CNN Prima News mladiství

mladiství

Výpis příspěvků ke štítku „mladiství“

Unikátní výzkum: Mozky dětí kvůli covidu předčasně zestárly. Může za to stres a deprese

3. prosince 2022 12:33

Mozky amerických nezletilých kvůli covidu předčasně zestárly nejméně o tři roky, píše list The Washington Post s odvoláním na studii vědců ze Stanfordovy univerzity. Na vině je podle nich stres spojený s lockdowny během pandemie. Vykazují údajně podobné změny jako mozky dětí, které byly vystaveny chronickému stresu či nepřízni osudu.

Drsná tlačenice na halloweenské párty na Zlínsku: Pět lidí skončilo ve vážném stavu

30. října 2022 09:20
Aktualizováno

Tlačenice na halloweenské party ve Slušovicích na Zlínsku si v noci na neděli vyžádala zraněné. Hned osm lidí skončilo v nemocnici, pět z nich ve vážném stavu. Dva nezletilí jsou v péči lékařů na jednotce intenzivní péče dětského oddělení. Věk zraněných se pohybuje od 15 do 20 let. Informovali o tom tamní záchranáři. Policie už v souvislosti s neštěstím na slušovické diskotéce podle České televize zahájila trestní řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví.

Zoufalá vražda miminka na Frýdecko-Místecku: Nezletilá matka ho měla vyhodit do popelnice

21. června 2022 14:02

Mladistvou dívku obvinili policisté z vraždy novorozence na Frýdecko-Místecku. Podle informací CNN Prima NEWS měla dítě porodit doma, aniž by o tom někdo věděl, a pak jeho tělo vyhodit do popelnice. Dívce teď hrozí až desetileté vězení, informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková. S ohledem na to, že obviněná není plnoletá, policie nechce k případu poskytovat bližší informace.

Čtrnáctiletého chlapce srazil v Holešovicích vlak, nepřežil. Smrtelných nehod přibývá

10. února 2022 12:27

V Praze ve čtvrtek dopoledne srazil vlak čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil. Nehoda se stala zhruba dva kilometry od holešovického nádraží. Provoz vlaků v místě byl zhruba dvě hodiny omezen, plně obnoven byl v 11:15, vyplývá z informací na webu Českých drah. V tomto týdnu je to v Praze již druhé úmrtí mladého člověka po střetu s vlakem, v pondělí spadla patnáctiletá dívka pod vlak na smíchovském nádraží.

Bývalý papež Benedikt XVI. je obviňován z pochybení v kauzách zneužívání mladistvých

20. ledna 2022 13:01

Bývalý papež Benedikt XVI. je obviňován z pochybení ve čtyřech případech sexuálního zneužívání v době, kdy působil jako arcibiskup mnichovské a freisingské diecéze. Ve čtvrtek to při prezentaci znaleckého posudku v Mnichově řekl právník Martin Pusch. Ve všech případech Benedikt, tehdy kardinál Joseph Ratzinger, jakoukoli chybu striktně popřel.