CNN Prima News duševní zdraví

duševní zdraví

Výpis příspěvků ke štítku „duševní zdraví“

Vrána na léčení? Každý z nás má nějaký ventil. Extraliga v pomoci zaostává, říká Platil

21. října 2022 17:44

Český hokejový útočník Jakub Vrána má problém. A podle bývalého hráče Jana Platila problém velmi vážný. Organizace Detroit Red Wings ho totiž zařadila do asistenčního programu NHL a její hráčské asociace. Sám Platil je bojovníkem za to, aby podobná pomocná ruka existovala i v tuzemsku, protože trable s návykovými látkami, psychické potíže, případně oboje dohromady jsou zde tabu.

Zápas o duši pomůže dětem. Charitativní akce se zúčastní hvězdy jako Hašek či Suchánek

6. října 2022 23:13

Pandemie koronaviru i válka na Ukrajině. Tíživé situace ve světe se silně podepisují i na duševním zdraví dětí. Za poslední rok počet dětí s psychickými potížemi vzrostl až pětinásobně. České zdravotnictví přitom trpí značným nedostatkem dětských psychologů a psychiatrů. Zvýšit povědomí o této problematice a pomoci dětem se rozhodli české celebrity i sportovci prostřednictvím exhibičního hokejového utkání. Na koho se mohou v pražském Edenu návštěvníci těšit a jak dále můžete pomoci?

Bez tebe bychom tu už nebyli. Jak MMA zápasník svým apelem zachránil několik životů

6. srpna 2022 07:32

Chvíle po zápasu nemohly být kontrastnější. Když fighter Paddy Pimblett vyhrál svoji třetí bitvu v organizaci UFC, vyšpulil na poraženého Jordana Leavitta pozadí a takzvaně zatwerkoval. Ale jakmile se o pár okamžiků později chopil mikrofonu, komické číslo vystřídala velmi vážná řeč. Brit hovořil o tom, jak je důležité, aby muži mluvili o svých problémech a neřešili trable sebevraždou jako jeho kamarád. S odstupem prozradil, že se mu ozývají lidé s tím, že jim zachránil život.

Psycholog: Putin nezešílel, podepsal se na něm covid i věk. Snaží se zapsat do historie

5. března 2022 16:25

Po začátku války na Ukrajině vyvstala otázka: Je Vladimir Putin šílenec? Psycholog Daniel Štrobl má jasno. „Putin nezešílel, jde pouze o nálepky. Jeho duševní stav bych přirovnal k vězni, který byl dvacet let v cele. Zdá se mi, že trpí úzkostí a paranoiou způsobenou covidem a věkem,“ podotkl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Dodal, že Putina dohání touha zapsat se do historie.

Ósakaová si vyčistila hlavu a představila nové já: Už se nikdy nerozbrečím na tiskovce

7. ledna 2022 06:32

Vyhrát popáté grandslamový turnaj? Vrátit se na první místo v tenisovém žebříčku? Ne. Japonka Naomi Ósakaová si na začátku sezony 2022 dává jiné cíle. V té minulé ji svazovaly psychické problémy spojené s velkým tlakem. Proto vynechala několik turnajů, proto se před novináři rozbrečela. S tím má být konec. Do nového ročníku jde s tím, že se chce bavit a slíbila: Už žádné slzy na tiskových konferencích.

Psychicky nejlabilnější jsou řidiči elektromobilů. Následují majitelé Audi a BMW

10. prosince 2021 14:54

Předsudky, nálepkování a zobecňování je zcela běžné i na cestách mezi řidiči. Posuzovat váš jízdní styl lidé mohou na základě věku, oblečení nebo pracovní pozice. Úplně nejčastěji však dochází ke kategorizování řidičů podle toho, v jakém autě jezdí. Podle britské studie se novým fenoménem v tomto směru stávají řidiči aut poháněných elektřinou.

Lidé dobrovolně na omezení kontaktů nepřistoupí. Společnost je frustrovaná, soudí experti

25. listopadu 2021 15:06

Navzdory zhoršující se pandemické situaci v České republice mnozí lidé nejspíše nepřistoupí na dobrovolné omezení sociálních kontaktů, shodují se experti. Společnost je frustrovaná, důvěra v systém je malá a roste počet pacientů s psychickými potížemi. Koronavirová krize navíc podtrhla méně viditelné rozdíly ve společnosti, které ale byly přítomné ještě dlouho před začátkem pandemie, zaznělo ve vysílání CNN Prima NEWS.