CNN Prima News hrdina

hrdina

Výpis příspěvků ke štítku „hrdina“

На Украине пал австралийский ниндзя. Русские его боялись, он бился до последнего вздоха

11. listopadu 2022 22:42

Австралиец Тревор Кьедал по прозвищу Ниндзя пал на Украине в боевом столкновении с подразделением, называющим себя Безумным Владом. Ранее на фронте он получил серьезную травму головы, но был полон решимости продолжать борьбу. В конечном итоге это оказалось для него фатальным. Информация появилась на сайте The Sun.

Narodila se v Rusku, roky však bojovala za Ukrajinu. Kyjev oplakává smrt vojačky

15. září 2022 22:11

Narodila se v ruském Čeljabinsku. Přesto se Olga Simonovová po událostech v roce 2014 přidala k ukrajinské armádě. Od té doby bojovala proti proruským separatistům i ruskému agresorovi. Ve středu se však na sociálních sítích objevila smutná zpráva. Simonovová zemřela v úterý během bitvy o ukrajinský Soledar v Doněcké oblasti. Bylo jí 34 let. Ukrajinci ženě nyní děkují za to, co všechno pro jejich národ udělala. Svou kondolenci zaslal i poradce ministra vnitra Anton Geraščenko.

Ukradený hrdina. Kapitán Jaroš ve skutečnosti komunisty nesnášel, Gottwalda chtěl zmlátit

1. srpna 2022 07:07

Před 110 lety se narodil jeden z největších českých hrdinů druhé světové války. Otakar Jaroš padl roku 1943 při statečném bránění ukrajinské vesnice Sokolovo, tváří v tvář obrovské německé přesile. Jeho odkaz následně úplně zdeformovali komunisté. Coby přesvědčenému masarykovci mu byli za života protivní, věděla to i NKVD, která Jaroše označovala za protisovětský živel. Gottwaldova strana si ho však po únoru 48 navzdory tomu všemu stejně přivlastnila.