reklama

Hvězdná kariéra prvních psů začíná. Z útulku až do Bílého domu se dostal i Major

Do Bílého domu přes víkend dorazili dva psi, kteří patří novým nájemníkům americké prezidentské rezidence Joeovi a Jill Bidenovým. Podle agentury AFP tím pokračuje tradice, kterou do úřadování Donalda Trumpa neporušila žádná hlava státu USA po více než století.

reklama

Němečtí ovčáci pojmenovaní Champ a Major přijeli do Bílého domu z Bidenova domovského státu Delaware v neděli, první rodina se totiž podle Bidenovy mluvčí chtěla v novém domově nejprve několik dní zabydlet. Biden se funkce ujal ve středu.

Champ patří rodině Bidenů od roku 2008, o deset let později se k němu připojil Major, který se stal prvním psem osvojeným z útulku, který kdy bydlel v Bílém domě.

Biden se snažil během své předvolební kampaně před voliči vystupovat jako vřelý a empatický člověk a především na sociálních sítích proto svoje psy často zmiňoval a fotil se s nimi. Koncem listopadu se do médií také dostala zpráva, že si 78letý Biden při hře s jedním ze svých psů přivodil nepatrné zlomeniny zánártí a musel krátce nosit ortézu.

Trumpův nezájem o psy naopak často kritizovali jeho odpůrci, kteří například vytvořili trička s nápisem "On dokonce nemá ani psa", což považovali za jasný důkaz jeho údajné bezcitnosti.

Ve snaze uspokojit další část chovatelů domácích mazlíčků oznámili Bidenovi na konci listopadu záměr adoptovat z útulku také kočku. „Taky mě zajímá, co s tou kočkou bude, protože ta ovládne internet, jakmile o ní učiní oznámení a až si ji někde vyberou,“ řekla v neděli mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která zodpovídala dotazy voličů.

K tématu

Další hlavní zprávy

„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
Robben se po dlouhých trablích dočkal odměny. Pak se rozbrečel v emotivním rozhovoru
Protest proti absurditě. Švédští fanoušci nemohou na stadion, fandili v obchodním domě
Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama