Hrůzný nález zavražděné cizinky na hřbitově v Pohoří. Kde se tělo vzalo v Česku, není jasné

Jihočeská policie vyšetřuje vraždu ženy.

Vražda na Šumavě

Jihočeská policie vyšetřuje vraždu ženy, jejíž tělo našel turista v sobotu na hřbitově v Pohoří na Šumavě na Českokrumlovsku. Zavražděná i podezřelý jsou cizinci. Rakouská policie v sobotu odpoledne uvedla, že v oblasti městečka Langenlois nalezla tělo podezřelého muže, který zřejmě spáchal sebevraždu, uvedla agentura APA. „Jak se tělo zavražděné dostalo na hřbitov v Čechách, není jasné,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Tělo podezřelého 34letého muže nalezla rakouská policie ve stodole u města Langenlois, řekl agentuře APA mluvčí policie Johann Baumschlager. Policie v oblasti předtím spustila rozsáhlou pátrací akci, do které se zapojily i zásahové jednotky a vrtulník. Podle mluvčího muž zřejmě spáchal sebevraždu. Policie také odvolala doporučení, aby lidé v oblasti nechodili na procházky do přírody, protože podezřelý mohl být ozbrojený.

ČTĚTE DÁL: Pád lanovky na Ještědu: Policie obvinila čtyři lidi a firmu z obecného ohrožení

Portál Salzburger Nachrichten v sobotu napsal, že podezřelým mužem byl partner o pět let starší majitelky stáje z okresu Zwettl. Žena byla před několika dny nahlášená jako pohřešovaná. Po nálezu na hřbitově policisté zjistili střelné rány v jejím těle.

„Jak se tělo zavražděné dostalo na hřbitov v Čechách, není jasné,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Pohoří na Šumavě je v blízkosti hranic s Rakouskem. Policie hledá svědky, kteří mohli zahlédnout v rozmezí od čtvrtka do soboty podezřelého člověka. „Především ti, kteří mají v autě kameru. Důležití jsou i turisté, kteří na Pohoří nebo v jeho okolí fotografovali, také oni ať kontaktují policisty,“ řekl dříve Matzner.

Podle Salzburger Nachrichten byla zavražděná členkou okresního vedení Svobodné strany Rakouska (FPÖ), která bývá označovaná jako krajně pravicová, v Zwettlu. Loni v únoru ve městečku Horn uspořádala demonstraci proti nátlaku nechat se očkovat proti covidu. Protest, na který přišlo 250 lidí, prý tehdy městečko ochromil. Podle některých rakouských médií byl podezřelý rovněž členem této strany.

Jde o další násilné úmrtí v Jihočeském kraji v krátké době. Od července policisté vyšetřují vraždu novorozence, jehož tělo nalezli v kontejneru na posyp u bytového domu v Lipně nad Vltavou. V polovině září kriminalisté obvinili devětatřicetiletého muže z vraždy ženy v Dolním Dvořišti. Na konci září vyšetřovali tragické úmrtí ženy a muže ve Frymburku na Českokrumlovsku. Podle policie šlo o vraždu a sebevraždu.

Podívejte se na nedělní Krimi zprávy, kde se dozvíte o dalších podobných případech.

Tagy: