reklama
CNN Prima News duševní zdraví

duševní zdraví

Výpis příspěvků ke štítku „duševní zdraví“

Lidé dobrovolně na omezení kontaktů nepřistoupí. Společnost je frustrovaná, soudí experti

25. listopadu 2021 15:06

Navzdory zhoršující se pandemické situaci v České republice mnozí lidé nejspíše nepřistoupí na dobrovolné omezení sociálních kontaktů, shodují se experti. Společnost je frustrovaná, důvěra v systém je malá a roste počet pacientů s psychickými potížemi. Koronavirová krize navíc podtrhla méně viditelné rozdíly ve společnosti, které ale byly přítomné ještě dlouho před začátkem pandemie, zaznělo ve vysílání CNN Prima NEWS.

Babiš zneužil syna pro peníze, tvrdí Wagenknecht. S kritikou přispěchal i Kalousek

2. září 2021 14:03

Politická scéna se takřka okamžitě pustila do kritiky premiéra Andreje Babiše (ANO) poté, co na jeho mítink v Ústí nad Labem vtrhl jeho syn Andrej Babiš mladší a šéfa vlády zasypal emotivními slovy. Bývalý předseda TOP 09 a Babišův rival Miroslav Kalousek připomněl premiérova slova z roku 2015, kdy prohlásil, že „chránil svoje děti“. Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht pro změnu uvedl, že Babiš svého syna zneužil pro peníze.

Pečujme o duševní zdraví jako o vymknuté kotníky. US Open nabízí tenistům tiché místnosti

25. srpna 2021 18:45

Duševní zdraví sportovců je čím dál tím více – i díky tenistce Naomi Ósakaové – vytahováno do popředí. Americká asociace USTA pořádající newyorský grandslam US Open se proto rozhodla pro celkem průlomový krok. Přímo v areálu velké tenisové akce zřídila místnosti, ve kterých naleznou hráčky a hráči psychologickou péči.

Ósakaovou kritizuje i Hantuchová: Pokud nezvládá tiskovku, bude lepší vůbec nehrát

24. srpna 2021 14:02

Jako kdybyste po soupeřce chtěli, aby vám hrála jen do bekhendu, jinak hrát nebudete. Tak mluví bývalá slovenská tenistka Daniela Hantuchová o neochotě současné světové trojky Naomi Ósakaové chodit na tiskové konference. Japonka a novináři, to je aktuální téma posledních týdnů a měsíců. Podle Hantuchové je velmi chladný přístup Ósakaové k médiím závadný především proto, že jsou nedílnou součástí sportu. Bez nich by neexistovalo království s tučnými odměnami.

Legendární atletka se zastala Bilesové: Málokdo chápe vztah mezi myslí a tělem

29. července 2021 22:41

„Jen velmi málo lidí chápe vztah mezi tělem a myslí vrcholového sportovce,“ říká legendární britská atletka Paula Radcliffová. Zastala se tak americké hvězdy sportovní gymnastiky Simone Bilesové, která na olympiádě v Tokiu odstoupila ze závodů kvůli ochraně svého duševního zdraví. Sama Radcliffová několikrát zažila, jaké to je, když v pozici největší favoritky zklame. A to nejen sebe, ale hlavně natěšené fanoušky.

Čáslavskou nevyrovná. Hvězdná Bilesová se odhlásila z víceboje kvůli duševnímu zdraví

28. července 2021 09:38

Americká sportovní gymnastka Simone Bilesová, jež měla být jednou z největších postav olympijských her v Tokiu, nebude ve čtvrtek obhajovat zlato ve víceboji. Čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeira už s odkazem na ochranu svého duševního zdraví odstoupila z úterní soutěže družstev, v níž favorizovaný tým USA podlehl ruským rivalkám.

Psychika ničí olympioniky. Kvůli hlavě hvězdná gymnastka Bilesová o zlato nebojovala

27. července 2021 23:53

Jedna z největších amerických nadějí na nejcennější kov z letních olympijských her v Tokiu, Simone Bilesová, v úterý odstoupila z finále ženské týmové gymnastiky. „Je to na nic, když bojujete s vlastní hlavou,“ sdělila novinářům poté, co oznámila, že se obává o své duševní zdraví. Právě to je podle ní důležitější. Není první sportovkyní, kterou na olympiádě v Tokiu trápí psychika.

reklama