reklama

Indie

Výpis příspěvků ke štítku „Indie“

Nejlidnatější indický stát chce zakročit. Rodiny s více než dvěma dětmi nedostanou dávky

Vláda nejlidnatějšího indického státu Uttarpradéš chce odradit rodiny od toho, aby měly více než dvě děti. Podle jejího návrhu zákona by rodiny s třemi a více dětmi nedosáhly na sociální podporu. Vláda chce také podpořit dobrovolnou sterilizaci žen, uvedla agentura Reuters. Na rozdíl od sousední Číny v Indii neexistují na celostátní úrovni politiky regulující růst obyvatelstva.

Delta mutace nabírá na síle. Nakolik je nebezpečná a jaké jsou příznaky?

Delta mutace – varianta COVID-19, která přišla z Indie a děsí celý svět – se rychle šíří po celé planetě. Je navíc mnohem nakažlivější než mutace britská. Je pravda, že tento druh koronaviru je smrtelnější než všechny ostatní? A nakolik účinné jsou v tomto případě vakcíny? Redakce CNN Prima NEWS připravila odpovědi na nejzásadnější otázky, které byste měli znát.

Tachezy: Indická mutace delta může v Česku převládnout koncem léta

Indická mutace koronaviru nově označovaná jako delta může v Česku převládat už v září. V rozhovoru pro Seznam Zprávy to řekla viroložka a členka Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Ruth Tachezy. Ta dále mluví o tom, že to s ochranou dýchacích cest budeme muset dál vydržet, protože respirátory a roušky by měly „padnout“ až jako poslední.

reklama