reklama

Hvězdná kariéra prvních psů začíná. Z útulku až do Bílého domu se dostal i Major

Do Bílého domu přes víkend dorazili dva psi, kteří patří novým nájemníkům americké prezidentské rezidence Joeovi a Jill Bidenovým. Podle agentury AFP tím pokračuje tradice, kterou do úřadování Donalda Trumpa neporušila žádná hlava státu USA po více než století.

reklama

Němečtí ovčáci pojmenovaní Champ a Major přijeli do Bílého domu z Bidenova domovského státu Delaware v neděli, první rodina se totiž podle Bidenovy mluvčí chtěla v novém domově nejprve několik dní zabydlet. Biden se funkce ujal ve středu.

Champ patří rodině Bidenů od roku 2008, o deset let později se k němu připojil Major, který se stal prvním psem osvojeným z útulku, který kdy bydlel v Bílém domě.

Biden se snažil během své předvolební kampaně před voliči vystupovat jako vřelý a empatický člověk a především na sociálních sítích proto svoje psy často zmiňoval a fotil se s nimi. Koncem listopadu se do médií také dostala zpráva, že si 78letý Biden při hře s jedním ze svých psů přivodil nepatrné zlomeniny zánártí a musel krátce nosit ortézu.

Trumpův nezájem o psy naopak často kritizovali jeho odpůrci, kteří například vytvořili trička s nápisem "On dokonce nemá ani psa", což považovali za jasný důkaz jeho údajné bezcitnosti.

Ve snaze uspokojit další část chovatelů domácích mazlíčků oznámili Bidenovi na konci listopadu záměr adoptovat z útulku také kočku. „Taky mě zajímá, co s tou kočkou bude, protože ta ovládne internet, jakmile o ní učiní oznámení a až si ji někde vyberou,“ řekla v neděli mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která zodpovídala dotazy voličů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Střet komentátorů Zlámalové a Koláře: Hádali se o opatřeních, školách i výměně vlády
Hon na Lišky dopadl výtečně, začíná lov hráčů Slavie. Trpišovský chce vysoké částky
reklama
reklama
Zapomeňte na uzavření krajů, ve hře je mnohem tvrdší opatření

Vláda

Domácí zpravodajství

Nejde si vakcínu jen tak naložit do auta a jezdit s ní po Praze, zlobí se Blatný
Jihoafrická mutace řádila ve školce v Brně. Potvrdila se zatím ve třech případech
Další články
reklama
reklama