CNN Prima News Hradní stráž

Hradní stráž

Výpis příspěvků ke štítku „Hradní stráž“

Česko se rozloučilo se Schwarzenbergem: Na smuteční mši dorazila šlechta i vrcholní politici

Česká republika se s význačným státníkem Karlem Schwarzenbergem rozloučila v sobotu 9. prosince v katedrále svatého Víta. Uctít památku politika světového formátu dorazilo mnoho tuzemských i zahraničních hostů. Ač byl obřad se státními poctami uzavřený veřejnosti, přenos byl zajištěn na Hradčanském náměstí. Vůz s ostatky bývalého ministra zahraničí po mši opustil areál a po několika zastávkách zamířil k zámku Orlík, kde byl Schwarzenberg uložen k poslednímu odpočinku.

Čeští vojáci se učili, jak zachránit své psy. Při nasazení nejsou chráněni proti střelbě

Čeští vojáci se na konci listopadu v Německu učili, jak na bojišti zachránit své vojenské psy. Jako první Češi na základně v Baumholderu psovodi Vojenské policie a lékař z vojenského veterinárního ústavu Hlučín absolvovali speciální kurz první pomoci pro služební psy v boji, který organizovala americká armáda. Na webu armády army.cz to uvedla Kateřina Mlýnková. Zástupci armády sdělili, že v resortu obrany je u různých jednotek asi 200 služebních psů. Žádný český vojenský pes dosud v boji nezahynul.

Pražský hrad ruší plošné bezpečnostní kontroly. U vstupu budou probíhat jen namátkově

Pražský hrad ruší plošné vstupní bezpečnostní kontroly. Policisté budou nově návštěvníky kontrolovat namátkově. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček sdělil, že plošné kontroly budou zrušeny i poté, co se veřejnosti otevřou kvůli pandemii prozatím uzavřená nádvoří a hradní objekty. Od pátku budou zpřístupněny hradní zahrady a část Jeleního příkopu.

Poplach na Hradě: Muž na Vánoce hrozil bombou v kufru, policie teď prosí o pomoc

Policie pátrá po neznámém muži, který na Štědrý den v podvečer postavil k Bráně gigantů na Pražském hradě oranžový plastový kufr a hradní stráži oznámil, že je v něm bomba. Přivolaný pyrotechnik následně přítomnost výbušniny vyloučil. Vzhledem k platnému nouzovému stavu muži hrozí za šíření poplašné zprávy až osm let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.