reklama
CNN Prima News duševní zdraví

duševní zdraví

Výpis příspěvků ke štítku „duševní zdraví“

Legendární atletka se zastala Bilesové: Málokdo chápe vztah mezi myslí a tělem

„Jen velmi málo lidí chápe vztah mezi tělem a myslí vrcholového sportovce,“ říká legendární britská atletka Paula Radcliffová. Zastala se tak americké hvězdy sportovní gymnastiky Simone Bilesové, která na olympiádě v Tokiu odstoupila ze závodů kvůli ochraně svého duševního zdraví. Sama Radcliffová několikrát zažila, jaké to je, když v pozici největší favoritky zklame. A to nejen sebe, ale hlavně natěšené fanoušky.

Psychika ničí olympioniky. Kvůli hlavě hvězdná gymnastka Bilesová o zlato nebojovala

Jedna z největších amerických nadějí na nejcennější kov z letních olympijských her v Tokiu, Simone Bilesová, v úterý odstoupila z finále ženské týmové gymnastiky. „Je to na nic, když bojujete s vlastní hlavou,“ sdělila novinářům poté, co oznámila, že se obává o své duševní zdraví. Právě to je podle ní důležitější. Není první sportovkyní, kterou na olympiádě v Tokiu trápí psychika.

William se měl obávat o Harryho duševní zdraví. Televize pasáž z dokumentu vystřihla

Britská televize ITV odvysílala dokument Harry and William: What Went Wrong? (Harry a William: Co se stalo?), který se zabývá aktuálními spory v královské rodině. Tvrzení, že se princ William a jeho zaměstnanci obávají o duševní zdraví prince Harryho, byla ale na poslední chvíli vystřižena. Podle deníku Daily Mail se tak stalo po nátlaku Kensingstonského paláce. Autor prý navíc neměl tvrzení jak doložit.

Lidé se po tornádu chovají heroicky, časem může přijít deziluze, říká psychiatr Winkler

Obyvatelé obcí na jihu Moravy, kteří v minulém týdnu zažili na vlastní kůži řádění tornáda, se právě teď chovají heroicky. Takto jejich současný stav popisuje psychiatr a nový ředitel Národního ústavu duševního zdraví Petr Winkler. V této fázi, kdy i přes všechny těžkosti odklízí suť a trosky ze svých poničených domů, mohou zasažení lidé podle něj zůstat několik týdnů. Časem se u nich ovšem může dostavit deziluze a únava.

Jako z příručky Meghan a Harryho. Slavný moderátor se pustil do tenistky Ósakaové

Britský novinář, moderátor a bývalá hvězda pořadu Good Morning Britain Piers Morgan je opět středem pozornosti. Poté, co tenistku Naomi Ósakaovou označil za spratka, strhla se nevídaná vlna kritiky. Ósakaová oznámila, že na francouzském turnaji Roland Garros nebude chodit na tiskové konference. Morgan tak japonskou hvězdu, která nakonec z turnaje odstoupila, přirovnal k vévodkyni Meghan, manželce britského prince Harryho.

Drogy, alkohol a rasismus za smrtí Diany. Princ Harry opět šokoval u Oprah

Princ Harry v další otevřené zpovědi s Oprah Winfreyovou odhalil, že se mu rodina snažila zabránit v odchodu z Velké Británie. A to i přesto, že věděla, že má Meghan sebevražedné myšlenky. Situace kolem jeho manželky mu prý připomínala matčiny poslední dny a historie se dle něj opakovala. Princ také popsal, jak žal po smrti Diany přebíjel alkoholem nebo drogami a že mu pomohla terapie, informoval web Daily Mail.

Potopí princ Harry královskou rodinu? Natočil novou zpověď plnou utrpení

Princ Harry se spolu s dalšími celebritami objevil v upoutávce na nový dokumentární seriál o duševním zdraví „The me you can’t see“. V krátkých útržcích diváci vidí utrápeného prince, smějící se Meghan, ale i archivní záběry z pohřbu princezny Diany. Trailer vychází jen několik dní poté, co se vévoda o svých problémech rozpovídal v podcastu amerického herce.

reklama