CNN Prima News Česká mincovna

Česká mincovna

Výpis příspěvků ke štítku „Česká mincovna“

V táborském G-centru našli chlapečka. Honzíkovi už je několik měsíců, matka ho pak chtěla zpět

O druhém svátku vánočním byl v táborském G-centru nalezen chlapeček. Jde o třetí dítě, které zde matka odložila. Předchozí dvě dítka pojmenovali Jaroslav a Milan –⁠ mají připomínat památku Jaroslavy Kotalíkové, předchozí ředitelky domova seniorů, a Milana Štěcha, tehdejšího předsedy Senátu, který se otevření zúčastnil. Novou ředitelkou je Jana Svačinová, proto třetího chlapečka pojmenovali Jan.

Ahmed Sultan bin Sulayem: Kryptoměny jsou budoucnost. Zobchodujeme i vodu

Podnikatel, obchodník a vizionář. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat výkonný ředitel dubajského komunitního centra DMCC, Ahmed Sultan bin Sulayem, který byl hostem pořadu Interview PLUS. V něm se rozhovořil nejen o burze s diamanty a drahými kovy či kryptoměnách, ale také o spolupráci, kterou jeho prostřednictvím Spojené arabské emiráty navázaly s Českou republikou, nebo o důvodech, proč udělat z vody burzovní komoditu.

Drobné mince razí už 30 let. Do oběhu jich Česká mincovna poslala miliardy

Už třicet let razí české mince, kterými všichni platíme den co den. Za tu dobu jich do České národní banky dodala na tři a půl miliardy. Umí ale vyrazit také mince na zakázku. Ta nejmenší, kterou zdejší mistři medailéři vyrobili, váží půl gramu a měří jedenáct milimetrů. Ty největší oproti tomu váží deset kilogramů a jsou zapsané v Guinessově knize rekordů. Hlavním tématem dalšího dílu pořadu Interview Plus byla Česká mincovna.

Spouštíme nový pořad Byznys. První díl provede diváka světem investičních příležitostí

Na brány našich peněženek doráží inflace a všichni řeší, co s tím. Odpovědi na tuto otázku bude hledat zbrusu nový edukační a zábavný pořad CNN Prima NEWS – Byznys. V rámci série člověk získá základní povědomí o investicích, burzách nebo fungování peněz. Pořad Byznys můžete sledovat každé dva týdny ve středu v 15:45 nebo v repríze v pátek večer.

Veronika Arichteva: První synův záchvat vzteku jsem nezvládla. Pořád se oba učíme

Veronika Arichteva je respektující mámou. Syna Luku se snaží vychovávat tak, aby byli spokojení oba. Za sebou už mají i první křest ohněm, jak označuje první chlapcův záchvat vzteku. Tomu prý nechybělo kopání, vřískání ani válení se po zemi, což je situace, kterou velmi dobře zná většina maminek. Herečka přiznává, že situaci nezvládla podle svých představ. Ale v pořadu Mámy sobě dodává, že pro dětské vztekání má pochopení a pořád se učí.