reklama
CNN Prima News hrdina

hrdina

Výpis příspěvků ke štítku „hrdina“

Smutný osud letu 93. Lidé se postavili teroristům a zachránili Kapitol, sami zemřeli

Dopoledne 11. září 2001 unesli teroristé celkem čtyři letadla. Zatímco se třemi letouny útočníci narazili do plánovaných cílů, příběh čtvrtého letu 93 se pro únosce zkomplikoval. Cestující se totiž na palubě dozvěděli o jejich úmyslu a pokusili se je přemoci. Nakonec se stroj roztříštil o pole Pensylvánie. Záchrana Kapitolu byla vykoupena smrtí všech pasažérů.

KOMENTÁŘ: Přežil srážku s náklaďákem: Na oslavu života výmarský ohař Shedy daroval už deset litrů krve

V dubnu mu bude devět let. Přesto se lovecky vedený výmarský ohař Shedy do psího důchodu evidentně ještě nechystá. Jako aktivní dárce a jeden z hrdinů registru psích dárců krve Červená tlapka stále pomáhá čtyřnohým pacientům, kteří akutně potřebují transfuzi. Na svém kontě už má úctyhodných dvacet odběrů. Jak se z rekordmana ve skoku do výšky stal zachránce cizích psích životů, vypráví jeho majitelka Tereza Šnajdrová.

Zapomenutý hrdina. Jak zemřel Čech, který za války bojoval proti Japoncům?

Jan Beránek nasypal do dlaně hrst hlíny z druhé strany světa, v parku za Alexandřinou nemocnicí ji zvolna pustil k zemi. Právě tady, v dalekém Singapuru, roku 1942 zřejmě zahynul jeho prastrýc Silvestr Němec. Stejně jako ta hlína pocházel také z moravských Vémyslic, za války po boku místních bojoval proti japonským okupantům. Dlouho nebylo jasné, jak při tom přišel o život. Než se o tajemství zapomenutého českého hrdiny zjistilo víc, uplynulo skoro 80 let.

reklama