několika set metrů na hoře Täschhorn poblíž horského střediska Saas Fee v kantonu Valais. Naposledy příbuzní o mužích podle deníku Blick slyšeli minulý pátek, když z horské chaty ohlásili záměr vylézt na horu. V úterý byli nahlášeni jako nezvěstní a ve stejný den byla nalezena jejich těla na úpatí hory.

Horolezec Holeček měsíc po uvíznutí v Himálajích: Doteď mám omrzlé ruce i nohy

24. června 2021 12:00

Fyzicky byl výstup na vrchol nepálské hory Baruntse a následné trable kvůli sněhové bouři hodně náročný, psychicky už tolik ne. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl horolezec Marek Holeček. Ten ke konci května pod vrcholem zmíněné himálajské hory na několik dní uvízl společně s parťákem Radoslavem Grohem. Téměř měsíc po záchraně a návratu do Čech jej navíc stále trápí omrzlé končetiny.

Horolezec: Holeček s Grohem předvedli úžasný výkon. Vrtulník jim ušetřil dlouhé trápení

2. června 2021 13:29

„Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh v Himálaji předvedli úžasný výkon,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Reagoval tak na fakt, že čeští horolezci byli téměř čtyři dny uvězněni pod vrcholem sedmitisícovky Baruntse kvůli nepříznivému počasí. Nakonec se jim ale podařilo sestoupit do takové výšky, ve které je mohl vyzvednout vrtulník.

reklama