CNN Prima News Prezidentské volby v USA 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Výpis příspěvků ke štítku „Prezidentské volby v USA 2020“

KOMENTÁŘ: Babiš tvrdí, že je diplomat. Po ostudném výroku o NATO si to asi myslí jen on sám

23. ledna 2023 08:53

Slíbil, že jako český prezident by přinesl společně se svým přítelem Emmanuelem Macronem ráj na zemi. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který sám sebe vnímá jako zdatného diplomata, chce na Pražském hradě uspořádat mírový summit Ukrajiny a Ruska. Svou pravou tvář však expremiér ukázal ostudným výrokem o tom, že by Polsku ani Pobaltí v případě napadení Ruskem nepřišel na pomoc. Babiš tím vyvolal mezinárodní ostudu a jako diplomat selhal, tuto lavinu nemůže zastavit ani jeho marketingový tým.

Babiš jako hrací automat a příliš usměvavá Nerudová. Co o kandidátech prozradila řeč těla?

14. ledna 2023 08:37

Danuše Nerudová rozdávala příliš mnoho úsměvů, i nevhodně, Andrej Babiš připomínal hrací automat a u Petra Pavla se projevila nezkušenost s mnohomluvností. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto zhodnotila trojici prezidentských favoritů expertka na nonverbální komunikaci Noemi Zárubová-Pfeffermannová. Spolu s dalšími experty rozebrala projevy kandidátů v jejich kampaních.

KOMENTÁŘ: Trump znovu prezidentem? Republikáni si s ohněm znovu zahrávat nesmí

18. listopadu 2022 07:32

Bývalý americký prezident Donald Trump se rozhodl znovu usilovat o Bílý dům. Coby známý megalomaniak svými slovy mnoho lidí nepřekvapil. Své příznivce opětovnou kandidaturou potěšil, ale u špiček Republikánské strany zase takové nadšení nepanuje. Sami se na vlastní kůži přesvědčili, kam může vést Trumpova politika, a bylo by pro ně šílenství, kdyby do této řeky vstoupili znovu. Navíc jim roste potenciální hvězda, tak proč se znovu zařadit po bok nepředvídatelného a tvrdohlavého populisty, který poslední roky sbírá hlavně porážky?

Za Trumpa byl ve světě mír a Čína na ústupu. Podívejte se na situaci teď, prohlásil jeho zeť

3. září 2022 11:53

Zeť minulého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa Jared Kushner vystoupil v pátek v rozhovoru pro stanici Sky News. V něm potvrdil, že bývalý kontroverzní státník uvažuje o opětovné kandidatuře v roce 2024. Zároveň se velmi kriticky vyjádřil k médiím a jejich pokrytí amerických událostí posledních let a měsíců. Svého tchána tvrdě obhajoval v kontextu „ukradeného“ volebního vítězství, letošní razie v exprezidentově floridském sídle či v souvislosti s útokem na Kapitol.

Pomáhal jsem plánovat státní převraty, řekl poradce Trumpa. Rusové zuří a chtějí vyšetřování

16. července 2022 11:18

Trumpovu snahu zůstat u moci po prohraných prezidentských volbách vyvrcholenou vpádem demonstrantů do Kapitolu není správné označovat jako puč nebo převrat. V rozhovoru pro americkou CNN to prohlásil John Bolton, bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a někdejší velvyslanec při OSN za vlády George W. Bushe. Proč? Sám se prý na několika převratech mimo USA podílel. Jeho slova mimo jiné vytočila Rusy.

Jsem čestný a vy hlupák, obul se Trump do moderátora. Vytočily ho řeči o prohře ve volbách

21. dubna 2022 10:45

Tíží stále Donalda Trumpa prohra v amerických prezidentských volbách v roce 2020? Podle nejnovějšího rozhovoru se známým moderátorem Piersem Morganem ano. Když novinář bývalé hlavě USA řekl, že volby byly spravedlivé, Trump se rozzuřil a označil Morgana za blázna. Nakonec se zvedl ze židle a pokřikl na produkci, aby vypnula kameru.

KOMENTÁŘ: Biden rok od zvolení – naděje slábnou. Stane se totéž i nové české vládě?

4. listopadu 2021 06:34

Je to rok od chvil, kdy jsem v ulicích Miami sledoval bouřlivé oslavy příznivců Joea Bidena – a často spíše „jen“ odpůrců Donalda Trumpa – jak se radují z volebního vítězství svého kandidáta v prezidentských volbách. V jejich tvářích se tehdy zračilo mnohé, převládala ale naděje. Dobro zvítězilo nad zlem, lepší zítřky přicházejí. V dalších měsících ale tahle radost slábla, až u mnohých zcela vyprchala. Stane se něco podobného i příznivcům v tuzemských volbách vítězných koalic – a často spíše „jen“ odpůrcům Andreje Babiše?

Označte volby za zkorumpované a zbytek nechte na mně, žádal Trump ministerstvo

30. července 2021 18:57
Aktualizováno

Vedení jednoho z výborů americké Sněmovny reprezentantů zveřejnilo nové materiály dokládající rozsah snahy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybnit výsledek prohraných listopadových voleb. Jde o poznámky o jeho telefonátu s tehdejším vedením ministerstva spravedlnosti, podle nichž Trump žádal, aby přední představitelé rezortu volby prohlásili za „zkorumpované“. Šéfka sněmovního výboru pro dohled a reformu Carolyn Maloneyová ohlásila vyšetřování.