reklama

Postup Hradu je trapný a ubohý. Lidé by měli o stavu Zemana vědět, myslí si zpěvák Bárta

Informací o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana se v posledních dnech veřejnost dozvídá jen minimum. „Postup Hradu a hradní kanceláře je opravdu skandální,“ myslí si zpěvák Dan Bárta. „Když si Miloš nepřeje, aby zveřejnili jeho zdravotní stav, je třeba to respektovat,“ reagoval hudebník František Ringo Čech.

reklama

„Až to bude nutné, tak určitě někdo něco řekne a do té doby se v tom akorát ty zlomyslníci vrtají. Myslím, že je to docela zbytečné,“ sdělil herec Ivan Vyskočil. „Z pohledu jeho a Hradu je to dostatečné, ale z pohledu informovanosti, myslím, že by se mělo vědět víc,“ podotkl bývalý fotbalista Antonín Panenka.

„Myslím, že to je osobní soukromá věc, i když jde o prezidenta. Když si to Miloš nepřeje, aby zveřejnili jeho zdravotní stav, tak je třeba to respektovat,“ myslí si hudebník František Ringo Čech.

Hradu se nedá věřit

„Postup Hradu a hradní kanceláře je opravdu skandální. Svým chováním, jednáním a zamlčováním informací se dostali do té fáze, že teď už se jim nedá věřit ani nos mezi očima. To, že je prezident nemocný, se stává, ale lidi by to měli vědět a postup Hradu je neuvěřitelně trapný a ubohý,“ kritizoval zpěvák Dan Bárta.

Někteří si kladou otázku, zda by se prezident kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu neměl raději vzdát své funkce. „On by to určitě udělal, kdyby nemohl vykonávat úřad. Když mohl, tak jezdil. Já jsem mu několikrát říkal, ať nejezdí za každým pitomečkem do každého kraje. Nešetřil se, protože na to měl sílu. Teď mu však síla ubývá. Případně by odstoupil, to si buďte jisti,“ dodal Ringo Čech.

Ve zprávách na CNN Prima NEWS řekl režisér Zdeněk Troška, že má prezident republiky na návštěvu nemocnice ve svém věku nárok. Sám prý Zemanovi do nemocnice volal a popřál mu to nejdůležitější – zdraví. „Všechno ostatní si můžete koupit nebo ukrást,“ pronesl.

Tagy:
zdraví nemocnice Miloš Zeman Ústřední vojenská nemocnice Zdeněk Troška Dan Bárta Antonín Panenka František Ringo Čech Ivan Vyskočil

Hlavní zprávy

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor
360°

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor

Z turbulentních událostí jednoznačně vyplývá, že Kancelář prezidenta republiky minimálně od minulé středy neříkala pravdu, zhodnotil politický komentátor webu Info.cz Vratislav Dostál okolnosti hospitalizace Miloše Zemana. Zpochybnil, že by premiér Andrej Babiš či šéf Sněmovny Radek Vondráček (oba ANO) o prezidentově zdravotní kondici nevěděli. Končící premiér podle něj už rozjel svou prezidentskou kampaň.

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku
Miloš Zeman

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) je přesvědčen, že předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) jel do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na žádost prezidenta Miloše Zemana. Sám ministr prý se Zemanem ještě před dvěma týdny mluvil. Podle něj zněl prezident sice unaveně, ale mentálně byl v pořádku. Zeman není podle lékařů od minulého týdne schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá zdravotní prognóza je nejistá.

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu
KLDR

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu

Severní Korea odpálila do moře východně od svých břehů nejméně jednu balistickou raketu, oznámily světové agentury s odvoláním na jihokorejskou a japonskou armádu. Prvotní informace hovořily o blíže neurčené střele. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, podotkla agentura AFP. Japonský premiér Fumio Kišida zároveň uvedl, že Severní Korea dnes odpálila zřejmě dvě rakety.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama