Rádce

Nejnovější příspěvky k tématu

Máte dostatečně pojištěnou nemovitost? Speciální kalkulačka vám to pomůže zjistit
Stavba a rekonstrukce

Máte dostatečně pojištěnou nemovitost? Speciální kalkulačka vám to pomůže zjistit

Jak vyplynulo z analýzy České asociace pojišťoven (ČAP), až dvě třetiny nemovitostí vykazují určitý stupeň podpojištění. Asociace ve spolupráci s Katedrou Ekonomiky a řízení ve stavebnictví Fakulty stavební ČVUT v Praze proto vyvinula kalkulačku, která lidem pomůže zjistit, zda právě jejich nemovitost – v tomto případě rodinný dům – je dostatečně pojištěn. V září byl tento jednoduchý nástroj představen veřejnosti, která jej nyní může využívat. Vyzkoušejte ji i vy.

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?
Domácí

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?

Ačkoliv to vypadalo, že se podzim hlásí o slovo, počasí udělalo zásadní obrat a opět si užíváme sluníčka. O víkendu na řadě míst v Česku vystoupají teploty až k 30 °C, mnozí se proto vydají k vodě. Kde se ještě můžete ve svém kraji zchladit a kolik stojí vstup na koupaliště? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled míst, kam i s rodinou nejen o víkendu můžete vyrazit.

Dovolené u moře po prázdninách výrazně zlevní. Kam jezdí Češi nejčastěji a kde si užít září?

Školákům skončily letní prázdniny, mnozí z nich si však během dvouměsíčního volna užili i čas strávený u moře. Jak vypadaly prázdniny z pohledu dovolených a trendů cestovních kanceláří? Vyrazili Češi za odpočinkem do předpokládaných destinací a která místa se naopak stala překvapením? Část uplynulé letní sezony redakci CNN Prima NEWS přiblížily cestovní kanceláře. Zároveň připojily tipy, kam vyrazit za „pozdní letní dovolenou“ v září.

Češi rádi platí pomocí chytrých telefonů. Nebojí se platit ani přes internet

Doba dovolených je tu. Řady Čechů míří za odpočinkem do cizích zemí. A řeší tak otázku, jestli směnit hotovost na tamní měny, nebo se spolehnout na účet v bance a především pak na platební kartu. Na co si dát při výběru z bankomatů v zahraničí pozor? Čemu se raději vyhnout? To je téma dalšího dílu pořadu Interview PLUS, kde expert na platební metody ze společnosti Visa mimo jiné vyvrátil pověstný český konzervatismus.

Phishingové útoky cílí na zaměstnance, hackeři je vypilovali téměř k dokonalosti

Phishingových útoků na celém světě přibývá. Jen loni jich průzkum Cyber Signals společnosti Microsoft odhalil na pětatřicet milionů. Nejčastěji v současnosti kybernetičtí hackeři míří na zaměstnanecké e-maily. Cílem mohou být citlivá data i informace. Jak podvodné e-maily rozpoznat a co v případě, že vám v e-mailové schránce nějaký přistane, dělat dál? O tom všem byla řeč v pořadu Interview PLUS.

Chcete zlepšit svůj život? Poradíme vám, jak ušetřit na běžných výdajích, jak vybrat zdroj tepla nebo jak ochránit vaše dítě před nástrahami internetu. Ukážeme vám, co dělat, když jste nespokojení v práci a jak se ubránit "šmejdům". Víme, jaké cestovce se raději vyhnout i jak se vypořádat s přesčasy v zaměstnání.