CNN Prima News hrdina

hrdina

Výpis příspěvků ke štítku „hrdina“

Hej, střílej na mě. Lidé oslavují hrdinu, který se pokoušel odlákat útočníka od studentů

Nejtragičtější střelecký útok v historii České republiky má své hrdiny. Vedle zasahujících jednotek neváhal nasadit vlastní život držitel zbrojního průkazu a novinář agentury Aktu.cz Jiří Forman. „Hej, ty zm*de! Střílej na mě! Hej, tady jsem,“ volal na střelce na střeše Filozofické fakulty UK, aby odlákal jeho pozornost od studentů. Nedalekého policistu zároveň přemlouval, aby mohli společně opětovat palbu. Jeho pohotové počínání zachytilo video, jež se dříve mylně šířilo s uváděním policejního zdroje. Veřejnost Formana oslavuje, objevila se i volání po ocenění státním vyznamenáním.

Taxikář hrdinou. Zachránil zoufalou babičku před podvodníky, s policisty pak vymyslel plán

Místo toho, aby bez řečí odvezl stařenku na určené místo, taxikář v Bratislavě se o ni zajímal a zabránil trestnému činu. Vystrašenou ženu, která pospíchala do banky vložit peníze, aby její syn neskončil ve vězení, uklidnil a zalarmoval policii. Hned mu bylo jasné, že se babička stala obětí podvodníků. Jeho pohotovou reakci včetně následné akce s policisty zachytila kamera.

Boj o život v přímém přenosu. Izraelský hrdina deptal teroristy z Hamásu, zachránil sedm lidí

Izraelci zveřejnili srdcervoucí příběh vojáka Anera Elyakima Shapira, který se během masakru ze 7. října schovával společně s několika civilisty v jednom z protileteckých krytů nedaleko od osady Reim. Na zveřejněných záběrech je vidět, že zatímco teroristé z radikálního palestinského hnutí Hamás házeli do uzavřeného prostoru jeden granát za druhým, Shapiro je ještě před explozí vrhal zpět. Smrtelně ho zranila až osmá výbušnina. Voják, který v den masakru nebyl ve službě a neměl u sebe ani zbraň, díky svému hrdinskému vzdoru zachránil život sedmi civilistům.

Vrhli se proti střelci, zaplatili životem. Pozůstalí líčí příběhy obětí masakru v Maine

Nejméně osmnáct životů. Taková je aktuální tragická bilance masové střelby v americkém Lewistonu ve státě Maine. Oběti masakru pomalu dostávají jména, pozůstalí líčí jejich poslední okamžiky. Vedoucí baru Schemengees Bar and Grille – Joseph – se na agresora vrhl s nožem v ruce, aby jeho krvavé běsnění ukončil. Ještě předtím se o totéž pokoušeli Michael s Jasonem v bowlingové hale Just-In-Time Recreation, kde zabíjel jako první. Učinili hned poté, co se ujistili, že jsou jejich rodiny v bezpečí. Všichni za své pokusy zaplatili cenu nejvyšší.

Riskovali vlastní život, aby pomohli. Darujte Srdce pro hrdinu a hlasujte

Ať už byli ve službě, měli volno, nebo se k pomoci druhým „připletli“ jen náhodou, spojuje je, že svým konáním někomu zachránili život. Řeč je o hrdinech, kteří mnohdy nepřemýšleli nad vlastním nebezpečím a rozhodli se podat cizím lidem pomocnou ruku. Jejich činy připomíná minisérie Srdce pro hrdinu, kterou CNN Prima NEWS představuje v rámci Krimi zpráv. Diváci a čtenáři mají možnost prostřednictvím ankety vybrat toho, který je svým činem dojal a zaujal nejvíce.

Monstrum a noční můra. Vysmívaná největší výletní loď světa pobere pětkrát víc lidí než Titanic

Představení největší výletní lodi světa Icon of the Seas (Ikona moří) vyvolalo smíšené reakce. Někteří gigantické zářivými barvami hýřící plavidlo společnosti Royal Caribbean International (RCI) označili za monstrózní a připomenuli ztroskotání Titaniku, který šel ke dnu po nárazu do ledovce při své první plavbě v roce 1912, píše britský list The Independent. Novou výletní loď postavenou ve Finsku čeká první oficiální plavba v lednu příštího roku.