reklama
CNN Prima News psychika

psychika

Výpis příspěvků ke štítku „psychika“

Frühlingová o panickém záchvatu: Chci ten zážitek vymazat, bylo to hnusné. Co jí pomohlo?

5. října 2021 14:34

Zpěvačka Iva Frühlingová zažila úspěchy doma i v zahraničí. Prosadila se ve světě modelingu i na hudební scéně. Vše ale změnila panická ataka, která ji na pět let stáhla do ústraní. „Ten zážitek bych nejraději vymazala, bylo to skutečně hnusné. Už funguji normálně, ale někdy cítím, že by to mohlo přijít. Je to něco, z čeho se člověk úplně nedostane. Díky tomu jsem si ale ujasnila, co jsem za typ člověka. Víc jsem se poznala,“ prozradila v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Zeman? Bytostně odporný pseudonadčlověk, reagoval Babiš mladší na vzkaz prezidenta

5. září 2021 19:26

Údajně náhodné setkání premiéra Andreje Babiše (ANO) se synem při zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem dalo vzniknout řadě spekulací. Podle mnohých bylo rodinné setkání a slova Babiše mladšího zinscenované režisérem Vítem Klusákem. Prezident Zeman jeho možné aktivity odsoudil a vyjádřil podporu premiérovi. To si ale Andrej Babiš mladší nenechal líbit.

Odborníci v postcovidovém centru mají plné ruce práce. Řeší potíže s dušností či čichem

3. září 2021 10:51

Zájem o vyšetření v Centru postcovidové péče ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové trvá a kapacita centra je z větší části naplněna. V centru bylo od začátku fungování v prosinci loňského roku vyšetřeno zhruba 700 pacientů. Objevuje se u nich například i ztráta čichu či zhoršená paměť, převažují ale potíže s dýcháním, a to i měsíce po prodělání nemoci COVID-19, uvedl mluvčí FN Jakub Sochor.

Šéf středoškoláků: Začátek školního roku může být stresující, obzvlášť po pandemii

1. září 2021 10:41

Začátek roku by měl sloužit hlavně k tomu, aby si žáci znovu zvykli, že musí ráno vstávat či být ve škole do pozdnějších hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl předseda středoškolské unie Ondřej Nováček. „S návratem do škol se také ukázalo, že je třeba přestat tabuizovat téma duševního zdraví,“ podotkl v pořadu Nový den s tím, že se pandemie značně podepsala na psychice studentů.

Následky covidu: Přibývá dětí a dospívajících s vážnými psychickými problémy

31. srpna 2021 09:15

V průběhu pandemie se mezi dětmi a dospívajícími zvýšil podíl těch, kteří se potýkají s vážnými psychickými problémy. Děti a mladiství měli kvůli vládním restrikcím také velmi omezený přístup k pomoci. CNN Prima NEWS oslovila ředitelku České asociace streetwork Martinu Zikmundovou, která v rozhovoru mimo jiné zmiňuje, s jakými problémy se děti nejčastěji potýkají a jak mohou pomoci také rodiče.

Existuje jen medaile, nic jiného. Zlaté olympioničky se vyhýbají sociálním sítím

30. července 2021 17:03

Nové téma olympijských her v Tokiu nastavila hvězdná gymnastka Simone Bilesová. V úterý mnohé šokovala tím, že odstoupila z finále ženské týmové gymnastiky a později i víceboje, ve kterém měla obhajovat zlato. Důvodem je její psychický stav. Právě ten se snaží „v normě“ udržovat i nové držitelky zlatých medailí: plavkyně Ariarne Titmusová a cyklistka Annemiek van Vleutenová.

William se měl obávat o Harryho duševní zdraví. Televize pasáž z dokumentu vystřihla

6. července 2021 16:40

Britská televize ITV odvysílala dokument Harry and William: What Went Wrong? (Harry a William: Co se stalo?), který se zabývá aktuálními spory v královské rodině. Tvrzení, že se princ William a jeho zaměstnanci obávají o duševní zdraví prince Harryho, byla ale na poslední chvíli vystřižena. Podle deníku Daily Mail se tak stalo po nátlaku Kensingstonského paláce. Autor prý navíc neměl tvrzení jak doložit.

reklama