reklama
CNN Prima News Prezidentské volby v USA 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Výpis příspěvků ke štítku „Prezidentské volby v USA 2020“

KOMENTÁŘ: Biden rok od zvolení – naděje slábnou. Stane se totéž i nové české vládě?

4. listopadu 2021 06:34

Je to rok od chvil, kdy jsem v ulicích Miami sledoval bouřlivé oslavy příznivců Joea Bidena – a často spíše „jen“ odpůrců Donalda Trumpa – jak se radují z volebního vítězství svého kandidáta v prezidentských volbách. V jejich tvářích se tehdy zračilo mnohé, převládala ale naděje. Dobro zvítězilo nad zlem, lepší zítřky přicházejí. V dalších měsících ale tahle radost slábla, až u mnohých zcela vyprchala. Stane se něco podobného i příznivcům v tuzemských volbách vítězných koalic – a často spíše „jen“ odpůrcům Andreje Babiše?

Označte volby za zkorumpované a zbytek nechte na mně, žádal Trump ministerstvo

30. července 2021 18:57
Aktualizováno

Vedení jednoho z výborů americké Sněmovny reprezentantů zveřejnilo nové materiály dokládající rozsah snahy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybnit výsledek prohraných listopadových voleb. Jde o poznámky o jeho telefonátu s tehdejším vedením ministerstva spravedlnosti, podle nichž Trump žádal, aby přední představitelé rezortu volby prohlásili za „zkorumpované“. Šéfka sněmovního výboru pro dohled a reformu Carolyn Maloneyová ohlásila vyšetřování.

Biden většinu času mlčí, policejní reforma kvůli Floydovi je šílená, říká Jakl

5. května 2021 12:28

Nový americký prezident během svých prvních 100 dní v čele administrace strávil zhruba dvě třetiny času mlčením, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové bývalý ředitel politického odboru prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl. Ten také za „šílenou“ označil policejní reformu, kterou vyvolaly protesty po zabití Afroameričana George Floyda, jehož jméno také nese.

Biden: Vakcíny pro všechny zajistím do července. Kolem Vánoc se můžeme vrátit do normálu

17. února 2021 08:53

Americký prezident Joe Biden poskytl americké CNN svůj první velký rozhovor ve funkci. Řekl, že jeho hlavním cílem je pro něj podpora masivního plánu obnovy po pandemii koronaviru ve výši 1,9 bilionu dolarů. Ačkoliv nechtěl nic slibovat, uvedl, že do Vánoc by mohli být Američané „ve velmi odlišné situaci“ a za rok by mělo podstatně méně lidí být nuceno nosit roušky a sociálně se distancovat. Vakcíny pro všechny chce americký prezident zajistit do července.

Demokraté impeachment neprosadí, i když tvrdí, že Trump je nebezpečím pro demokracii

12. února 2021 11:58

Demokraté se obávají, že se Donald Trump opět stane prezidentem. Kongresman Jamie Raskin při projednávání ústavní žaloby (tzv. impeachmentu) varoval, že pokud by se tak stalo, může Trump opět iniciovat násilí. Odmítl také argument Trumpových právníků ohledně práva na svobodu projevu. Podle něj se jedná o „irelevantní“ argument, prezident se měl dopustit porušení své přísahy. Ústavní žaloba proti Trumpovi nicméně nemá sebemenší šanci na úspěch. Republikánští senátoři totiž stojí pevně za Trumpem.

O impeachmentu může rozhodnout Twitter. Trump netušil, že jde o důkaz, říká historik

10. února 2021 23:55

O impeachmentu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa může rozhodnout i jeho slavný twitterový účet. Podle historika Jana Koury si při jeho používání exprezident nejspíš neuvědomoval, že i po smazání svých příspěvků se texty dají dopátrat a můžou být písemným důkazem. Koura byl společně s ředitelem Občanského institutu Romanem Jochem hostem speciálu CNN Prima NEWS o ústavní žalobě na bývalého prezidenta USA.

Zeman telefonát s Bidenem zatím neplánuje. Hovorem s Trumpem se přitom často chlubil

4. února 2021 23:26

Český prezident Miloš Zeman se nechystá v nejbližších měsících navazovat komunikaci s novou hlavou státu USA Joem Bidenem. V rozhovoru pro Rádio Z to sdělil jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Naopak před čtyřmi lety, když byl do čela Spojených států zvolen Donald Trump, si s ním Zeman telefonoval pouhý měsíc po zvolení. Hovorem s Trumpem se později mnohokrát chlubil a tvrdil, že byl pozván do Bílého domu.

reklama