Indie

Výpis příspěvků ke štítku „Indie“

Zmatený Biden opět šokoval. Působil ospale a zaměstnanci mu raději vypnuli mikrofon

Americký prezident Joe Biden způsobil opět rozruch svým chováním. Stalo se tak při jeho návštěvě Vietnamu, kde jednal o prohloubení spolupráce mezi oběma zeměmi. Chvílemi šeptal a působil ospale. Když otálel s ukončením tiskové konference, jeho spolupracovníci mu uprostřed věty dokonce vypli mikrofon a začala hrát hlasitá hudba. Na exces v jihovýchodní Asii upozornila zahraniční média.

Farhan: Podpořme výrobu léků v ČR. Ty běžné neuděláme levněji než Indie, kontroval náměstek

Česko by mělo posílit výrobu vlastních léků, čímž by zvýšilo svoji soběstačnost, prohlásil v pořadu 360° stínový ministr zdravotnictví Kamal Farhan (ANO). Podle náměstka ministra zdravotnictví Jakuba Dvořáčka Evropa není a nikdy nebude schopna u léčivých přípravků s nízkou přidanou hodnotou konkurovat výrobě z Asie. K soběstačnosti se prý máme šanci dostat pouze jako celý kontinent, nikoliv však jako samostatná Česká republika.

Hudební svět truchlí: Zemřel průkopník popu. Hrál s členem Beatles či inspiroval Eminema

Ve věku 80 let zemřel americký zpěvák Gary Wright. Na svém kontě má známé popové hity jako Dream Weaver nebo Love is Alive. Hudebník, který často spolupracoval s členem skupiny Beatles Georgem Harrisonem, v poslední době trpěl demencí a Parkinsonovu chorobou. Svou tvorbou zásadně ovlivnil hudební průmysl, zejména pak pop. Inspiraci u něj našla i taková jména jako Eminem, Jay-Z a další.

Indie dobývá vesmír. Po přistání na Měsíci vyslala první sondu k pozorování Slunce

Z indického kosmodromu Šríharikóta odstartovala raketa PSLV, která nese do vesmíru první indickou sondu určenou k pozorování Slunce. Jejím úkolem bude studovat sluneční vítr. Na místo určení by měla dorazit zhruba za čtyři měsíce, informovaly tiskové agentury. Indie sondu vyslala jen několik dní poté, co její mise jako první na světě přistála poblíž neprobádaného jižního pólu Měsíce.

Indie se prošla po Měsíci: Na lunární povrch vyjelo z přistávacího modulu vozítko Pragján

Z indického přistávacího modulu na povrch Měsíce vyjelo robotické vozítko Pragján, uvedla na sociální síti X, dříve Twitter, Indická organizace pro kosmický výzkum (ISRO). Úkolem vozítka bude prozkoumat lunární povrch v oblasti jižního pólu Měsíce, kde indický modul přistál jako první. Jinde na Měsíci se předtím podařilo přistát dosud jen Spojeným státům americkým, Rusku (Sovětskému svazu) a Číně.