CNN Prima News Indianapolis

Indianapolis

Výpis příspěvků ke štítku „Indianapolis“

Mé děti posedli démoni, tvrdila matka. Věřili jí i experti, děsivý případ teď znovu ožívá

Je to jeden z nejneuvěřitelnějších a zároveň nejzáhadnějších případů, a to nejen v rámci amerického státu Indiana, kde se odehrál. Matka z města Gary úřadům tvrdila, že její tři děti jsou posedlé démony. Věcí se zabývali zdravotničtí experti i policisté a i oni byli svědky prapodivných událostí. O tajemném případu už vzniklo několik filmů i dokumentů. Společnost Netflix nyní oznámila, že natočí vlastní snímek.

Zastánci zbraní našli hrdinu. Odvážný muž ukončil řádění šíleného střelce za pár vteřin

V obchodním centru poblíž amerického města Indianapolis začal v neděli mladý útočník z ničeho nic střílet do davu. Hlavní podezřelý – 20letý Jonathan Sapirman – dle policie zastřelil tři lidi, další dva zranil. Obětí ale mohlo být mnohem více, nebýt pohotového kolemjdoucího Elisjsha Dickena, který agresora zabil vlastní zbraní. Mezi prvním výstřelem útočníka a reakcí civilisty uplynulo pouhých 15 sekund.

Znásilněné 10leté dívce úřady zakázaly jít na potrat. To je šílené, běsní prokurátor

Po rozhodnutí amerického nejvyššího soudu bylo zrušeno právo na potrat v celých Spojených státech do 24. týdne těhotenství. Jednotlivé státy tak o pravidlech interrupce rozhodují samy. V Ohiu se tak do svízelné situace dostala desetiletá dívka, která byla znásilněna. Tamní úřady jí po kontroverzní změně zákonů potrat zakázaly. Dívka podstoupí lékařský zákrok v jiném státě.

Desítky střeleb za jediný měsíc. V USA umírají lidé na večírcích i v obchodech

Američané zaznamenali za poslední měsíc pětačtyřicet masových střeleckých útoků. Zatím poslední se odehrál v noci ze čtvrtka na pátek v Indianapolis, kdy zemřelo osm lidí včetně útočníka. Ke čtyřem incidentům během jediného dne došlo 10. dubna i 26. března, nejčastěji se střílelo v Texasu, z měst poté v Chicagu. Přinášíme přehled všech útoků z USA, počínaje 16. březnem, kdy došlo k tragické události v Atlantě.

Zpřísní se držení zbraní? Mrtvých přibývá, v USA se opakují střelby do davu

Masová střelba v supermarketu ve městě Boulder v Coloradu byla v USA sedmým takovým incidentem za posledních sedm dní, informoval web CNN. Pondělní útok, při kterém zemřelo deset lidí, přišel jen necelý týden poté, co bylo zabito osm lidí během jiného útoku v kosmetických salonech u Atlanty. Letos v USA došlo už nejméně k šesti masovým střelbám se čtyřmi a více mrtvými. Podle českého novináře žijícího v USA jde o neobvyklou věc, protože za poslední dva roky k masovým střelbám prakticky nedocházelo.