CNN Prima News psychika

psychika

Výpis příspěvků ke štítku „psychika“

Kvůli omylu ho zadržela policie, spravedlnosti se už nedožil. Lukáše dohnalo nalomené zdraví

V pondělí zemřel Lukáš Lacko ze slovenské Velké Lomnice, kterého dříve kvůli mylnému podezření z vraždy zadržel tým policejních zakuklenců, informovala stanice JOJ. Křivé nařčení, po němž následoval zásah komanda, a roky soudních sporů o odškodnění zřejmě podlomily Lukášovu psychiku, což se následně podepsalo i na jeho fyzickém zdraví. Od incidentu v roce 2015 měl shodit neuvěřitelných 90 kil.

Místo radosti pláč. Kojení nám nešlo, nenáviděla jsem to, popisuje Sabina poporodní úzkosti

Pětatřicetiletá Sabina Š. je maminkou ročního chlapečka. Přestože mateřství pro ni mělo být to nejkrásnější období, u Sabiny se rozvinula poporodní úzkost. Nebylo to až tak velké překvapení, protože úzkostmi trpěla už v minulosti a nějakou dobu užívala také antidepresiva. Jenže po porodu se vše rychle zhoršilo a musela vyhledat odbornou pomoc. Aby toho nebylo málo, onemocněl jí partner. „První dva týdny po porodu mám jako v mlze, byla jsem úplně mimo, řešila jen kojení, které nám nešlo, a malý nepřibíral, nenáviděla jsem to,“ popisuje své mateřské začátky Sabina, která nakonec našla odvahu říct si o pomoc.

Těžký život s lupénkou: Lenka zažila šikanu, trpěla depresemi a nízkým sebevědomím

Lenka Smetanová (63 let) ze Žďáru nad Sázavou od dětství trpěla častými angínami. Poté, co se jednou během nemoci osypala, lékař potvrdil lupénku (odborný termín je psoriáza). „Nástup byl velmi agresivní, do týdne jsem měla slité celé tělo. Strašně to svědilo, takže jsem si to často rozškrábala do krve,“ popisuje paní Lenka první příznaky nemoci, se kterou žije od svých devíti let. A protože u ní propukla v době, kdy osvěta a informace o této chorobě prakticky neexistovaly, zažila si zejména mezi dětmi šikanu a pocit méněcennosti.

Ztratily rodiče, domov i školu. Co bude s dětmi, které zemětřesení připravilo o všechno?

Od ničivého zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, uplynuly přesně dva týdny a zůstal dosud neurčený počet osiřelých dětí. Ty podle humanitárních organizací čeká nejistá budoucnost. Záchranáři již ukončili pátrání po přeživších ve všech provinciích s výjimkou dvou nejpostiženějších. Živelná katastrofa si vyžádala životy nejméně 47 tisíc lidí.

Tragédie na sjezdovce zasáhla dvě rodiny. Lyžař Jakub se po smrtelné srážce s Alexem zhroutil

Teprve 19letý lyžař Jakub se po srážce s osmiletým Alexem na svahu psychicky zhroutil. Podle sousedů od tragédie nevychází z domu, s nikým nemluví a zřejmě sám bude potřebovat pomoc odborníků. Matka zesnulého chlapce mu však smrt syna nevyčítá. Fatální střet, při němž vyhasl život malého hocha, si podle ní ponese do konce života spolu s její rodinou.

Když odmítnutí neexistuje. Oběti při stalkingu ztrácí kontrolu nad životem, z jejich příběhů mrazí

Nebezpečné pronásledování, známé jako stalking, může začínat nevinně. Častější telefonáty, desítky zpráv během dne, všechny ale v milém duchu. Postupně se však z příjemce stává oběť, která ztrácí kontrolu nad svým životem, jedná v neustálém strachu. Až dvě procenta případů končí smrtí. I na vraždě v pražském hotelu mohl mít stalking podle informací CNN Prima NEWS značný vliv. Experti vysvětlili, čím si oběť při pronásledování prochází. O osobní zkušenosti se s redakcí CNN Prima NEWS podělily i samy oběti.

Suchej únor: Zjistěte, kdo koho ovládá. 10 tipů, jak nejen na měsíc přestat pít alkohol

Ať se jedná o Suchý leden nebo Suchej únor, začátek nového roku tradičně souvisí s předsevzetími. Jmenované výzvy se pojí s alkoholem, který se účastníci akce snaží minimálně na měsíc vyřadit ze svého pitného režimu. Radikální rozhodnutí, které má zejména ukázat, zda máte popíjení na uzdě, nebo vás naopak alkohol ovládá, je však pro řadu účastníků mnohdy náročné. Desítky tisíc lidí nakonec svého cíle nedosáhnou. Redakce CNN Prima NEWS přináší 10 tipů, které by vám mohly pomoci vydržet bez konzumace alkoholických drinků nejen měsíc, ale i déle.

Otřesný nález policie: Ženu našli mumifikovanou, objevili vzkaz. Vyšla najevo krutá pravda

Policie v anglickém městě Woking našla předloni v jednom z místních bytů pozůstatky 38leté ženy, která zemřela už v listopadu 2017. Místní radnice hovoří o „vskutku tragickém případu“, protože 38letá Laura Winhamová trpěla schizofrenií a všichni z jejího okolí ji „opustili a nechali zemřít“. O téměř dva roky starém případu v pátek informovala britská média.