CNN Prima News Hyundai

Hyundai

Výpis příspěvků ke štítku „Hyundai“

Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Baterii dnes nakrmíte skoro všude

3. listopadu 2022 11:30

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení elektromobilu, ale váháte kvůli obavám, jak ho budete dobíjet? Řekněme si to rovnou - je to v podstatě zbytečná starost. Nabíjecí stanice už dnes ve větších městech není problém najít. A kdyby bylo nejhůř, poslouží vám prostě prodlužovák a obyčejná zásuvka, kterou už najdete úplně všude.

Elektromobil jako pojízdná domácnost. Uvařte si v něm čaj nebo vyžehlete košili

1. listopadu 2022 10:30

Elektromobil to není jen přesvědčení jít vstříc budoucnosti nebo touha vrátit planetě, co jsme si z ní vzali. Ale také životní filozofie žít teď a tady. S vozem na elektrický pohon totiž není problém vyrazit na prodloužený víkend do kempu a odtud v pondělí ráno rovnou do práce. Po dobré kávě, ve vyžehlené košili a s dobrou náladou.

Nehoda není náhoda aneb Jak bezpečné jsou elektromobily?

27. října 2022 10:30

Jsou elektromobily bezpečné? A jsou díky bateriím, které je pohánějí, hořlavější? Bezpečnost jízdy v autech s elektrickým pohonem je velmi diskutované téma. Řeší se především jejich vznětlivost. A odpověď je snadná. Aby směly na silnice, musí elektromobily splňovat stejné bezpečnostní podmínky jako vozy se spalovacími motory. A stejně tak v nich najdete řady vychytávek, které řidičům pomáhají s řízením.

Rybářské náčiní vylovené z moří jako materiál pro výrobu elektromobilů

25. října 2022 10:30

Oceány jsou plné odpadu. To z nezanedbatelné části tvoří i rybářské vybavení, kterého na dně oceánů každý rok končí stovky tisíc tun. Vlasce, podběráky, pasti i sítě. A v tom všem každý den nachází smrt malí i větší vodní živočichové. Rybářské sítě, kterým se také říká sítě duchů, se pak často zamotávají i do korálů. Dobrou zprávou je, že velká část rybářského vybavení se dnes dá recyklovat. A překvapivě použít například při výrobě interiérů elektromobilů.

Elektromobily jako součást recyklace? Čtěte, co se dá využít při jejich výrobě

20. října 2022 10:30

Jsou elektromobily ekologické, nebo nejsou? Věčná otázka, na které se zastánci a odpůrci vozů s elektro pohonem ne a ne shodnout. Jasné je, že první myšlenka na auto, které svým provozem neškodí planetě, byla jasně dobrým úmyslem. Ten ale zatím dost výrazně ovlivňuje samotná výroba elektromobilů. Nicméně i na tom se výrobci snaží pracovat a posouvat se dopředu. A daří se jim to. Recyklované materiály využívají nejen při výrobě zařízení samotných aut, podařilo se to už i při výrobě baterie, která hraje v provozu i výrobě zásadní roli.

Pátrání po dosud neobjevených rostlinách v Botanické zahradě

18. října 2022 10:30

Člověk by řekl, že na naší planetě už toho není moc, co bychom neobjevili. Přesto se odhaduje, že na Zemi roste zhruba padesát tisíc rostlin, které zůstávají nejen nepojmenované, ale hlavně neobjevené. Právě pátrání po nových druzích flóry patří k vědeckým činnostem, kterými se zabývá Botanická zahrada v Praze. Dělat to může mimo jiné i díky spolupráci se silnými partnery. Mezi nimi je například společnost Hyundai.

Botanická zahrada Praha: Svět na pětadvaceti hektarech denně křižuje elektromobil

13. října 2022 10:30

Co má společného Botanická zahrada Praha a elektromobily společnosti Hyundai? Lásku k přírodě a snahu o co nejšetrnější zacházení se životním prostředím při využití moderních technologií. I proto se společnost Hyundai stala v loňském roce generálním partnerem pražské botanické zahrady a pomáhá rozvíjet zdejší expozice a realizovat řady nových projektů. Vzpomeňte si na to, až se sem někdy vydáte na návštěvu a potkáte tu zaměstnance v elektromobilech, jak tiše křižují zdejší cesty.

Voda jako nepřítel elektromobility? S elektromobilem klidně do myčky i deště

11. října 2022 10:30

Možná jste to už to taky slyšeli. Voda je nepřítel elektromobilů. To je pravda jen v případě, že s nimi sjedete do řeky nebo do rybníka, kam lidově řečeno zahučí až po střechu. Obyčejný déšť nebo sníh vozům na elektro pohon nevadí. Můžete během něj jet, nabíjet a dokonce s elektromobily smíte i do myčky. A rozhodně nemusíte trnout hrůzou, že se, nedej bože, vyzkratuje.