reklama

Hyundai chystá další útok na Škodu Kamiq. Ještě letos představí nové mini SUV

Hyundai Bayon svým designem naváže na úspěšného sourozence Kona.
Zdroj: Hyundai

Bayon, to je název nového mini SUV, které bude jezdit pod znakem automobilky Hyundai. Auto má za volant lákat nejen mrštností ve městě, ale i odvážným designem a dostupnými cenami. Do prodeje by se mělo dostat už v polovině letošního roku.

reklama

Kategorie SUV je v Evropě dlouhodobě nejoblíbenější, zejména pokud jde o nejmenší a nejdostupnější vozy. Dokazuje to i domácí Škoda Kamiq, která patří spolu s většími modely Karoq a Kodiaq k nejúspěšnějším autům ve své třídě. Teď se jí ale do cesty postaví nová konkurence, i když o něco menších rozměrů.

Hyundai totiž chystá v polovině letošního roku premiéru velmi důležitého modelu. Ponese jméno Bayon a stane se v hierarchii korejské automobilky vůbec nejmenším, a tím pádem i nejdostupnějším SUV. Techniku má sdílet s malým hatchbackem Hyundai i20, pod kapotou se proto dají očekávat tříválcové benzinové motory. Naopak v nabídce zřejmě nebude pohon všech kol, který v případě malých modelů není tolik populární.

Hyundai Bayon ukazuje hrátky s diodami na zádi.
Hyundai Bayon ukazuje hrátky s diodami na zádi.
Zdroj: Hyundai

„Přímým konkurentem Škody Kamiq je sice náš crossover Hyundai Kona, nicméně se domníváme, že si zákazníky získáme i menším modelem Bayone,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí českého zastoupení Hyundai David Pavlíček. Další technické údaje vozu zatím prozradit nemohl a skoupá na detail je i sama automobilka.

Korejci ukázali jen několik tmavých obrázků odhalujících detaily přídě a zádě vozu. Ty naznačují, že Hyundai Bayon nasadí odvážný design. Příď ozdobí velká maska, nad níž budou umístěna úzká LED světla pro denní svícení. Tím naváže na vzhled Kony. Zádi budou dominovat LED brzdová světla ve tvaru bumerangu a jedna výrazná linka protínající páté dveře mezi zadním sklem a logem. Více detailů odhalí Hyundai během následujících měsíců.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí

V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46 437 lidí, stalo se tak nejtragičtějším od vzniku samostatné ČR. Meziročně bylo úmrtí o 54 procent více. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), jehož časová řada začíná rokem 1992. Počet obyvatel Česka klesl zpět pod hranici 10,7 milionu lidí, nad kterou se dostal loni v červnu. Na konci letošního března žilo v zemi 10 694 480 lidí.

Volby 2021

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

Jaké povolební vládní koalice se rýsují? Z výroku českých politiků lze odhadnout, s kým by si po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny plácli a s kým nikoli. Někteří se ovšem vyjadřují neurčitě a dopředu nechtějí žádné potenciální vládní partnery diskvalifikovat. Velkým problémem je ale pro řadu z nich případná účast Andreje Babiše (ANO) na koaličním kabinetu.

Proti Skotům nám věřím, burcuje Šebrle před vstupem do Eura. Chce Hložka v základu
Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie
Česká senzace. Krejčíková stoupá na vrchol žebříčku, v deblu už je světovou jedničkou
Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem
Nejméně nakažených za poslední rok. V neděli přibylo 42 případů covidu
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Další články
reklama
reklama