reklama

Hyundai chystá další útok na Škodu Kamiq. Ještě letos představí nové mini SUV

Hyundai Bayon svým designem naváže na úspěšného sourozence Kona.
Zdroj: Hyundai

Bayon, to je název nového mini SUV, které bude jezdit pod znakem automobilky Hyundai. Auto má za volant lákat nejen mrštností ve městě, ale i odvážným designem a dostupnými cenami. Do prodeje by se mělo dostat už v polovině letošního roku.

reklama

Kategorie SUV je v Evropě dlouhodobě nejoblíbenější, zejména pokud jde o nejmenší a nejdostupnější vozy. Dokazuje to i domácí Škoda Kamiq, která patří spolu s většími modely Karoq a Kodiaq k nejúspěšnějším autům ve své třídě. Teď se jí ale do cesty postaví nová konkurence, i když o něco menších rozměrů.

Hyundai totiž chystá v polovině letošního roku premiéru velmi důležitého modelu. Ponese jméno Bayon a stane se v hierarchii korejské automobilky vůbec nejmenším, a tím pádem i nejdostupnějším SUV. Techniku má sdílet s malým hatchbackem Hyundai i20, pod kapotou se proto dají očekávat tříválcové benzinové motory. Naopak v nabídce zřejmě nebude pohon všech kol, který v případě malých modelů není tolik populární.

Hyundai Bayon ukazuje hrátky s diodami na zádi.
Hyundai Bayon ukazuje hrátky s diodami na zádi.
Zdroj: Hyundai

„Přímým konkurentem Škody Kamiq je sice náš crossover Hyundai Kona, nicméně se domníváme, že si zákazníky získáme i menším modelem Bayone,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí českého zastoupení Hyundai David Pavlíček. Další technické údaje vozu zatím prozradit nemohl a skoupá na detail je i sama automobilka.

Korejci ukázali jen několik tmavých obrázků odhalujících detaily přídě a zádě vozu. Ty naznačují, že Hyundai Bayon nasadí odvážný design. Příď ozdobí velká maska, nad níž budou umístěna úzká LED světla pro denní svícení. Tím naváže na vzhled Kony. Zádi budou dominovat LED brzdová světla ve tvaru bumerangu a jedna výrazná linka protínající páté dveře mezi zadním sklem a logem. Více detailů odhalí Hyundai během následujících měsíců.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Ve sporu premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o úředních maturitách se poslanec Patrik Nacher (za ANO) nestaví ani na jednu stranu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS však uvedl, že resort školství neprokazuje v otázce návratu žáků do škol dostatek předvídavosti. „Vzdělání se vykompenzovat penězi nedá, pojďme se bavit o formách letních škol,“ uvedl.

360°

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze
Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama