reklama

Veřejnost má být informována. Vystrčil požádá Hrad o podrobnosti ke stavu prezidenta

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) bude žádat Kancelář prezidenta republiky o podrobnější informace o stavu prezidenta Miloše Zemana. Žádost by mohla na Hrad dorazit již v pondělí.

reklama

Podle místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky (TOP 09), bude předseda Senátu Miloš Vystrčil v pondělí žádat Kancelář prezidenta republiky o informace ohledně stavu Miloše Zemana. Ten byl v neděli hospitalizován v nemocnici.

Vystrčil o možnostech, jak získat podrobnější informace, diskutoval právě s Růžičkou. „Krátce jsme se spojili a bavili o tom, že jedna z možností, jak se rozumným způsobem dobrat toho, aby veřejnost byla informovaná o stavu prezidenta, je i to, že požádáme Kancelář prezidenta republiky a pana prezidenta,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Vystrčil.

Nedůstojné mlčení

„Je to (mlčení) nedůstojné a kvůli panu prezidentovi mi to osobně vadí,“ konstatoval předseda Senátu. Podle něj je potřeba, aby veřejnost věděla, jestli je hlava státu schopna vykonávat své povinnosti. „Nepotřebuji vědět, co panu prezidentovi je a jakou má diagnózu. Je ale potřeba, aby veřejnost věděla, zdali je schopen činit kroky, které mu z titulu jeho funkce přísluší,“ popsal Vystrčil.

Podle Vystrčila stačí, aby Kancelář prezidenta republiky napsala, zda je prezident schopen konat kroky, které vyplývají z jeho funkce, a začne se tak dít.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama