Prchal řeší nové angažmá. Bývalý Babišův marketér má jednat o práci na Slovensku
recyklace
Výpis příspěvků ke štítku „recyklace“
ORLEN Unipetrol: Chystá výrobu z recyklovaného odpadu, hledá desítky zaměstnanců
Cirkulární ekonomika a trvalá udržitelnost. To jsou dva cíle, jejichž dosažení si do roku 2030 vytyčila společnost ORLEN Unipetrol. Jednoduše řečeno – firma chce co nejefektivněji získávat už jednou používané produkty, z nichž recyklací vyrobí nové. Plán se týká především odpadního plastu a bioodpadu, z nichž mají vznikat petrochemikálie a biopaliva. ORLEN Unipetrol tak chce výrazným způsobem posunout svoji dosavadní snahu o recyklaci, a to i díky získání společnost REMAQ, která v této oblasti ve střední a východní Evropě hraje klíčovou roli.
I obaly mají své trendy: recyklace a moderní materiály
Téma udržitelnosti a šetrných obalových materiálů se stává důležitou prioritou jak pro moderní firmy, tak pro spotřebitele. Obaly pro přírodu znamenají vysokou zátěž. Výrobci proto stále více investují do výzkumu a výroby udržitelných obalů.
Další šance po vyhození: Plasty, sklo i papír, kde končí odpad po vytřídění?
O recyklaci toho slýcháme hodně. Že třídění má smysl, který odpad do jakého kontejneru patří a také že bychom ho před vyhozením měli omýt a sešlápnout, abychom minimalizovali jeho velikost. A nejednoho hloubavého třídiče určitě napadlo, co se se vším tím vytříděným materiálem děje dál? Snad každý z nás navíc nejednou slyšel pochybovačné řeči o tom, jak je třídění zbytečné, protože všechno stejně skončí na jednom místě. Jak to skutečně je, se dozvíte v následujících řádcích. Lidé, čtěte, má to smysl.
Méně plastových odpadů a více recyklace
Recyklace a odpovědnost vůči životnímu prostředí je v posledních letech důležitým tématem pro firmy i spotřebitele. Počet výrobců a značek zaměřených na udržitelné obaly se proto stále zvyšuje. Příklon k ekologickým materiálům urychlila i pandemie.
Recyklujte staré spotřebiče, je to dobrá věc! Poradíme vám jak na to
Dosloužila vám pračka nebo lednička a poohlížíte se po nové? Kromě zjišťování novinek na trhu elektro spotřebičů byste si také měli zjistit jak naložit s tím starým. Možností jak se ho zbavit správným způsobem je vícero. Sepsali jsme vám je. A radost budou mít především ti, kteří se potřebují zbavit staršího přístroje, ale nechtějí přitom nikam jezdit. Poradíme vám jak spotřebič gratis odevzdat z pohodlí domova. V následujícím článku se navíc dozvíte, co se se spotřebiči děje po odevzdání k recyklaci.
Třídíte jako profesionál, nebo jste recyklační mudla? Vyzkoušejte si náš kvíz
Zkušený mazák, občasný váhavec, nebo amatér. Na jakém stupni pokročilosti v třídění odpadu jste vy? V sekci Odpady a Česko jsme už psali, proč a jak třídit. Nyní si můžete otestovat úroveň svých znalostí a zjistit, zda využíváte správné kontejnery. Tak kvízujte, má to smysl.
Věčný odpad: Sklo nebo polystyren se nikdy nerozloží, dětské pleny přežijí nás i vnoučata
Bývají ošklivé na pohled, často i dost páchnou. Ale především jsou velmi často hrozbou pro životní prostředí. Volně pohozené odpadky. Ty v přírodě zůstávají a rozkládají se různě dlouhou dobu. Některé jsou pryč za dva týdny, jiné přežijí i tisíce generací. Přečtěte si, co se jak dlouho rozkládá.
Češi jsou premianti v recyklaci, třídí dvě třetiny národa
Nikoli třídní, ale třídící premianti! Tak by se dalo mluvit o Češích v souvislosti s tříděním odpadu. K jeho vyhazování přistupují zodpovědně dvě třetiny obyvatel. A nejen proto, že podmínky k recyklaci se každým rokem lepší a informace o tom, co kam správně vyhodit, už si dokáže najít i dítě. Lidé si začínají uvědomovat, že nekonečné vyrábění nových obalů a dalších produktů není dobrá cesta.
Co s nedojedeným vánočním cukrovím? Češi ho vyhodí za 80 milionů, přitom to není nutné
V Česku vyhazuje po Vánocích zbylé cukroví obvykle více než půl milionu lidí. Třeba podle ekonoma Lukáše Kovandy tak letos Češi „vyhodili oknem“ celkem asi 80 milionů korun. Existuje přitom mnoho způsobů, jak něčemu takovému zabránit.
Začíná Recyklační víkend. Nabídnout starý elektrospotřebič do sbírek Národního technického muzea můžete i vy
Startuje takzvaný „Recyklační víkend“. V rámci projektu, který pořádá Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin, má veřejnost možnost nabídnout staré a vysloužilé elektrospotřebiče do sbírek muzea. Stačí se obrátit na kurátory Národního technického muzea a zástupce Elektrowinu prostřednictvím online chatu na facebookové stránce NTM. K dispozici budou v pátek 22. a v sobotu 23. října 2020 vždy od 9.30 do 12.30 a od 13.30 do 16.30.
Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin pořádá online Recyklační víkend
Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin zve na tradiční Recyklační víkend. Vzhledem k současné situaci se bude konat stejně jako loni prostřednictvím internetu. Ve dnech 22. a 23. října 2021 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku NTM. Recyklační víkend se letos konal v rámci oslav Mezinárodního dne elektroodpadu, který byl 14. října.
Už žádná kůže. Volvo ji nahradí recyklovaným materiálem z lesů, PET lahví i korku
Švédská automobilka Volvo představila svůj elektrický model C40 Recharge. I když jde o luxusní elektromobil, kožené potahy v něm nejsou. Automobilka je nahradila vlastní látkou Nordico, která vznikla kombinací několika druhů recyklovaných materiálů.