reklama
CNN Prima News inaugurace

inaugurace

Výpis příspěvků ke štítku „inaugurace“

Vyhrál jsem volby, koronavirus máme pod kontrolou. Jaké jsou největší lži Trumpa?

1. února 2021 07:03

Už několik dní má Amerika nového prezidenta. Po čtyřech letech vystřídal kontroverzního republikána Donalda Trumpa jeho demokratický soupeř z nedávných voleb Joe Biden. Přesto, že Trump v úřadu strávil jen jedno období, stal se jedním z nejvíce zapamatovatelných představitelů země. Mnohdy na sebe upozornil až neuvěřitelnými výroky, které se výrazně vymykaly realitě. Americká televize CNN nyní vytvořila seznam těch největších lží, kterých se Donald Trump dopustil.

Očekávali zatýkání „satanistických pedofilů“. Bidenova inaugurace otřásá hnutím QAnon

23. ledna 2021 10:44

Zatímco příznivci nového amerického prezidenta Joea Bidena slavili, stoupenci populární konspirační teorie QAnon po jeho inauguraci zažívali šok a zklamání. Mnozí věřili, že inaugurační středa 20. ledna bude dnem, kdy nastane „velké procitnutí“ a dojde k potrestání „satanistických pedofilů“ v čele s lídry Demokratické strany. Místo toho se její zástupce stal hlavou státu a procitají naopak následovníci internetové osobnosti známé jako Q. Média ale upozorňují, že mnohé členy konspirační komunity ani tato rána nemusí odradit a že hnutí nejspíš jen tak nezmizí.

Bidenova inaugurační show: Lady Gaga dojala hymnou, nechyběla ani Jennifer Lopez

21. ledna 2021 16:26

Inaugurace Joea Bidena byla i přes přísná protikoronavirová omezení obrovskou událostí – nejen pro nového amerického prezidenta. Úkol zazpívat hymnu připadl na zpěvačku Lady Gaga, která hosty i diváky u obrazovek dojala svým emotivním projevem. Na ceremoniálu vystoupila i její neméně slavná kolegyně Jennifer Lopez a další američtí umělci.

Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí

20. ledna 2021 09:28

Tři nejvýše postavení republikáni v zemi dali dosluhujícímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi košem. Odmítli se zúčastnit jeho středečního rozloučení v Andrewsově letecké základně. Mezi těmi, kteří se rozhodli ceremonii s Trumpem oželet, je i jeho viceprezident Mike Pence. Ten v posledních dnech zaskakoval za prezidenta při úkolech, které již Trump nechtěl plnit.

Trump může omilostnit až stovku lidí včetně svých dětí. Právník nejspíš ostrouhá

19. ledna 2021 15:23

Pouhé dva dny zbývají americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, než skončí ve své funkci. Ve středu 20. ledna jej oficiálně nahradí demokrat Joe Biden, který nad Trumpem v nedávných volbách zvítězil. Končící hlava státu z řad republikánů nyní řeší zapeklité téma. Stále totiž může udělit milosti, spekuluje se až o stovce lidí. Mezi nimi by mohly být i Trumpovy děti.

reklama