CNN Prima News Pavlína Janečková
Pavlína Janečková

Pavlína Janečková

reportérka CNN Prima NEWS

Je krajskou reportérkou pro Ústecký kraj a autorkou článků on-line redakce CNN Prima NEWS.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

V ústecké nemocnici shání dárce kabelek a šperků. Akce má pomoci s transfúzi
Ústecký kraj

V ústecké nemocnici shání dárce kabelek a šperků. Akce má pomoci s transfúzi

Transfúzní stanice v Ústí nad Labem uveřejnila na svém Facebooku poměrně netradiční inzerát. Kromě dárců krve totiž shání i dárce kabelek a šperků. Z peněz z jejich prodeje chce hradit testy nových dárců kostní dřeně, na které pojišťovny nepřispívají. Podle správní rady Nadace pro transplantace kostní dřeně jsou podobné akce v Česku potřeba a pomáhají celkové osvětě o dárcovství.

Další příspěvky autora

Neobvyklé horské klima a voda jen pro otužilce. Divoká soutěska v Hřensku láká k projížďce

Do Českého Švýcarska míří turisté nejen k unikátní Pravčické bráně, ale i za neméně oblíbenými soutěskami na řece Kamenici. Ty se bohužel v posledních letech několikrát musely vyrovnat s ničivými povodněmi, aby nakonec jednu z nich, tu známější, Edmundovu, loni uzavřel ničivý požár. Divokou soutěsku ale jako zázrakem plameny přeskočily, a společně se tak můžeme podívat alespoň do ní.

Starý Most vstal z mrtvých. Ve virtuální realitě se můžete projít městem, jež ustoupilo těžbě

Přenést se 60 let zpátky v čase do míst, která už neexistují. Zní to neuvěřitelně, ale v Mostě se do minulosti můžete vrátit celkem snadno. A to díky virtuální realitě. Pomocí speciálních brýlí se totiž můžete procházet ulicemi starého Mostu, který v roce 1967 začali bourat kvůli těžbě uhlí. Na tvorbě 3D ulic se podílí studenti středních a vysokých škol z regionu, kteří do virtuální reality přenáší dobové fotografie. Zážitek je to hlavně pro lidi, kteří ve starém Mostě dříve bydleli.

Detaily případu na Teplicku. Trenér měl roky zneužívat své žáky, jeho rodiče ho brání

Případ, který svým rozsahem zřejmě nemá v České republice obdoby. Trenéra bojových sportů na Teplicku již koncem května zadržela policie. Měl totiž několik let sexuálně zneužívat desítky svých svěřenců. Reportérům z Krimi zpráv se podařilo získat další exkluzivní informace, dokonce mluvili i s rodiči 43letého muže. V případě prokázání viny mu hrozí až deset let za mřížemi.