reklama

I za potíže se stolicí může bolavá duše, říká Cibulková. Jak pečuje o psychické zdraví?

Herečka Vilma Cibulková podporuje tradiční festival Mezi ploty, který se bude konat už příští víkend. Tématem letošního ročníku je duševní zdraví. Jak o něj pečuje samotná herečka, prozradila ve vysílání pořadu ShowTime.

reklama

„V příštím roce se akce Mezi ploty dočká oslavy 30 let. Jsem šťastná, že letošní ročník řeší právě téma psychického zdraví. Pro mnoho lidí je neustále obestřeno pokrytectvím a nedůvěrou. Přitom důvěra je při léčbě naší duše jedna z nejpodstatnějších věcí,“ prozradila herečka ve vysílání pořadu ShowTime.

Podle Cibulkové jde fyzické a psychické zdraví ruku v ruce, a tak bychom o něj měli dbát. „Věci jako nepravidelná stolice – i za těmito neduhy stojí bolavá duše,“ vysvětlila. I proto se věnuje dechovým cvičením, která považuje za stěžejní součást péče o sebe.

„Začínám ráno ledovou sprchou a následně cvičím s dechem. U této praktiky je důležitá hlavně pravidelnost, protože právě ta vám narovná čakry,“ popsala svůj rituál. Naopak cvičení svalů herečku moc nezajímá. „Ke správnému tréninku patří jen podložka a naše tělo. Jsem odpůrcem posiloven,“ dodala.

Do dobrého rozpoložení dokáže Cibulkovou dostat i práce. Když se kvůli covidovým restrikcím nemohla věnovat divadlu, pracovala ve volném čase v dílně a ateliéru na uměleckých projektech. „Na začátku si vždy nakreslím návrh jevištního nábytku. Někdy si s výrobkem nechám pomoci, ale vždy mu dodám závěrečný design,“ vysvětlila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama