CNN Prima News zmrzlina

zmrzlina

Výpis příspěvků ke štítku „zmrzlina“

Fekální bakterie ve zmrzlině. Samotní inspektoři byli překvapení, co letos ve vzorcích našli

17. srpna 2022 18:57

Víc než polovina testovaných vzorků zmrzlin a tři čtvrtiny vzorků ledů do nápojů nevyhovují hygienickým limitům. To jsou závěry kontroly inspektorů ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Nejčastěji bylo v testovaných zmrzlinách velké množství bakteríí, které mohou u milovníků zmrzlin vyvolat střevní potíže.

Potěšte všechny své smysly. Správné ingredience udělají radost vám i přírodě

16. června 2022 09:28

Mnoho z nás často přemýšlí o tom, odkud pocházejí potraviny na našem stole. Pokud můžeme, v případě ovoce a zeleniny preferujeme produkty ekologického zemědělství či z menších farem. Jsou zdravější, ekologičtější a podporují lokální producenty. Přemýšleli jste ale někdy, jaké suroviny se používají při výrobě dalších potravin, jako je například zmrzlina?

Čabajková, česneková i tvarůžková. Zmrzlinářka v Mimoni vykouzlí jakoukoli příchuť

11. června 2022 00:41

K parným dnům patří zmrzlina. Už dávno se ale náš výběr neomezuje pouze na vanilkovou a čokoládovou, přestože jsou pořád nejpopulárnější. Ale co se tak trochu odvázat a nechat si do kornoutku naložit čabajkovou, česnekovou nebo svíčkovou? Zmrzlinárna v Mimoni je extravagantními příchutěmi proslulá. Nově přibyla i tvarůžková. Reportér Prima Česka Libor Tampier byl u toho, když se do její výroby odvážná zmrzlinářka pustila, a byl také první, kdo ji ochutnal.

Méně plastových odpadů a více recyklace

6. června 2022 06:16

Recyklace a odpovědnost vůči životnímu prostředí je v posledních letech důležitým tématem pro firmy i spotřebitele. Počet výrobců a značek zaměřených na udržitelné obaly se proto stále zvyšuje. Příklon k ekologickým materiálům urychlila i pandemie.

Manželku zabil zmrzlinou. Smrtící pochoutku jí naservíroval kvůli penězům a dávné lásce

18. prosince 2021 18:47

Neobvyklý případ řešil soud v americkém státě Washington. Stanul před ním muž obviněný z toho, že svoji manželku zabil zmrzlinou. Důkazy nakonec porotu přesvědčily, že do pochoutky úmyslně přimíchal jed, a muže uznala vinným z vraždy prvního stupně. Finální trest zazní z úst soudce začátkem příštího roku, informovala agentura AP s odkazem na web The Spokesman-Review.