CNN Prima News instalace

instalace

Výpis příspěvků ke štítku „instalace“

Kontroverzní motýly sochaře Černého umísťují na obchodní dům Máj v Praze. Mnohým se to nelíbí

Aktualizováno

Dělníci na pražské Národní třídě vyzdvihli jeřáby první ze dvou pohyblivých plastik a umísťují ji na fasádu obchodního domu Máj. Autorem několikametrových motýlů, jejichž trupy jsou napodobeninami stíhaček Spitfire, je výtvarník David Černý. Jak dlouho umístění soch potrvá, zatím není jasné, podle mluvčí investora Michaely Fialové Rozšafné lidé uvidí umělecká díla od neděle 19. května. Kvůli instalaci fialovo-tyrkysového díla je uzavřena část Národní třídy a na místě jsou jeřáby a další technika.

Socha svobody v Praze, Sfinga na moravské dědině. AI ukázala podobu slavných děl po Česku

Poslední dubnovou sobotu probíhá po celém světě Mezinárodní den sochařství (International Sculpture Day). Jeho organizátoři si kladou za cíl zvýšit povědomí o tomto oboru a ocenit přínos umění v rozvoji veřejných prostor. V Česku je pak největším propagátorem instalací na veřejnosti celoroční projekt Sculpture Line, který letos v červnu zahájí svůj 10. ročník. Právě u příležitosti Mezinárodního dne sochařství se tým Sculpture Line pro pobavení a odlehčení zeptal umělé inteligence, jak by nejslavnější sochy historie vypadaly v Česku.

Fanoušci mladého influencera truchlí. Angry Rantman zemřel po náročné operaci, píše rodina

Populární youtuber Abhradeep Saha, který byl známý pod pseudonymem Angry Rantman, zemřel ve věku pouhých 27 let. Smutnou zprávu o jeho odchodu oznámila na jeho youtubovém kanále pozůstalá rodina. Mladý Ind zemřel po komplikacích spojených s březnovou operací, kterou podstoupil. Nebylo však blíže specifikováno, o jaký zákrok se jednalo. Informoval o tom britský deník Daily Mail.

Soběstačnost i dotace: Obnovitelné zdroje kromě domácností v ČR lákají i firmy

Ceny energií klesají, nicméně zájem o obnovitelné zdroje v Česku neutichá. Domácnosti, jež byly doposud hlavními zájemci, v poptávce rychle dohánějí soukromé společnosti. I jejich majitelé chtějí posílit vlastní nezávislost a soběstačnost a ušetřit peníze vynaložené na účty za energie. A pomáhá také spuštění nového dotačního programu RES+, v němž na úspěšné žadatele čeká devět miliard korun. V pořadu Interview PLUS to řekl René Milota, jednatel společnosti Acetex. Podle něho se s pomocí obnovitelných zdrojů dají ušetřit i více než tři čtvrtiny z nákladů.

Nezávislá a soběstačná domácnost? Klíčem jsou úsporné technologie, radí odborník

Aktualizováno

Fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla nebo plynové kondenzační kotle. Před pár lety vymoženosti pro vyvolené, dnes technologie vyhledávané mnohými českými majiteli nemovitostí. Důvod? Zvyšují energetickou soběstačnost a nezávislost a v neposlední řadě dokážou ušetřit nemalé peníze. Přesto řada lidí nad jejich pořízením může váhat. Důvodem jsou obvykle pořizovací ceny, které sahají do stovek tisíců. Ovšem odborníci mají jasno — investice do úsporných technologií se jednoznačně vyplatí.

ZOOM FEST – nový happening, který chceš zažít

Festival ZOOM FEST, jehož hlavním zaměřením bude snaha inspirovat a hledat cesty, jak udělat drobné změny, které mohou zlepšit život, nabídne během několika hodin spoustu zábavy i poznání. Zaostřeno bude na osobní rozvoj, ekologii, vzdělávání a práci na sobě. Nebude chybět ani kulturní vyžití a bohatý doprovodný program, kde si každý může vybrat to své. Těšte se na interaktivní audiovizuální instalaci a laboratoř Svět bez kouře společnosti Philip Morris, interaktivní koutek PřF UK, herce seriálu ZOO, světového kouče Jana Mühlfeita, cestovatelské ikony Radka Jaroše a Petra Horkého či kapely O5 a Radeček, Monkey Business nebo Chinaski a spoustu dalšího. Nový svěží a originální fesťák zaostřený na změnu – buďte u toho!

Letní kostky: Svítící LEGO® i písek, skládání nikdy nebylo lepší!

Hodně? Víc a ještě víc! Milovníci LEGA® dobře vědí, že dílků stavebnice, která dokáže malé i velké stavitele těšit i dlouhé hodiny, není nikdy dost. A právě proto vznikla v plzeňském areálu DEPO2015 mimořádná expozice Letní kostky. Nabízí nejen několik herních zón rozdělených podle věkových kategorií, aby si i ti nejmenší návštěvníci mohli užít radost ze stavění, ale i unikátní UV projekci, které spojování jednotlivých dílů povyšuje na docela novou a nebojíme se říct i uměleckou úroveň.

Fotovoltaika pomáhá šetřit, ročně i 60 tisíc korun

Ceny energií v posledním roce rostly a spolu s nimi také zájem Čechů o energetickou soběstačnost. A tak v české kotlině prudce stoupl zájem o fotovoltaické elektrárny, které mají majitelům nemovitostí pomoci ušetřit na nákladech za provoz. Jen během prvního čtvrtletí letošního roku jich v síti několikanásobně přibylo. A stejně tak i žádostí o připojení.