I obaly mají své trendy: recyklace a moderní materiály

Téma udržitelnosti a šetrných obalových materiálů se stává důležitou prioritou jak pro moderní firmy, tak pro spotřebitele. Obaly pro přírodu znamenají vysokou zátěž. Výrobci proto stále více investují do výzkumu a výroby udržitelných obalů.

Podle spotřebitelských průzkumů si lidé stále častěji vybírají produkty také podle toho, jak jsou zabaleny. Přednost dávají obalům, které v průběhu času snižují svou ekologickou stopu. Může to být díky jejich složení, kdy se použijí stoprocentně recyklované suroviny, nebo tím, že lze obal znovu použít.

Dobrý příklad využití různých udržitelných materiálů lze vidět u zmrzlin značky Magnum. Její obaly jsou zcela přírodní či recyklované.

Dřívka

Mysleli jste si, že zmrzlinová dřívka jsou ekologická už sama o sobě a nedá se na nich nic zkazit? Hodně však záleží na tom, z jakého dřeva pochází. Zmrzliny Magnum používají dřevo označené certifikací FSC a PEFC. Zaručují v celém dodavatelském řetězci transparentnost a férové zacházení s lidmi a přírodou. Standardy hospodaření v lesích podle systému PEFC se snaží změnit způsob, jakým jsou lesy spravovány na lokální i globální úrovni. Jedním z hlavních cílů je zachování lesů a jejich rozšiřování.

Kartony

Krabičky na zmrzlinu Magnum jsou vyrobeny z recyklovaného vlákna, které je po použití široce recyklovatelné. Umožňují bezpečnou přepravu zmrzlinových nanuků a poskytují všechny informace, které potřebujete vědět o produktu a obalu.

Zmrzlinové kelímky

Jako první zmrzlina na trhu využívá Magnum recyklovaný plast. Moderní proces recyklace a kvalitní materiál udržuje zmrzlinu dokonale izolovanou a umožňuje, aby kelímky na zmrzlinu bylo možné znovu zpracovat. Recyklovaný polypropylenový plast značka nejprve vyzkoušela v roce 2019 na španělském, belgickém a nizozemském trhu a nyní jej zavedla ve všech evropských zemích.

„Společnost Magnum je hrdá na to, že je jednou z prvních světových značek potravin, která je průkopníkem této převratné technologie. Naším ambiciózním cílem je, aby si každý do roku 2025 mohl dopřát naši zmrzlinu z kelímků vyrobených z recyklovaných plastů.“

Tento krok je součástí širšího celosvětového závazku společnosti Unilever v oblasti balení produktů. Plánuje používání panenského plastu snížit o polovinu tím, že do roku 2025 zredukuje využití plastových obalů o více než 100 000 tun a urychlí využívání recyklovaných plastů.

STORY: Magnum potěší smysly i planetu

Tagy: