CNN Prima News Prezidentské volby v USA 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Výpis příspěvků ke štítku „Prezidentské volby v USA 2020“

Biden zakázal TikTok, teď na něm hledá nové voliče. Jiného čínského giganta se snaží potopit

Tým za znovuzvolení amerického prezidenta Joea Bidena si s vidinou zisku nových hlasů, zejména od mladé generace založil profil na čínské sociální síti TikTok. A to přesto, že jeho vlastní administrativa vyhodnotila aplikaci jako bezpečnostní riziko a zakázala její používání na federálních zařízeních. Současně s tím Biden postupuje proti jinému čínskému gigantovi – společnosti Huawei. Ta je nyní jedničkou v technologiích pro telefonní vysílací věže a Američané by je rádi se svou novinkou na pozici lídra vystřídali.

Další Trumpův průšvih: Porota v Georgii ho obvinila z vydírání, obžaloba uvádí 41 přečinů

Velká porota v americkém státě Georgia v noci na úterý schválila obvinění proti exprezidentovi Donaldu Trumpovi a 18 jeho spojencům, které prokuratura viní ze zločinného spolčení s cílem zvrátit volební porážku v roce 2020. Hlavní prokurátorka v případu dala Trumpovi a dalším čas do příštího pátku, aby se vydali úřadům. Exprezident ji v příspěvku na své sociální síti označil za zkorumpovanou.

Moderátor Tucker Carlson končí u Fox News. Odchod může pomoci jemu i stanici, míní Durčák

Americký moderátor Tucker Carlson skončil na televizi Fox News. Informovala o tom samotná stanice, další zámořská média zprávu ihned sdílela. Odchod hvězdné, ale i kontroverzní postavy, přichází krátce poté, co se Fox News dohodla na mimosoudním vyrovnání s výrobcem volebních přístrojů Dominion Voting Systems (DVS), kdy moderátoři televize hojně šířili tvrzení, že se společnost měla podílet na údajně zmanipulovaných prezidentských volbách v roce 2020. Konec Carlsona v pořadu 360° na CNN Prima NEWS okomentoval i publicista Michael Durčák.

KOMENTÁŘ: Babiš tvrdí, že je diplomat. Po ostudném výroku o NATO si to asi myslí jen on sám

Slíbil, že jako český prezident by přinesl společně se svým přítelem Emmanuelem Macronem ráj na zemi. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který sám sebe vnímá jako zdatného diplomata, chce na Pražském hradě uspořádat mírový summit Ukrajiny a Ruska. Svou pravou tvář však expremiér ukázal ostudným výrokem o tom, že by Polsku ani Pobaltí v případě napadení Ruskem nepřišel na pomoc. Babiš tím vyvolal mezinárodní ostudu a jako diplomat selhal, tuto lavinu nemůže zastavit ani jeho marketingový tým.

Babiš jako hrací automat a příliš usměvavá Nerudová. Co o kandidátech prozradila řeč těla?

Danuše Nerudová rozdávala příliš mnoho úsměvů, i nevhodně, Andrej Babiš připomínal hrací automat a u Petra Pavla se projevila nezkušenost s mnohomluvností. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto zhodnotila trojici prezidentských favoritů expertka na nonverbální komunikaci Noemi Zárubová-Pfeffermannová. Spolu s dalšími experty rozebrala projevy kandidátů v jejich kampaních.

KOMENTÁŘ: Trump znovu prezidentem? Republikáni si s ohněm znovu zahrávat nesmí

Bývalý americký prezident Donald Trump se rozhodl znovu usilovat o Bílý dům. Coby známý megalomaniak svými slovy mnoho lidí nepřekvapil. Své příznivce opětovnou kandidaturou potěšil, ale u špiček Republikánské strany zase takové nadšení nepanuje. Sami se na vlastní kůži přesvědčili, kam může vést Trumpova politika, a bylo by pro ně šílenství, kdyby do této řeky vstoupili znovu. Navíc jim roste potenciální hvězda, tak proč se znovu zařadit po bok nepředvídatelného a tvrdohlavého populisty, který poslední roky sbírá hlavně porážky?

Za Trumpa byl ve světě mír a Čína na ústupu. Podívejte se na situaci teď, prohlásil jeho zeť

Zeť minulého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa Jared Kushner vystoupil v pátek v rozhovoru pro stanici Sky News. V něm potvrdil, že bývalý kontroverzní státník uvažuje o opětovné kandidatuře v roce 2024. Zároveň se velmi kriticky vyjádřil k médiím a jejich pokrytí amerických událostí posledních let a měsíců. Svého tchána tvrdě obhajoval v kontextu „ukradeného“ volebního vítězství, letošní razie v exprezidentově floridském sídle či v souvislosti s útokem na Kapitol.

Pomáhal jsem plánovat státní převraty, řekl poradce Trumpa. Rusové zuří a chtějí vyšetřování

Trumpovu snahu zůstat u moci po prohraných prezidentských volbách vyvrcholenou vpádem demonstrantů do Kapitolu není správné označovat jako puč nebo převrat. V rozhovoru pro americkou CNN to prohlásil John Bolton, bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a někdejší velvyslanec při OSN za vlády George W. Bushe. Proč? Sám se prý na několika převratech mimo USA podílel. Jeho slova mimo jiné vytočila Rusy.