reklama
CNN Prima News recyklace

recyklace

Výpis příspěvků ke štítku „recyklace“

Začíná Recyklační víkend. Nabídnout starý elektrospotřebič do sbírek Národního technického muzea můžete i vy

22. října 2021 13:34

Startuje takzvaný „Recyklační víkend“. V rámci projektu, který pořádá Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin, má veřejnost možnost nabídnout staré a vysloužilé elektrospotřebiče do sbírek muzea. Stačí se obrátit na kurátory Národního technického muzea a zástupce Elektrowinu prostřednictvím online chatu na facebookové stránce NTM. K dispozici budou v pátek 22. a v sobotu 23. října 2020 vždy od 9.30 do 12.30 a od 13.30 do 16.30.

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin pořádá online Recyklační víkend

18. října 2021 12:56

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin zve na tradiční Recyklační víkend. Vzhledem k současné situaci se bude konat stejně jako loni prostřednictvím internetu. Ve dnech 22. a 23. října 2021 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku NTM. Recyklační víkend se letos konal v rámci oslav Mezinárodního dne elektroodpadu, který byl 14. října.

Největší skládka pneumatik na světě je pryč. Kuvajt místo ní postaví nové město

16. září 2021 19:10

Kuvajtské úřady chtějí na místě, kde bývala největší skládka pneumatik na světě, postavit nové město. Tamní vláda oznámila, že dokončila vyklizení celé oblasti, na které bylo podle některých odhadů až 44 milionů pneumatik. V budoucnu by je měla čekat recyklace, která by se však mohla protáhnout na desítky let.

Upcyklace: Staré tričko ještě dobře poslouží třeba jako kobereček

12. září 2021 13:50

Koberečky ze zbytků látek tkali už naše babičky a dědové. Kdysi byl nedostatek surovin, proto se snažili využít vše –⁠ a hlavně prakticky. V dnešní době máme materiálu a surovin nadbytek, ale také bohužel i nadbytek odpadu. Je proto na místě zamyslet se a než třeba obnošená a potrhaná trička vyhodíme, zkusme jím dát ještě druhou šanci a smysluplně je používat klidně dál ještě několik let.

Češi by za zpracování odpadu mohli ušetřit. Stát prý ale brání vzniku konkurence

7. července 2021 10:42

V České republice se ročně vytvoří miliony tun odpadu pocházejícího z obalů nakoupeného zboží. Asi pětina domovního a tři čtvrtiny obalového odpadu se u nás vytřídí a předají k recyklaci. Peníze na to od výrobců zboží u nás vybírá jediná společnost, která odpad zpracovává. Systém také finančně táhnou města a obce, přestože by prý nemusely. Přijde na trh konečně konkurence?

Spasí PET láhve gumárenský průmysl? Michelin přišel s revoluční technologií

12. května 2021 17:38

Byť se to nemusí zdát, pneumatiky jsou významným znečišťovatelem životního prostřední. Dle odborníků vyprodukují až tisíckrát více škodlivých látek než výfukové plyny. Tento problém však doposud nikdo neřešil. Do boje za ekologičtější obutí se tak pustil francouzský gumárenský gigant Michelin a ve spolupráci s biochemickou společností Carbios vyvinul revoluční technologii, která by aktuální situaci mohla výrazně zlepšit.

Z lahve do lahve. Mattoni přichází s unikátním systémem recyklace vlastních obalů

3. května 2021 13:21

Společnost Mattoni 1873, přední český výrobce minerálních vod, přichází s revolučním projektem recyklace plastových lahví. Použila totiž jen ty vlastní, které se jí vrátily díky spolupráci s on-line prodejcem potravin. A díky tomu Mattoni již získala certifikát GreenCircle Closed Loop Product, který potvrzuje uzavření cirkulární recyklační smyčky materiálu.

Trable s elektromobily. Ekologická likvidace nejmodernějších aut zabere hodiny

30. dubna 2021 07:42

Ekologická recyklace vyřazených automobilů je dnes skvěle zvládnutý proces, který recyklační společnosti už nijak nepřekvapí. Zástupce jedné z nich však prozradil, že starou Škodu 120 zvládli dříve rozebrat za pouhou hodinu. Problémem ale prý začínají být moderní auta, zejména pak elektromobily, s jejichž likvidacemi si nikdo neví rady. Je tedy elektromobilita opravdu tou správnou cestou?

reklama