plast

Výpis příspěvků ke štítku „plast“

ORLEN Unipetrol: Chystá výrobu z recyklovaného odpadu, hledá desítky zaměstnanců

8. listopadu 2022 12:32

Cirkulární ekonomika a trvalá udržitelnost. To jsou dva cíle, jejichž dosažení si do roku 2030 vytyčila společnost ORLEN Unipetrol. Jednoduše řečeno – firma chce co nejefektivněji získávat už jednou používané produkty, z nichž recyklací vyrobí nové. Plán se týká především odpadního plastu a bioodpadu, z nichž mají vznikat petrochemikálie a biopaliva. ORLEN Unipetrol tak chce výrazným způsobem posunout svoji dosavadní snahu o recyklaci, a to i díky získání společnost REMAQ, která v této oblasti ve střední a východní Evropě hraje klíčovou roli.

Místo plastu papír? Problém se nevyřešil, ať politici komunikují s vědci, říká expert

19. srpna 2022 22:19

Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček, podle Hynka Beneše z Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR to však není dostatečné řešení. Pokud chceme být ekologičtí, musíme omezit jednorázovost jako takovou, sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Politikům by proto doporučil, aby v podobných krocích komunikovali s vědci.

Zákaz plastových obalů způsobí další zdražení, varují restauratéři. Kdy nastane?

8. července 2022 21:28

Konec plastových kelímků, příborů, brček a talířů v restauracích, bistrech a fast foodech. Omezení plastů v gastronomii odsouhlasila už před časem vláda Andreje Babiše. V pátek měli poslanci zákaz plastových pomůcek, které zákazníci využívají při stravování, definitivně stvrdit, došlo však k týdennímu odkladu. Podle zástupců gastronomie v Česku se takové omezení prodraží.

Boj proti plastům: cirkulární ekonomika a mezinárodní spolupráce

4. července 2022 17:45

Odpovědnost velkých firem za důsledky jejich produkce na životní prostředí se stává stále větší samozřejmostí. Mnoho z nich se proto snaží dlouhodobě optimalizovat spotřebu elektřiny a dosáhnout uhlíkové neutrality. Způsobem, jak toho docílit, je například snížení produkce plastových odpadů a využití oběhového hospodářství.

Méně plastových odpadů a více recyklace

6. června 2022 06:16

Recyklace a odpovědnost vůči životnímu prostředí je v posledních letech důležitým tématem pro firmy i spotřebitele. Počet výrobců a značek zaměřených na udržitelné obaly se proto stále zvyšuje. Příklon k ekologickým materiálům urychlila i pandemie.

Plasty v mořích nebo na polích. Lepší je, když se dostanou na třídírnu

22. května 2022 12:30

Ve městě i v menších obcích jistě nepřehlédnete řady kontejnerů na třídění odpadů. Pěkně barevných a zhusta polepených návody, co do kontejneru patří a co ne. Nás dnes budou zajímat ty žluté na plasty a modré na papír. Přesněji jejich obsah a to, co se s ním děje poté, co je kontejner vysypán do svozového auta. Podívali jsme se na třídicí linku lídra v oblasti odpadového hospodářství a zajišťování komunálních služeb, společnosti FCC v jejím areálu v Úholičkách u Prahy.

Jako když statisíce Boeingů skončí na skládce. Pandemický odpad ohrožuje celou Zemi

30. dubna 2022 08:13

Recyklace a snižování objemu odpadu – to byly ještě před pandemií jedny z hlavních výzev, kterým se svět věnoval. Jenže po příchodu viru jako by se na kupící se vrstvy smetí tak trochu zapomnělo. Produkce plastů a dalších odpadů je přitom během pandemie obrovská a lví podíl na tom mají roušky, testy i další hygienické předměty.