Rádce

Nejnovější příspěvky k tématu

Kariéra

Podíl žen v IT roste. Mýty o „mužském povolání“ pomáhají bořit i nové trendy na trhu práce

Vstup do světa informačních technologií se stává stále významnějším a také nepostradatelným prvkem moderní společnosti. Přestože je oblast IT dlouhodobě spojována s mužskou převahou, trend se postupně mění. Ženy na celém světě získávají klíčovou roli v tomto dynamickém odvětví, přinášející nejen technologické inovace, ale také nové perspektivy a kreativitu do tvorby budoucnosti digitálního světa.

Pozor při cestě do Chorvatska: Jiná pravidla pro přepravu dětí i zabavení řidičáku kvůli únavě

V letních měsících lidé často absolvují autem delší a náročnější trasy. A mezi pasažéry bývají i jejich malé ratolesti. Reportérka Alex Hrdinová zjišťovala, na co si při delších přesunech dávat pozor a jak se v jednotlivých evropských státech liší pravidla pro cestování s dětmi. Dopravní expert zároveň prozradil, proč je důležité v Chorvatsku při řízení auta působit odpočatě.

Když vedra škodí chytrým zařízením: 10 chyb, kterých byste se měli v létě vyvarovat

Už i do Česka dorazily typické letní teploty, které sice lákají k vodě, ale výrazně škodí elektronickým zařízením. Ve chvíli, kdy teploměry ukazují kolem 30 °C a slunce nelítostně praží, by měli jejich uživatelé zpozornět. Vedra mohou velmi negativně ovlivnit baterie přístrojů a fatálně je poškodit. Odborníci představili deset chyb, kterých by se měli lidé při užívání chytrých zařízení v létě vyvarovat.

Soběstačnost i dotace: Obnovitelné zdroje kromě domácností v ČR lákají i firmy

Ceny energií klesají, nicméně zájem o obnovitelné zdroje v Česku neutichá. Domácnosti, jež byly doposud hlavními zájemci, v poptávce rychle dohánějí soukromé společnosti. I jejich majitelé chtějí posílit vlastní nezávislost a soběstačnost a ušetřit peníze vynaložené na účty za energie. A pomáhá také spuštění nového dotačního programu RES+, v němž na úspěšné žadatele čeká devět miliard korun. V pořadu Interview PLUS to řekl René Milota, jednatel společnosti Acetex. Podle něho se s pomocí obnovitelných zdrojů dají ušetřit i více než tři čtvrtiny z nákladů.

Pozor na vychytralé podvodníky. Podívejte se na nejčastější chyby při nákupu ojetého vozu

Hledání a samotný výběr nového auta, byť z druhé ruky, by měl řidičům především dělat radost. V dnešní době se ale na trhu pohybuje spousta podvodníků, kteří umí celý proces výrazně znepříjemnit. I z toho důvodu dali odborníci ze společnosti carVertical, která se zabývá zpracováváním dat z automobilového průmyslu, dohromady desatero tipů, jak mohou kupci časté podvody lépe odhalit a vyhnout se prodejcům, kteří je chtějí připravit o peníze.

Gabriela Löbel: Úspěch je o životním nastavení. Women in Tech je pro všechny ženy

Ještě před pár lety platilo, že potkat v technologických oblastech ženu je podobné jako spatřit pravého jednorožce. Dnes už je to naštěstí jinak. Technologicky zdatných žen přibývá, nicméně ne právě rychlým tempem. V celé Evropské unii se jejich počet pohybuje na 22 %, v Česku dokonce na pouhých 10 %. Na nutnost změny upozorňuje například projekt společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, Women in Tech. Jeho tvůrci se letos už potřetí chystají vybrat skupinu nadějných podnikatelek, které mají nejen šanci na úspěšný byznys ale také mohou na trh přinést nové vize a nápady. „V programu jim dodáváme sebedůvěru a pomáháme jim posunout se vpřed,“ říká manažerka pro společenskou odpovědnost společnosti Huawei, Gabriela Löbel.

Ceny energií budou nadále klesat, pro zákazníky už ale nejsou vždy rozhodující

Drtivá většina Čechů pokračuje v šetření energií. Jak zaznělo v pořadu Co na to vaše peněženka, loni na nízkou spotřebu dbalo 77 % Čechů. Mnohým domácnostem se podařilo ušetřit zhruba pětinu nákladů, některým dokonce ještě více. A pětina národa přiznala, že nešetří. Jak dlouho ještě Češi budou takzvaně škrtit spotřebu plynu a elektřiny? To je otázka, na kterou zřejmě nikdo nezná přesnou odpověď. Ovšem jak říká Petr Švec, generální ředitel společnosti EPET, pouhá cena pro odběratele přestává být plně rozhodující. Důležitá je pro ně také stabilita dodavatele.

Svědění, bolest i krvácení: Hemoroidy lze léčit i doma, pomoci může pět osvědčených rad

Řešit hemoroidy (někdy mylně označované jako hemeroidy) s ostatními je pro mnohé velmi citlivé téma. Právě z toho důvodu se ti, které bolest, pálení až krvácení z konečníku trápí, stydí navštívit ty nejpovolanější – lékaře. Pomoci si však mohou i z pohodlí svého domova, ať už lékařskými přípravky či babskými radami. Zásadní je však prevence. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehledný seznam pomoci, který vám může v případě problémů s hemoroidy ulevit.

Chcete zlepšit svůj život? Poradíme vám, jak ušetřit na běžných výdajích, jak vybrat zdroj tepla nebo jak ochránit vaše dítě před nástrahami internetu. Ukážeme vám, co dělat, když jste nespokojení v práci a jak se ubránit "šmejdům". Víme, jaké cestovce se raději vyhnout i jak se vypořádat s přesčasy v zaměstnání.