reklama

Hyundai chystá další útok na Škodu Kamiq. Ještě letos představí nové mini SUV

Bayon, to je název nového mini SUV, které bude jezdit pod znakem automobilky Hyundai. Auto má za volant lákat nejen mrštností ve městě, ale i odvážným designem a dostupnými cenami. Do prodeje by se mělo dostat už v polovině letošního roku.

reklama

Kategorie SUV je v Evropě dlouhodobě nejoblíbenější, zejména pokud jde o nejmenší a nejdostupnější vozy. Dokazuje to i domácí Škoda Kamiq, která patří spolu s většími modely Karoq a Kodiaq k nejúspěšnějším autům ve své třídě. Teď se jí ale do cesty postaví nová konkurence, i když o něco menších rozměrů.

Hyundai totiž chystá v polovině letošního roku premiéru velmi důležitého modelu. Ponese jméno Bayon a stane se v hierarchii korejské automobilky vůbec nejmenším, a tím pádem i nejdostupnějším SUV. Techniku má sdílet s malým hatchbackem Hyundai i20, pod kapotou se proto dají očekávat tříválcové benzinové motory. Naopak v nabídce zřejmě nebude pohon všech kol, který v případě malých modelů není tolik populární.

„Přímým konkurentem Škody Kamiq je sice náš crossover Hyundai Kona, nicméně se domníváme, že si zákazníky získáme i menším modelem Bayone,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí českého zastoupení Hyundai David Pavlíček. Další technické údaje vozu zatím prozradit nemohl a skoupá na detail je i sama automobilka.

Korejci ukázali jen několik tmavých obrázků odhalujících detaily přídě a zádě vozu. Ty naznačují, že Hyundai Bayon nasadí odvážný design. Příď ozdobí velká maska, nad níž budou umístěna úzká LED světla pro denní svícení. Tím naváže na vzhled Kony. Zádi budou dominovat LED brzdová světla ve tvaru bumerangu a jedna výrazná linka protínající páté dveře mezi zadním sklem a logem. Více detailů odhalí Hyundai během následujících měsíců.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama