CNN Prima News inaugurace

inaugurace

Výpis příspěvků ke štítku „inaugurace“

Inaugurační přešlapy: Klause zradilo pero, Zemanovi odešli hosté a Havel bránil své nohavice

11. března 2023 09:14

Nefungující ceremoniální propiska, kravata s ruskou trikolorou či demonstrativní odchod ze sálu. Ačkoliv se inaugurace prezidenta Petra Pavla neobešla bez drobných přešlapů, jeho předchůdci na Pražském hradě měli na kontě menší či větší prohřešky, ať už technického, nebo symbolického rázu. Problémy se nevyhnuly ani jedné z českých hlav státu, vlastní porci kontroverzí si užili ale také někteří českoslovenští prezidenti.

GLOSA: Hned po vystřelach jedu děla na Ukrajinu, komentuje slezská hospoda inauguraci Pavla

10. března 2023 10:07

Nejmenovaný výčep piva v jistém slezském městečku, 379 kilometrů od Pražského hradu. Jsou dvě hodiny odpoledne, výčepní s televizním ovladačem v ruce chce přepnout do Vladislavského sálu, jenže hosté protestují: „Nech tam radši písničky!“ Hospodská přesto pustí přímý přenos z Hradu: „Chci to vidět, prezident neskládá slib každý den. A je to pěkný chlap.“

REPORTÁŽ z inaugurace: Euforie, Zeman „končící hrůza“, monarchisti i muž s banánem u krku

10. března 2023 00:06

Třetí nádvoří Pražského hradu ve čtvrtek odpoledne praskalo ve švech. Lidé ze všech koutů republiky vyrazili do hlavního města, aby byli přítomni u inaugurace prezidenta Petra Pavla. Mnoho z nich přišlo s českými – v několika případech i evropskými či ukrajinskými – symboly. CNN Prima NEWS nabízí reportáž plnou postřehů o událostech, k nimž během inaugurace v prostorách hradního komplexu došlo.

Nechce mě pustit ke slovu, vtipkovala manželka Pavla. Expert ocenil jejich chemii

9. března 2023 22:37

Při inauguraci nový prezident Petr Pavel nešetřil vtipem. Když ve Španělském sále Pražského hradu promlouval směrem ke své manželce, ta se rázně ujala slova. „Nechce mě pustit ke slovu,“ postěžovala si s nadsázkou, za což se dočkala potlesku i úsměvů z řad příchozích. Podle experta Martina Schmarcze mezi párem funguje dobrá chemie.