reklama
CNN Prima News psychika

psychika

Výpis příspěvků ke štítku „psychika“

William se měl obávat o Harryho duševní zdraví. Televize pasáž z dokumentu vystřihla

Britská televize ITV odvysílala dokument Harry and William: What Went Wrong? (Harry a William: Co se stalo?), který se zabývá aktuálními spory v královské rodině. Tvrzení, že se princ William a jeho zaměstnanci obávají o duševní zdraví prince Harryho, byla ale na poslední chvíli vystřižena. Podle deníku Daily Mail se tak stalo po nátlaku Kensingstonského paláce. Autor prý navíc neměl tvrzení jak doložit.

Lidé se po tornádu chovají heroicky, časem může přijít deziluze, říká psychiatr Winkler

Obyvatelé obcí na jihu Moravy, kteří v minulém týdnu zažili na vlastní kůži řádění tornáda, se právě teď chovají heroicky. Takto jejich současný stav popisuje psychiatr a nový ředitel Národního ústavu duševního zdraví Petr Winkler. V této fázi, kdy i přes všechny těžkosti odklízí suť a trosky ze svých poničených domů, mohou zasažení lidé podle něj zůstat několik týdnů. Časem se u nich ovšem může dostavit deziluze a únava.

Kvůli strachu z covidu někteří onkologičtí pacienti odkládali důležitá vyšetření

Pandemie ovlivnila životy nás všech. Strach z nákazy a následky onemocnění COVID-19 však ještě silněji pocítili onkologičtí pacienti, pro které je i banální viróza velmi nebezpečná. Paní Marie (35 let) z Prahy měla v první jarní vlně koronaviru jen sedm měsíců po skončení onkologické léčby. Z obrovského strachu z nákazy se dokonce rozhodla odložit důležité vyšetření magnetickou rezonancí. I přes veškerou snahu však onemocnění COVID-19 nakonec stejně prodělala.

Příští vláda bude muset zvýšit daně, po pandemii vzroste nezaměstnanost, varuje ekonom

„Během pandemie jsme vše obrátili do ekonomiky, ale zapomnělo se na psychické problémy lidí,“ řekl v pořadu K Věci na CNN Prima NEWS ekonom Daniel Münich. Podle něj čeká české občany po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny zvyšování daní. Münich zároveň nevidí důvod, proč by se měly zvyšovat důchody nad rámec běžné valorizace a po konci pandemie očekává nárůst nezaměstnanosti.

Poruchy spánku i úzkosti. Lidí s postcovidovým syndromem přibývá, říká psychiatr

Lidí z postcovidovým syndromem je hodně a bude jich ještě přibývat, myslí si primář Centra duševní pohody Modrá laguna Jan Cimický. Jak uvedl v pořadu CNN Prima NEWS Interview, onemocnění může následně způsobit úzkostné stavy, záchvaty paniky nebo i roztěkanost a poruchy spánku. K léčbě by kromě psychologických terapií doporučil i další alternativní možnosti.

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

Psychické problémy se u Adély Sedlákové (29 let) objevily krátce po porodu. Poporodní depresí prošla dvakrát po narození obou dětí. Není to bohužel nic neobvyklého, protože psychické potíže v mateřství se objevují u jedné z pěti žen. Z nejkrásnějšího období ženy se tak může stát doslova noční můrou. První příznaky mohou být velmi nenápadné, je ale potřeba tento problém řešit včas. Jinak může být v ohrožení nejen maminka, ale i miminko. Adéla prošla náročnou léčbou a dnes si užívá mateřství plnými doušky. Vzpomíná ale také na období plné obav a strachu.

Psycholog o opatřeních: Jako když spadne atomovka. Nezajímá nás, co bude za pár let

Zavírání škol byla chyba, shodli se v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové pedagog a matematik Karel Janeček a klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Následky budou fatální, a to nejen v otázce vzdělání, ale i na psychice. Zatím se spíše zaměřujeme na bezprostředně zasažené, jako když spadne atomová bomba, což ale nestačí, prohlásil Ptáček.

reklama