reklama

Hry na bojovníky vystřídaly pózy na sociálních sítích. Čína chce zpět pořádné chlapy

Čínští chlapci postrádají mužnost, zlobí se tamní ministerstvo školství. Vydalo proto sérii doporučení, jak ze svých adolescentů vychovat správné chlapy. Pomoci by měl sport.

reklama

Ať už to byli muži, kteří pohotově zneškodní protivníka, či váleční hrdinové, kteří hrdě bojují ve jménu své země, mužné silné idoly podle čínských úřadů vystřídaly v posledních dekádách jiné vzory. „Velmi často jsou to popové hvězdičky, velmi mladí, dokonale vypadající lidé,“ řekl televizi CNN Prima NEWS sinolog Vít Vojta.

A právě o vzhled dbající mužské celebrity podle Číny nesou podíl viny na tom, že jsou tamní dospívající chlapci více zženštilí. Ministerstvo školství přišlo s doporučeními, jak mladé muže zocelit.

Vliv mají i sociální sítě

Například do tělesné výchovy chtějí zapojit více kvalifikovaných učitelů a celkově zlepšit její systém. Spásu chce školství hledat třeba i u sportovců v důchodu. Čínskou společnost podle sinologa v posledních 30 letech změnil nárůst střední třídy.

„Většina obyvatel je dneska ve městech. Skupina mileniálů má velmi dobré hmotné podmínky. Dalším jevem je pochopitelně vliv sociálních sítí,“ upřesnil Vojta.

Zatímco úřady změnu vnímají spíše negativně a tvrdí, že mají obavy o přežití společnosti, Čínané se v komentářích na sociálních sítích ptají: „Je být zženštilý tak urážlivé?“ Další dodávají, že chlapci jsou také lidé a ukázat emoce nebo být jemný přece k lidskosti patří.

K tématu

Další hlavní zprávy

Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
Rozhovor s Meghan a Harrym se blíží. Vévodkyně od veřejnosti čelí drsné kritice
Povinné testování státních zaměstnanců od 10. března? Mimořádně se proto sejde vláda
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
reklama
reklama
Nová studie: Můžete se nakazit covidem třeba po dotyku nákupního vozíku?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Blatný: Lidé nad 65 let by se mohli k očkování hlásit v dubnu. Vakcíny neschovávejme
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?
Další články
reklama
reklama