reklama
CNN Prima News Joe Biden

Joe Biden

Výpis příspěvků ke štítku „Joe Biden“

Američtí diplomaté si stěžovali na „akustické útoky“. Máte to ze stresu, řekla CIA

23. ledna 2022 18:28

Americká zpravodajská služba CIA nepředpokládá, že za „akustickými útoky“ na americké diplomaty by stála celosvětová kampaň cizí mocnosti. Agentura došla k přesvědčení, že většina hlášených případů se dá vysvětlit environmentálními faktory nebo nediagnostikovanými zdravotními stavy. CIA nicméně pokračuje ve vyšetřování asi dvou desítek případů, které zatím zůstávají nevysvětleny. U možných obětí tzv. havanského syndromu vyvolala zpráva nevoli.

Velké aerolinky ruší lety do USA. Bojí se tam přistávat kvůli novým 5G sítím

20. ledna 2022 21:41

Spojeným státům hrozí krize v letecké dopravě katastrofických rozměrů. Tentokrát není příčinou pandemie, ale zavádění 5G sítí na amerických letištích. Podle několika aerolinek může spuštění nové služby způsobit, že dopravci nebudou moci používat velkou část svých dálkových letadel. Signál 5G může totiž narušit správnou funkci některých palubních systémů.

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

19. ledna 2022 22:51

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

Pomáhali obsadit synagogu v USA? Britové zatkli kvůli zadržování rukojmí dva mladíky

17. ledna 2022 09:31

Britská policie zatkla v Manchesteru dva teenagery v souvislosti se zadržováním rukojmí v texaské synagoze z uplynulého víkendu, informoval v pondělí server BBC News. Čtyřiačtyřicetiletý Brit Malik Faisal Akram, kterého úřady označily jako útočníka, při střetu s policisty zemřel. Všechny rukojmí se podařilo osvobodit, nikdo neutrpěl zranění.

Rychlá odpověď na americké sankce: KLDR odpálila z vlaku další balistickou střelu

15. ledna 2022 05:25

Severní Korea zkušebně odpálila dvě balistické střely krátkého doletu. Podle agentury Reuters to oznámilo velení jihokorejské armády. V letošním roce jde už o třetí raketovou zkoušku KLDR, což Reuters označuje za nezvykle rychlý sled zbrojních testů. Podle severokorejské oficiální tiskové agentury KCNA Pchjongjang při svých odpalovacích cvičeních otestoval střelu nesenou železnicí.

Američané se rozloučili s oblíbeným senátorem Reidem. Poslední hold vzdali Biden i Obama

9. ledna 2022 05:26

Lídři Demokratické strany včetně amerického prezidenta Joea Bidena a bývalé hlavy státu Baracka Obamy se v sobotu rozloučili s bývalým dlouholetým senátorem Harrym Reidem, kterého oslavovali jako skromného a čestného muže schopného vždy dotáhnout věci do konce. Na pohřbu politika v Las Vegas připomínali jeho podíl na schválení zásadních zákonů 21. století, píše agentura AP.

reklama