plast

Výpis příspěvků ke štítku „plast“

Sportovcům záleží na ekologické udržitelnosti. Přijďte se přesvědčit na ALPINE PRO Prima Run

Sportovní podniky všech typů disciplín si velmi dávají záležet na tom, aby po sobě zanechaly co nejmenší ekologickou stopu. Vyhodit PET lahev za jízdy z kola? Pouze na vyhrazených místech! Jednorázové kelímky? Nikdy. Je to zkrátka tak. Ten, kdo se stará o své tělo, myslí nejen na něj, ale i na planetu. Tedy ekologicky. A správné třídění odpadu je absolutní minimum, které může každý z nás udělat pro záchranu Země. Celosvětově totiž stále vzrůstá spotřeba plastů, třeba kvůli objednávání jídla s sebou.

Převratná novinka míří do českých supermarketů: Za vrácené PET lahve získají lidé slevu

Obchodní řetězce Kaufland a Lidl 23. února spustí testovací projekt zpětného odběru nápojových PET lahví a plechovek. Každý řetězec umožní zákazníkům obaly vracet ve třech svých obchodech. V tiskové zprávě o tom informovali mluvčí obou společností, které patří pod obchodní skupinu Schwarz. Se zálohováním PET lahví a plechovek se v tuzemsku zatím nepočítá. Ministerstvo životního prostředí ale připravuje pro případné zavedení legislativní návrh. Zákazníci, kteří službu využijí, v obchodech dostanou slevové kupony na nákup.

Společnost Procter & Gamble na Světovém ekonomickém fóru představila své nejzajímavější partnery a projekty

Společnost Procter & Gamble představila na Světovém ekonomickém fóru v Davosu své partnery, se kterými usilovně spolupracuje na inovacích v oblasti technologií a udržitelnosti. Věděli jste například, že existuje technologie PureCycle, která dokáže zbavit plasty veškerých barev a zanechat je dokonale čisté k dalšímu použití? Že byla vyvinuta technologie, pomocí které lze vytvarovat téměř cokoliv? Nebo že Procter & Gamble usilovně pracuje na využití zeleného vodíku v dopravě, aby co nejdříve dosáhla 100% využití zelené energie a nulové uhlíkové stopy? Podívejte se s námi na nejmodernější technologické projekty spolupracující s P&G, které byly na letošním Světovém ekonomickém fóru v Davosu představeny.

Princezna Eugenie chce mít zelenější planetu. Syn bude klimatickým aktivistou, říká

Britská Princezna Eugenie přišla s překvapivým tvrzením. Přeje si, aby její prvorozený syn August byl klimatickým aktivistou, a to už od dvou let. Chce svého syna vzdělávat o globálním oteplování, sama se pokusit o záchranu světa a udělat Zemi zelenější. Zbavila se také všech plastových výrobků a odmítá je nadále používat. Narození syna prý zcela změnilo její pohled na životní prostředí. Nejmladší dcera prince Andrewa čeká druhého potomka.

ORLEN Unipetrol: Chystá výrobu z recyklovaného odpadu, hledá desítky zaměstnanců

Cirkulární ekonomika a trvalá udržitelnost. To jsou dva cíle, jejichž dosažení si do roku 2030 vytyčila společnost ORLEN Unipetrol. Jednoduše řečeno – firma chce co nejefektivněji získávat už jednou používané produkty, z nichž recyklací vyrobí nové. Plán se týká především odpadního plastu a bioodpadu, z nichž mají vznikat petrochemikálie a biopaliva. ORLEN Unipetrol tak chce výrazným způsobem posunout svoji dosavadní snahu o recyklaci, a to i díky získání společnost REMAQ, která v této oblasti ve střední a východní Evropě hraje klíčovou roli.

Místo plastu papír? Problém se nevyřešil, ať politici komunikují s vědci, říká expert

Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček, podle Hynka Beneše z Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR to však není dostatečné řešení. Pokud chceme být ekologičtí, musíme omezit jednorázovost jako takovou, sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Politikům by proto doporučil, aby v podobných krocích komunikovali s vědci.