Postup Hradu je trapný a ubohý. Lidé by měli o stavu Zemana vědět, myslí si zpěvák Bárta

Jak reagují na prezidentův stav celebrity?

Informací o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana se v posledních dnech veřejnost dozvídá jen minimum. „Postup Hradu a hradní kanceláře je opravdu skandální,“ myslí si zpěvák Dan Bárta. „Když si Miloš nepřeje, aby zveřejnili jeho zdravotní stav, je třeba to respektovat,“ reagoval hudebník František Ringo Čech.

„Až to bude nutné, tak určitě někdo něco řekne a do té doby se v tom akorát ty zlomyslníci vrtají. Myslím, že je to docela zbytečné,“ sdělil herec Ivan Vyskočil. „Z pohledu jeho a Hradu je to dostatečné, ale z pohledu informovanosti, myslím, že by se mělo vědět víc,“ podotkl bývalý fotbalista Antonín Panenka.

„Myslím, že to je osobní soukromá věc, i když jde o prezidenta. Když si to Miloš nepřeje, aby zveřejnili jeho zdravotní stav, tak je třeba to respektovat,“ myslí si hudebník František Ringo Čech.

Hradu se nedá věřit

„Postup Hradu a hradní kanceláře je opravdu skandální. Svým chováním, jednáním a zamlčováním informací se dostali do té fáze, že teď už se jim nedá věřit ani nos mezi očima. To, že je prezident nemocný, se stává, ale lidi by to měli vědět a postup Hradu je neuvěřitelně trapný a ubohý,“ kritizoval zpěvák Dan Bárta.

Někteří si kladou otázku, zda by se prezident kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu neměl raději vzdát své funkce. „On by to určitě udělal, kdyby nemohl vykonávat úřad. Když mohl, tak jezdil. Já jsem mu několikrát říkal, ať nejezdí za každým pitomečkem do každého kraje. Nešetřil se, protože na to měl sílu. Teď mu však síla ubývá. Případně by odstoupil, to si buďte jisti,“ dodal Ringo Čech.

Ve zprávách na CNN Prima NEWS řekl režisér Zdeněk Troška, že má prezident republiky na návštěvu nemocnice ve svém věku nárok. Sám prý Zemanovi do nemocnice volal a popřál mu to nejdůležitější – zdraví. „Všechno ostatní si můžete koupit nebo ukrást,“ pronesl.

Tagy: