Indie

Výpis příspěvků ke štítku „Indie“

Chtěl znásilnit dívku, místo toho přišel o genitálie. Dala jsem mu lekci, říká matka oběti

18. srpna 2022 13:42

Indická policie řeší další brutální případ domácího násilí. Tentokrát ale útočník za svoje choutky draze zaplatil. Muže, který se právě chystal znásilnit 14letou dívku, přistihla její matka. Při následné rvačce s rozzuřenou matkou přišel násilník o genitálie. Pokud svá hrůzná zranění přežije, čeká ho ještě obvinění ze znásilnění.

I malá jaderná válka by vyvolala globální hladomor, varují vědci. Kde by lidé trpěli nejméně?

17. srpna 2022 06:51

Jaderná válka mezi dvěma národy by mohla vyvolat globální hladomor. Vědci zkoumali, jaké dopady by měla na lidi žijící přímo v zemích, ve kterých konflikt vznikl, i na ty, kteří žijí na druhém konci světa. Zveřejnili několik scénářů, ze kterých vyplývá, že například ve Spojeném království by došlo k výraznému poklesu dostupných potravin, zatímco Austrálie by byla zasažena výrazně méně.

Máme mnoho spojenců a vyspělé zbraně, tvrdí Putin. Podle experta na Rusko jen blafuje

16. srpna 2022 00:05

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že Rusko má na různých kontinentech mnoho spojenců, kteří se neklaní USA. Různé typy ruských zbraní podle něj o roky až desetiletí předstihují ty zahraniční. Podle rusisty a spolupracovníka CNN Prima NEWS Jiřího Justa Putin jen blafuje a jeho výroky jsou pouze politickým gestem, aby se Rusové necítili izolovaní od vnějšího světa.

Rozsáhlá razie proti migrantům na Moravě: Zadrženo bylo 74 běženců a tři převaděči

10. srpna 2022 16:11

Další náročný den v oblasti migrace za sebou mají jihomoravští policisté. Strážcům zákona se v úterý podařilo zajistit celkem 74 převážně syrských migrantů a tři převaděče. V jedné dodávce se tísnilo 33 osob, včetně žen a dětí. Další dvě vozidla s převaděči zastavili dálniční policisté až v Kraji Vysočina.

Tisíce obětí bouřek v Čechách: Blesky zabíjely v kostele, pod stromy a nešetřily ani četníky

5. srpna 2022 05:58

O víkendu mají Českou republiku opět ozářit blesky. Přírodní elektrické výboje ve světě každoročně usmrtí asi 24 tisíc lidí, v tuzemsku blesky zabijí jednu až dvě osoby. Počet obětí v českých zemích se v posledních sto letech neustále snižuje, v roce 1925 jich bylo 73. „Blesk sjel po řetízcích hodin do hlavy majitele domu, kterého rázem zabil,“ uvedly Lidové noviny 20. května 1925.

Česko má na MS první medaili: Oštěpař Vadlejch získal bronz, byl čtyři centimetry od stříbra

24. července 2022 05:17

Oštěpař Jakub Vadlejch získal bronz na mistrovství světa. Postaral se tak o první českou medaili na aktuálním šampionátu v Eugene. Stříbrný olympijský medailista a vicemistr světa z roku 2017 hodil 88,09 metru. Čtyři centimetry ho dělily od olympijského vítěze Níradže Čopry z Indie, který skončil druhý. Titul obhájil Anderson Peters, jenž třikrát překonal devadesátimetrovou hranici. Nejdelší byl jeho závěrečný pokus, kdy už jako jistý dvojnásobný šampion hodil 90,54 metru.

Útoky opic na lidi sílí. Makak obklíčil rodinu, sebral jí miminko a shodil ho ze střechy

19. července 2022 20:52

Další z hrozivých případů se odehrál v indickém Uttarpradéši. Nirdeshe Upadhyaye, který trávil čas se svou ženou a synem na terase třípatrového domu, obklíčila skupina makaků. Zdánlivě banální případ se změnil v boj o život, kdy se trojice snažila z budovy utéct. Jedno ze zvířat však stačilo popadnout novorozeného chlapce a shodilo ho ze střechy. Bezmocní rodiče mohli jen přihlížet.