CNN Prima News Joe Biden

Joe Biden

Výpis příspěvků ke štítku „Joe Biden“

TikTok se ohradil proti hrozbě zákazu. Pošlapete svobodu slova 170 milionů Američanů, tvrdí

Sociální síť TikTok se v neděli opět ohradila proti svému potenciálnímu zákazu ve Spojených státech. Ten by podle ní narušil právo na svobodu slova až 170 milionům Američanů, kteří síť používají. Sněmovna reprezentantů USA v sobotu kvůli obavám z úniku dat Američanů do rukou Komunistické strany Číny přijala zákon, jenž by k zákazu vést mohl. TikTok vlastní firma ByteDance se sídlem v Číně, ačkoliv data uživatelů byla podle šéfa sítě Shou Zi Chewa vždy uložena ve Spojených státech nebo Singapuru.

Přispěla Fialova cesta k americké pomoci pro Ukrajinu? Drobný vliv to mělo, míní Dvořák

Cesta Petra Fialy do USA je výrazem velkého diplomatického úspěchu Česka. V Partii na CNN Prima NEWS to řekl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Zároveň naznačil, že návštěva mohla mít drobný vliv na americké rozhodování o pomoci napadené Ukrajině. Přesto podle Dvořáka konečný verdikt Kongresu zrál delší dobu. Poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) rozhodnutí Spojených států ocenila. Podle ní mohlo hrát velkou roli nedávné prohlášení exprezidenta Donalda Trumpa.

Záchrana pro Kyjev? Americká sněmovna schválila pomoc Ukrajině za 61 miliard dolarů

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu přijala návrh zákona o vojenské pomoci Ukrajině, která se již přes dva roky brání ruské invazi. Pro vyčlenění až 60,8 miliardy dolarů (v přepočtu asi 1,44 bilionu korun) zvedlo ruku 311 kongresmanů, proti bylo 112. Nyní návrh poputuje do Senátu, kterým by měl hladce projít. V horní komoře mají totiž většinu demokraté, nikoliv republikáni, kteří zmíněný návrh několik měsíců blokovali. Sněmovna reprezentantů ve stejný den přijala také zákon o vojenské pomoci Izraeli za 26 miliard dolarů (625 miliard korun), a to v poměru 366 ku 58 hlasům.

Trump vyzval Evropu, aby „sebou hodila“. Přežití Ukrajiny je důležité i pro USA, řekl

Přežití Ukrajiny v současné válce proti Rusku je důležité jak pro Evropu, tak pro Spojené státy, uvedl ve čtvrtek bývalý americký prezident a republikánský kandidát do listopadových prezidentských voleb Donald Trump. V příspěvku na exprezidentově sociální síti Truth Social je podle agentury Reuters znatelný určitý posun v jeho dosavadním postoji, a to za situace, kdy má o víkendu americká Sněmovna reprezentantů hlasovat o miliardovém balíčku pomoci Ukrajině.

Zaorálek: Pro Česko úspěch, pro Bidena rutina. Význam jednání Fialy v USA je nafouklý

Schůzka premiéra Petra Fialy (ODS) s americkým prezidentem Joem Bidenem znamená pro Česko hodně, uvedl ve vysílání exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Jedním dechem však dodal, že pro šéfa Bílého domu jde o rutinu. Jednání mezi čelními představiteli obou států se proto podle něj „spíše nafukuje“. Bývalý šéf resortu zahraničí rovněž prohlásil, že Ukrajinu výrazně podporují už jen malí evropští hráči.

Fiala: Za komunismu jsem bral USA jako symbol svobody. Srdečnost Bidena byla až překvapující

Spojené státy americké znamenaly pro premiéra Petra Fialu (ODS) v dobách komunistického režimu symbol svobody a demokracie. Předseda vlády v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS v souvislosti se schůzkou s americkým prezidentem Joem Bidenem také popsal, v čem ho překvapila srdečnost americké hlavy státu. Fiala se mimo jiné zmínil o návštěvě Kongresu.

Prezident Pavel Fialovu návštěvu v USA chválí. Česko se vrací na zaslouženou pozici, řekl

Prezident Petr Pavel v souvislosti s návštěvou českého premiéra Petra Fialy (ODS) v USA ocenil, jak k němu američtí partneři přistupují. Zájem tamní administrativy o českou iniciativu ohledně munice pro Ukrajinu je podle něj dobrým znamením. Předseda vlády mimo jiné poskytl po schůzce v Bílém domě rozhovor pro CNN Prima NEWS, v němž mluvil také o své návštěvě hokejového zápasu.

Rozdělené hlasování o pomoci? Ostuda pro svět, nechápe Zelenskyj plán Kongresu USA

Americká Sněmovna reprezentantů bude tento týden projednávat uvolnění peněz na pomoc Izraeli a Ukrajině jako samostatné zákony. Hlasovat by o nich zákonodárci mohli do konce týdne, uvedl v pondělí republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novém rozhovoru rozdělení pomoci odsoudil jako „čirou politiku a ostudu pro svět a demokracii“.