Hrůzná vražda seniorky v Chomutově. Přítel ji měl omámit, zabalit do igelitu a nechat udusit

V bytě na Chomutovsku našli policisté mrtvou ženu.

Brutální vražda seniorky míří k soudu

Případ brutální vraždy starší ženy z Chomutova míří k soudu. Seniorku měl podle obžaloby zavraždit její o více než 40 let mladší přítel. A to vše kvůli pár tisícovkám. Nám se podařilo zjistit detaily k případu, které ještě nikde nezazněly.

66letá žena žila v domě v Chomutově po smrti manžela delší dobu sama. Pak si tam ale nastěhovala tehdy 24letého Martina H., což se jí zřejmě stalo osudným. Mladík jí totiž na konci srpna uvařil kávu přesně po vzoru Maryši. Místo jedu tam ale ženě údajně nasypal Neurol a Diazemap.

„Když byla poškozená po požití léků omámená, na ústa jí přiložil dámskou menstruační vložku zabalenou do silikonové punčochy, pletenou ponožku, poté na obličej poškozené přiložil složenou tašku z netkané textilie a hlavu jí pevně omotal županem,“ uvádí obžaloba.

Následně jí prý dal hlavu ke kotníkům, zabalil do několika vrstev oblečení a igelitové folie. Odtáhl ji na balkón, kde se žena bohužel postupně udusila. „Nelze vyloučit, že poškozená mohla být v době, kdy byla upravována do nepřirozené polohy se spočinutím předkloněného trupu na dolních končetinách, živá,“ upřesňuje se v obžalobě.

Podle sousedů měla mít starší žena s mladíkem intimní poměr. Dost často se prý hádali. Nikoho by ale asi ani nenapadlo, že by jejich sousedku takhle brutálně zavraždil. Podle obžaloby udělal vše pro peníze. Z bytu totiž zmizela elektronika za necelé čtyři tisíce korun. K údajné vraždě si tak ještě připsal i krádež. Tím ale výčet toho, z čeho se nakonec bude zpovídat u soudu, nekončí. V době, kdy měl ženu zavraždit, totiž v bytě zamkl i svého známého a vyhrožoval mu smrtí.

„Za poškozeným přišel do obývacího pokoje s kuchyňským nožem v ruce se slovy, že už někoho zabil a klidně zabije i jeho. Nůž položil na stůl v obývacím pokoji a po poškozeném chtěl, aby vzal košťátko a zametl obývací pokoj a kuchyni,“ píše se v obžalobě. Navíc policisté zjistili, že měl prodávat i drogy. To si tak připsal k vraždě, krádeži a vydírání. Soud s mladíkem, který už byl předtím několikrát trestaný, začne příští týden. Hrozí mu 20 let za mřížemi, případně výjimečný trest.

Tagy: