CNN Prima News horolezectví

horolezectví

Výpis příspěvků ke štítku „horolezectví“

Spadla a zmizela v hluboké trhlině. Slavná americká horolezkyně byla nalezena mrtvá

28. září 2022 10:48

V Nepálu našli tělo americké horolezkyně a lyžařky Hilaree Nelsonové, která se v pondělí zřítila do trhliny poblíž vrcholu osmé nejvyšší hory světa Manáslu. S odvoláním na organizátory expedice o tom ve středu informovala agentura AFP. Nelsonová byla zkušená dobyvatelka vrcholů a v roce 2012 se stala první ženou, která za 24 hodin vystoupila na vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest a sousední hory Lhoce.

Horolezec Jaroš unikl smrti. V Adršpachu mu při nehodě zemřeli kamarádi, měl být s nimi

24. srpna 2022 18:37

Dvojice manažerů ze šumavské společnosti prodávající outdoorové oblečení, Matěj Molcar a Zikmund Schwarzkopf mladší, o víkendu tragicky zahynula v Adršpachu, když ji srazilo auto. Řidič navíc od nehody ujel. S oběma muži měl původně cestovat i známý český horolezec Radek Jaroš. Ztráta dvou kamarádů ho silně zasáhla.

Marek a Pavla zemřeli ve francouzských Alpách: Poslední slova před tragédií

31. července 2022 17:44

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. 45letý učitel Marek a jeho o tři roky starší přítelkyně Pavla, která pracovala jako zdravotní sestra, zemřeli po pádu do zhruba 30 metrů hluboké trhliny na severní stěně hory Barre des Écrins. Tamní policie jejich těla nalezla ve čtvrtek. Sympatický pár, po kterém zůstaly dvě nezletilé dcery, si krátce před smrtí dovolenou pochvaloval. Nadace Merebit vyhlásila veřejnou sbírku.

Marka a Pavlu našli policisté přivázané k sobě. Horolezci popsali, co se mohlo stát

31. července 2022 13:57

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. Tamní policie jejich těla nalezla ve zhruba 30 metrů hluboké trhlině na severní stěně hory Barre des Écrins. Šlo o 45letého učitele Marka a jeho o tři roky starší přítelkyni Pavlu, která pracovala jako zdravotní sestra. Podle horolezce Radka Jaroše byl pár připravený dobře. „Trhliny na ledovcích jsou ale společně s lavinami velmi nepředvídatelnou a nebezpečnou věcí,“ řekl expert ve vysílání CNN Prima NEWS.

Vévodkyně Kate, jak ji neznáte. Šaty vyměnila za horolezecký sedák a slanila ze skály

26. září 2021 21:59

Vévodkyně z Cambridge Kate Middletonová překvapila, když se při úterní návštěvě Lake District v Cumbrii na severozápadě Anglie rozhodla vyzkoušet si na vlastní kůži výcvik leteckých kadetů. Součástí jejich programu byla i jízda na horském kole či slaňování. O videa z adrenalinového zážitku se podělila na sociálních sítích.