reklama

Investovat do zlata se vyplatí. Začít lze přitom s málem

Zlaté spoření od ceskamincovna.cz

Podle odborníků má smysl se zlatem počítat v investičním portfoliu. Zapomeňte ale na předsudek, že takto investují jenom majetní lidé. Dnes vám stačí jen 500 korun.

reklama

Investiční zlato si pořizuje stále více lidí. Důvod je jasný. Jeho hlavním rysem je minimální pravděpodobnost finanční ztráty, spíše lze vydělat. „Investice do zlata je z dlouhodobého hlediska velice efektivní a bezpečný způsob, jak zhodnotit své finanční prostředky. Když se podíváme zpět do historie, lidé vždy hledali způsob, jak uchovat hodnotu vytvořeného bohatství. Našli jej ve zlatě – právě díky jeho vzácnosti. A vyplatilo se. Za poslední dekádu jsme byli svědky hospodářské krize, devalvace měn či prudkého nárůstu cen nemovitostí. Cenu zlata ani takto náročné období nijak negativně neovlivnilo. Právě naopak. Cena unce zlata v korunách za tuto dobu vzrostla o 129 procent,“ říká marketingový manažer České mincovny Jaroslav Černý. Sice díky zlatu nevyděláte obrovskou sumu peněz okamžitě, z dlouhodobého hlediska se nicméně jedná o efektivní a bezpečný způsob, jak peníze zhodnotit a chránit je proti rizikům ekonomických krizí a inflaci.

K tématu

Zlaté produkty

Investování do zlata je velice jednoduché. Koupit lze zlaté cihličky, destičky či mince, které se prodávají v různých provedeních, hmotnostech i ryzostech. Podle toho se odvíjí cena, kterou lze do zlata vložit. Pořídit lze mince či slitky od hodnoty jednoho tisíce korun po statisícové částky. Podrobně v článku Cena zlata roste, o nákup je zájem. 5 důležitých rad (nejen) pro začínající investory.

>> Náš tip: Hledáte originální dárek s přidanou hodnotou? K svatbě, narozeninám či právě narozenému miminku můžete věnovat „zlatý poklad“ ve formě mince nebo cihličky. Online přehled motivů i zpracování včetně hodnoty konkrétních produktů najdete zde.

Zlaté spoření aneb stačí začít s málem

Pokud ale nechcete nebo nemůžete najednou investovat celou sumu za vybraný „zlatý produkt“, můžete střádat i postupně. Umožňuje to Zlaté spoření od České mincovny. Na vybrané mince či cihličky stačí mít k dispozici jen 500 korun měsíčně. Máte-li ale možnost, spořit můžete i s vyšším pravidelným vkladem. Měsíční platby se pak postupně mění dle zvoleného zlatého investičního produktu. Zároveň jste odměňováni úroky a bonusy.

Soutěžte s námi o ZLATO! Navíc můžete přispět na dobrou věc koupí společné medaile České mincovny a Červeného kříže. KLIKNĚTE ZDE A DOZVÍTE SE VÍCE

Kdy budete mít vybraný produkt u sebe?

Naspořené zlato existuje zároveň i fyzicky – můžete si na něj sáhnout, odnést si ho domů nebo ho nechat bezpečně uložené v trezoru České mincovny a vyzvednout si najednou po skončení spoření. Průběh spoření můžete sledovat online. V případě potřeby pak lze zase zlato prodat zpět.

Investovat lze například do zlatých mincí s různými motivy či cihliček...
Investovat lze například do zlatých mincí s různými motivy či cihliček...

Advertorial

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Končí sčítání lidu. Chybí statisíce formulářů, nesečteným hrozí pokuta
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
Další články
reklama
reklama