CNN Prima News Joe Biden

Joe Biden

Výpis příspěvků ke štítku „Joe Biden“

Náš balón nad USA je jen meteorologický přístroj, tvrdí Čína. Američané jí příliš nevěří

3. února 2023 16:38

Je to jen meteorologický přístroj. Tímto vysvětlením mírní Čína obavy USA, nad jejichž územím se už několik dní vznáší čínský balón. Američané jeho pohyby sledují a Pentagon na žádost prezidenta Joea Bidena zkoumal možnost, že by ho sestřelil. Nakonec se pro takový krok nerozhodl kvůli obavám, že by úlomky zařízení mohly ohrozit lidi na zemi. Americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli incidentu posunul návštěvu Pekingu, na kterou měl odletět v pátek večer. Vyslání balónu označil za nezodpovědný čin, který poškodí plánovaná jednání.

Provokace Číny? Nad USA se už několik dní pohybuje špionážní balón, sestřelit ho nechtějí

3. února 2023 05:13

Nad Spojenými státy americkými se několik dní pohybuje čínský špionážní balón, uvedl ve čtvrtek podle zahraničních agentur nejmenovaný vysoce postavený americký činitel z resortu obrany. USA pohyby balónu sledují, ministerstvo obrany také na žádost prezidenta Joea Bidena zkoumalo možnost, že by ho sestřelilo. Nakonec se ale rozhodlo k tomuto kroku nepřikročit kvůli obavám, že by úlomky zařízení mohly ohrozit lidi na zemi, napsala agentura AFP. Přímou hrozbu však nyní balón nepředstavuje.

Chaos v ruské armádě. Padáme jako domeček z karet, stěžuje si voják v odposlechu

1. února 2023 07:21

Ruští vojáci jsou zklamáni vlastní armádou. Vyplývá to z jejich údajných odposlechů, které zveřejnil web Ukrinform. Spojené státy chystají nový balík vojenské pomoci Ukrajině. Kromě zbraní a munice by poprvé mohl obsahovat také rakety delšího doletu, píše agentura Reuters. Zpráva přichází poté, co americký prezident Joe Biden oznámil, že USA Kyjevu nedodají letouny F-16. Agentura AP míní, že otázka dodávek těchto stíhaček Kyjevu rozděluje jednotu západních spojenců.

Ukrajinci zlikvidovali ruské sklady. ISW varuje před ofenzivou armády okupantů

31. ledna 2023 07:33

Ukrajina hlásí dílčí úspěchy v bojích s Ruskem. Zničila dva muniční sklady a zasáhla čtyři oblasti, kde okupanti soustředili vojenský personál i techniku. Institut pro studium války varuje, že v následujících měsících je vysoce pravděpodobná nová ruská ofenzíva. USA Kyjevu letouny F-16 nedodají, řekl americký prezident Joe Biden.

Reakce na smrtící útoky: Izraelský premiér oznámil nová opatření vůči Palestincům

29. ledna 2023 06:15

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu oznámil sérii represivních kroků proti Palestincům, včetně plánů na posílení židovských osad na okupovaném Západním břehu Jordánu. Učinil to v reakci na dvojici střeleckých útoků, při nichž zahynulo sedm Izraelců a pět dalších bylo zraněno, uvedla agentura AP. Netanjahu plánuje mimo jiné zrušit sociální dávky pro rodiny útočníků, usnadnit Izraelcům získání zbrojních průkazů a zintenzivnit úsilí o sběr nelegálních zbraní.

Policisté v USA ubili řidiče. Záběry ukazující brutální zákrok pobouřily Bidena i veřejnost

28. ledna 2023 15:09

Úřady amerického města Memphis zveřejnily obrazový materiál zachycující brutální zásah policistů ze 7. ledna, v jehož důsledku zemřel černošský řidič Tyre Nichols. Prokuratura tento týden v souvislosti s tímto případem obvinila z vraždy a dalších trestných činů pět policistů, kteří jsou všichni černé pleti. V reakci na publikované záběry se v několika amerických městech demonstrovalo proti policejní brutalitě.

Další teror v Jeruzalémě. Teprve 13letý Palestinec těžce zranil dva lidi, zasáhli civilisté

28. ledna 2023 13:01

Při střelbě v Jeruzalémě byli v sobotu dopoledne zraněni dva lidé, uvádí agentury s odkazem na izraelské záchranáře. Jejich stav je středně těžký až vážný. Policie oznámila, že se jednalo o teroristický čin a že útočník byl zneškodněn. Tím byl podle ní teprve třináctiletý Palestinec. Útok přišel jen několik hodin po páteční střelbě u jedné z jeruzalémských synagog, kterou nepřežilo sedm lidí.

Ukrajinci připravují novou ofenzivu. Generál předpověděl, kde mohou okupanty zatlačit

28. ledna 2023 11:18

Ukrajinci na východě země sice svádí tvrdé boje s Rusy, ale zdá se, že nikdo až na výjimky nijak závratně nepostupuje. Objevují se však zprávy, že obě strany připravují novou ofenzivu. O ruské se již informovalo, nyní se objevila myšlenka, že svůj tah by mohl provést i Kyjev. O obnoveném ukrajinském útoku je přesvědčen americký generál ve výslužbě James Marks. Ten CNN popsal, kde by Ukrajinci mohli své nepřátele zatlačit.

CNN: Hororový začátek roku v USA. Téměř dvě masové střelby denně a desítky zbytečných obětí

24. ledna 2023 14:53

Jen za první tři týdny v roce 2023 došlo v USA ke 38 masovým střelbám, při nichž byly usmrceny či zraněny desítky lidí. Tragické statistky opět v zemi rozdmýchaly debaty ohledně zákona o držení zbraní. Podle odhadu švýcarské společnosti Small Arms Survey Američané vlastní téměř 400 milionů střelných zbraní.

Průšvih Bidena narůstá. V jeho domě byly nalezeny další utajované dokumenty

22. ledna 2023 05:40

V domě amerického prezidenta Joea Bidena ve Wilmingtonu ve státu Delaware pracovníci ministerstva spravedlnosti našli v pátek šest dokumentů označených jako utajované, informoval Bidenův právník Bob Bauer. Pocházejí z doby, kdy Biden působil v Senátu, a z období, kdy byl americkým viceprezidentem. Prezident i viceprezident USA mají po odchodu z funkce povinnost odevzdat všechny citlivé materiály Národnímu archivu USA.