CNN Prima News mladiství

mladiství

Výpis příspěvků ke štítku „mladiství“

Úzkost a deprese sužují i mladé: Expertka varuje před „samoléčbou“. Jak stavy rozlišit?

Snížení energie a motivace, pocit prázdnoty a beznaděje, pokleslá nálada, myšlenky na sebevraždu. Deprese je závažným duševním onemocněním, které výrazně ovlivňuje každodenní činnosti člověka. Podle Světové zdravotnické organizace jí na celém světě trpí více než 280 milionů lidí. A stále častěji se začíná objevovat i u dětí a dospívajících. Roste také podíl těch, které trápí úzkostné poruchy. Jak od sebe jednotlivá onemocnění rozlišit, jak vypadá prevence a na co si v léčbě dát pozor? To přibližují odborníci.

Krvavá rvačka v Austrálii: Mladíci se v obchodním centru oháněli mačetou, ukazují záběry

Vyděšení rodiče utíkali se svými dětmi z nákupního centra v Melbourne v Austrálii poté, co mezi skupinou mladíků s mačetami vypukla krvavá rvačka, uvedl Daily Mail. „Rvali se, házeli po sobě židlemi. Jeden chlapík kolem sebe mával mačetou,“ popsala událost jedna z matek. Záběry z chaotického incidentu byly zveřejněny na sociální síti X.

Za prostituci nezletilé dostali jen podmínku. Pardubičtí kuplíři od soudu odcházeli s úsměvem

Jen s podmíněnými tresty odešli od krajského soudu v Pardubicích dva muži za obchodování s lidmi, hrozily jim přitom několikaleté tresty vězení. Podle obžaloby nutili k prostituci mladistvou dívku, která často utíkala z výchovného ústavu. Ta ji nicméně dle vlastních slov provozovala dobrovolně. Okolnosti jednání pachatelů a aktivní podíl poškozené snižovaly společenskou škodlivost případu, uvedla státní zástupkyně Lucie Žabková.

Kriminalita dětí roste, varují experti. Bandy teenagerů jsou postrachem obchodních domů

Počet krádeží spáchaných dětmi do 17 let meziročně roste, vyplývá z dat Policie ČR. Nejčastěji se uchylují ke krádežím v obchodech, vykrádání aut nebo k loupežným přepadením. V roce 2023 policie zatím evidovala 479 případů krádeží a 207 loupeží provedených nezletilými. Problematické chování mládeže řeší častěji i ostraha v obchodních centrech, kde se kromě krádeží dopouštějí i obtěžování ostatních zákazníků či nájemců nákupních prostor.

Bizarní případ v Mostě: Žena zatáhla mladíka do křoví, nejdříve ho okradla a poté znásilnila

Podivný případ znásilnění se odehrál v Mostě. Dvaačtyřicetiletá žena si jako oběť vybrala mladistvého hocha, se kterým předtím cestovala v kupé. Po vystoupení z vlaku ho zatáhla do křoví, kde mu sebrala peněženku a následně ho znásilnila. Policistům se podařilo podezřelou ženu vypátrat a předvolali ji k výslechu. Pokud bude uznána vinnou, hrozí jí až deset let za mřížemi.

Psychiatrická nemocnice pro děti v Lounech? Místo jak z hororu, popsala novinářka. Chce změnu

Místo jako z hororu, tak vypadá dětská psychiatrická nemocnice v Lounech. Zařízení, které bylo založeno v roce 1961, aktuálně více připomíná vězení pro dospělé než kliniku, kde by se děti od tří do osmnácti let měly léčit s psychickými potížemi. Na současný stav nemocnice upozornila novinářka Lucie Šaléová, ve spolupráci s dárcovskou platformou Znesnáze21. Následně vznikla sbírka s jediným cílem: vybrat dostatek financí na nákup potřebného vybavení.

Mladiství rváči terorizovali Jablonec. Za trest budou uklízet, soud neměl jinou možnost

Za rány pěstí a kopance desítky hodin práce s hráběmi a košťaty. Jablonecký soud rozdal tresty nezletilým rváčům, kteří terorizovali své vrstevníky v Jablonci nad Nisou. Videa útoků, jež sami násilníci natáčeli, se na veřejnosti objevila v květnu. Během několika měsíců dokázali policisté násilníky identifikovat a dostat před soud. Až na jednoho jim všem bylo méně než 15 let.

Bez řidičáku převezl do Německa na třicet migrantů. 15letý pašerák si ale trest odpykat nemusí

Je nejmladším pašerákem, kterého se německé policii podařilo lapit. Teprve patnáctiletý Syřan Kaled A. řídil letos 18. září přetížený pickup, v němž bylo nacpáno 27 běženců, které vezl do Německa. Okresní soud v Görlitzu (Zhořelci) ho odsoudil ke čtyřem týdnům vězení pro mladistvé. Trest si odpykat nemusí, protože po svém zadržení strávil šest týdnů ve vazbě, píše deník Bild.

Přemýšlí vaše dítě o sebevraždě? Expert popsal, jaké kroky tragédii předcházejí

Sebevražda je druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladistvých, a to hned po autonehodách. Čím si jedinec před tím, než si dobrovolně sáhne na život, prochází? A proč dnešní generace mladých tak často uvažuje o sebevraždě? Odpovědi na zásadní otázky hledal první díl podcastu GENERACE DEPRESE, který moderovala Terezie Tománková. Jedním z hostů byl i Jiří Horáček, přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK a vedoucí Centra pokročilých studií mozku a vědomí Národního ústavu duševního zdraví.