CNN Prima News recyklace

recyklace

Výpis příspěvků ke štítku „recyklace“

ORLEN Unipetrol: Chystá výrobu z recyklovaného odpadu, hledá desítky zaměstnanců

8. listopadu 2022 12:32

Cirkulární ekonomika a trvalá udržitelnost. To jsou dva cíle, jejichž dosažení si do roku 2030 vytyčila společnost ORLEN Unipetrol. Jednoduše řečeno – firma chce co nejefektivněji získávat už jednou používané produkty, z nichž recyklací vyrobí nové. Plán se týká především odpadního plastu a bioodpadu, z nichž mají vznikat petrochemikálie a biopaliva. ORLEN Unipetrol tak chce výrazným způsobem posunout svoji dosavadní snahu o recyklaci, a to i díky získání společnost REMAQ, která v této oblasti ve střední a východní Evropě hraje klíčovou roli.

Další šance po vyhození: Plasty, sklo i papír, kde končí odpad po vytřídění?

12. června 2022 06:34

O recyklaci toho slýcháme hodně. Že třídění má smysl, který odpad do jakého kontejneru patří a také že bychom ho před vyhozením měli omýt a sešlápnout, abychom minimalizovali jeho velikost. A nejednoho hloubavého třídiče určitě napadlo, co se se vším tím vytříděným materiálem děje dál? Snad každý z nás navíc nejednou slyšel pochybovačné řeči o tom, jak je třídění zbytečné, protože všechno stejně skončí na jednom místě. Jak to skutečně je, se dozvíte v následujících řádcích. Lidé, čtěte, má to smysl.

Méně plastových odpadů a více recyklace

6. června 2022 06:16

Recyklace a odpovědnost vůči životnímu prostředí je v posledních letech důležitým tématem pro firmy i spotřebitele. Počet výrobců a značek zaměřených na udržitelné obaly se proto stále zvyšuje. Příklon k ekologickým materiálům urychlila i pandemie.

Recyklujte staré spotřebiče, je to dobrá věc! Poradíme vám jak na to

2. června 2022 13:48

Dosloužila vám pračka nebo lednička a poohlížíte se po nové? Kromě zjišťování novinek na trhu elektro spotřebičů byste si také měli zjistit jak naložit s tím starým. Možností jak se ho zbavit správným způsobem je vícero. Sepsali jsme vám je. A radost budou mít především ti, kteří se potřebují zbavit staršího přístroje, ale nechtějí přitom nikam jezdit. Poradíme vám jak spotřebič gratis odevzdat z pohodlí domova. V následujícím článku se navíc dozvíte, co se se spotřebiči děje po odevzdání k recyklaci.

Češi jsou premianti v recyklaci, třídí dvě třetiny národa

15. května 2022 21:35

Nikoli třídní, ale třídící premianti! Tak by se dalo mluvit o Češích v souvislosti s tříděním odpadu. K jeho vyhazování přistupují zodpovědně dvě třetiny obyvatel. A nejen proto, že podmínky k recyklaci se každým rokem lepší a informace o tom, co kam správně vyhodit, už si dokáže najít i dítě. Lidé si začínají uvědomovat, že nekonečné vyrábění nových obalů a dalších produktů není dobrá cesta.

Začíná Recyklační víkend. Nabídnout starý elektrospotřebič do sbírek Národního technického muzea můžete i vy

22. října 2021 13:34

Startuje takzvaný „Recyklační víkend“. V rámci projektu, který pořádá Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin, má veřejnost možnost nabídnout staré a vysloužilé elektrospotřebiče do sbírek muzea. Stačí se obrátit na kurátory Národního technického muzea a zástupce Elektrowinu prostřednictvím online chatu na facebookové stránce NTM. K dispozici budou v pátek 22. a v sobotu 23. října 2020 vždy od 9.30 do 12.30 a od 13.30 do 16.30.

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin pořádá online Recyklační víkend

18. října 2021 12:56

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin zve na tradiční Recyklační víkend. Vzhledem k současné situaci se bude konat stejně jako loni prostřednictvím internetu. Ve dnech 22. a 23. října 2021 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku NTM. Recyklační víkend se letos konal v rámci oslav Mezinárodního dne elektroodpadu, který byl 14. října.