reklama

Huawei už kromě telefonů prodává i SUV. Je to hybrid s podezřelými parametry

Známý výrobce čínských chytrých telefonů Huawei se vrhl do automobilového byznysu. Není to ale tak, že by přímo vyráběl auta. Jen prodává SUV, které využívá jeho technologii. Jde o hybrid, jenž má až podezřele dobrý dojezd na elektřinu.

reklama

Výrobce mobilních telefonů a technologií, který měl mimo jiné v Evropě problémy s obviněním ze špionáže, už delší čas pošilhával také po automobilovém průmyslu. Dokonce se hovořilo o tom, že společně s tehdejším francouzským koncernem PSA vyvine vlastní automobil. Nyní se v showroomech čínského gigantu opravdu nové vozy objevily. Rozhodně ale nejsou celé z dílny telekomunikační firmy.

Jde o luxusní SUV původně nazvané Seres SF5 (nyní Huawei SF5), které se představilo na autosalonu v Šanghaji už před dvěma lety. Vůz je dlouhý 4,7 metru a spadá do kategorie Audi Q5 nebo BMW X3. K mání je s hybridním pohonem, jenž kombinuje benzinovou „jednašestku“ se dvěma elektromotory. Slibuje proto výkon 405 kW, tedy 551 koní a točivý moment 820 Nm. Akcelerace má zabrat 4,7 sekundy z nuly na 100 km/h. To jsou parametry sportovního vozu.

Podivné parametry

Poměrně neuvěřitelně působí tvrzení výrobce, že vůz jako plug-in hybrid dokáže na jedno nabití ujet až 180 kilometrů. Například vozy německých luxusních značek se teď pohybují spíš v oblasti mezi 70 až 100 kilometry. Příčinou může být čínský měřící cyklus, který je poměrně nepřesný. Z tohoto hlediska se tak nezdá být reálným ani slib, že v kombinaci pohonů na benzin a baterie SUV zvládne až 1 000 kilometrů.

A kde je stopa technologické společnosti Huawei? Tu musíme hledat v kabině, ve které se společnost postarala o vertikálně umístěný displej zábavního systému. Ten připomíná tablety Huawei. Firma dodala i sadu 11 reproduktorů a jednoho subwooferu, které mají zajistit pro posádku čistý zvuk. Podporuje ho i dvojité čelní sklo snižující hluk v kabině.

SUV Seres SF5 se prodává v čínských showroomech Huawei od 216 800 juanů (asi 715 tisíc korun). Vůz není homologovaný pro evropský provoz, proto se zřejmě nikdy na českých silnicích neobjeví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme
Partie

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme

Čeští senátoři se chovají jako Adolf Hitler, vrátili jsme se do doby před 50 lety, prohlásil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Reagoval na rozhodnutí Senátu a šéfů sněmovních stran hlasovat o odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli jeho zdravotnímu stavu. Foldyna také varoval před ústavním pučem. Ostatní hosté pořadu s ním ale ostře nesouhlasili.

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?
Koronavirus

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?

Čísla nakažených covidem dramaticky letí vzhůru. Incidence vzrostla na hodnotu 154. Pokud by platily balíčky, kterými se vláda řídila na jaře, Česko by se při takových hodnotách blížilo k uzavření restaurací a hospod, ale také kultury či bazénů. Ministerstvo zdravotnictví se ale incidencí už neřídí, důležitější je prý počet hospitalizovaných v nemocnicích. I těch však přibývá.

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně
USA

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně

Herec Alec Baldwin, který při natáčení filmu Rust nešťastnou náhodou zabil hlavní kameramanku, by nikdy neměl mířit na jiného člověka, i kdyby se domníval, že je to bezpečné. Řekli to hollywoodští odborníci na bezpečnost deníku The New York Post. Podle právních expertů bude Baldwin nyní pravděpodobně čelit řadě právních problémů, včetně možného obvinění z trestného činu.

Postoj mladých Čechů vůči Romům se zlepšil. Raději ale žijí s Vietnamci či Židy

Postoj mladých Čechů vůči Romům se oproti minulosti zlepšil, přesto k nim ale nepřistupují stejně jako k Čechům. Vyplývá to z letošního výzkumu, který pro kampaň HateFree Culture zpracovala agentura Median. Respondenti také méně věří mýtům o menšinách, jsou odmítavější vůči rasistickému humoru a pozitivně hodnotí vietnamskou komunitu. K porovnání sloužil obdobný výzkum z roku 2014.

KOMENTÁŘ: Piráti by neměli vstupovat do vlády. Budou tam zbyteční a doplatí na to

Účast Pirátů v pětikoaliční vládě se na první pohled zdá jasná. Byli to oni, respektive jejich šéf Ivan Bartoš, kdo nesli hlavní tíhu předvolebního boje s Andrejem Babišem. A bylo by paradoxní, kdyby právě s ním a s Tomiem Okamurou zamířili do opozice. Jenže tak jednoduché to není. Už proto, že koalice jako celek sice nad Babišem zvítězila, avšak za cenu velkých ztrát – mezi Piráty.

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama