Hyundai chystá další útok na Škodu Kamiq. Ještě letos představí nové mini SUV

Bayon, to je název nového mini SUV, které bude jezdit pod znakem automobilky Hyundai. Auto má za volant lákat nejen mrštností ve městě, ale i odvážným designem a dostupnými cenami. Do prodeje by se mělo dostat už v polovině letošního roku.

Kategorie SUV je v Evropě dlouhodobě nejoblíbenější, zejména pokud jde o nejmenší a nejdostupnější vozy. Dokazuje to i domácí Škoda Kamiq, která patří spolu s většími modely Karoq a Kodiaq k nejúspěšnějším autům ve své třídě. Teď se jí ale do cesty postaví nová konkurence, i když o něco menších rozměrů.

Hyundai totiž chystá v polovině letošního roku premiéru velmi důležitého modelu. Ponese jméno Bayon a stane se v hierarchii korejské automobilky vůbec nejmenším, a tím pádem i nejdostupnějším SUV. Techniku má sdílet s malým hatchbackem Hyundai i20, pod kapotou se proto dají očekávat tříválcové benzinové motory. Naopak v nabídce zřejmě nebude pohon všech kol, který v případě malých modelů není tolik populární.

„Přímým konkurentem Škody Kamiq je sice náš crossover Hyundai Kona, nicméně se domníváme, že si zákazníky získáme i menším modelem Bayone,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí českého zastoupení Hyundai David Pavlíček. Další technické údaje vozu zatím prozradit nemohl a skoupá na detail je i sama automobilka.

Korejci ukázali jen několik tmavých obrázků odhalujících detaily přídě a zádě vozu. Ty naznačují, že Hyundai Bayon nasadí odvážný design. Příď ozdobí velká maska, nad níž budou umístěna úzká LED světla pro denní svícení. Tím naváže na vzhled Kony. Zádi budou dominovat LED brzdová světla ve tvaru bumerangu a jedna výrazná linka protínající páté dveře mezi zadním sklem a logem. Více detailů odhalí Hyundai během následujících měsíců.

Tagy: