CNN Prima News Česká mincovna

Česká mincovna

Výpis příspěvků ke štítku „Česká mincovna“

Soutěž MANAŽER ROKU slaví 30 let. Představí téma inovace a upozorní na důležitou roli manažerů

9. března 2023 17:28

Hlavním tématem letošního 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU jsou inovace – digitalizace, moderní technologie, trvale udržitelný rozvoj a trendy v managementu. Jubilejní ročník prestižního ocenění zároveň upozorní na význam manažerů pro prosperitu regionů i ekonomiky země. Nominovat MANAŽERKU/MANAŽERA ROKU je možné do 30. června 2023.

Spouštíme nový pořad Byznys. První díl provede diváka světem investičních příležitostí

2. března 2023 17:14

Na brány našich peněženek doráží inflace a všichni řeší, co s tím. Odpovědi na tuto otázku bude hledat zbrusu nový edukační a zábavný pořad CNN Prima NEWS – Byznys. V rámci série člověk získá základní povědomí o investicích, burzách nebo fungování peněz. Pořad Byznys můžete sledovat každé dva týdny ve středu v 15:45 nebo v repríze v pátek večer.

Veronika Arichteva: První synův záchvat vzteku jsem nezvládla. Pořád se oba učíme

26. února 2023 19:00

Veronika Arichteva je respektující mámou. Syna Luku se snaží vychovávat tak, aby byli spokojení oba. Za sebou už mají i první křest ohněm, jak označuje první chlapcův záchvat vzteku. Tomu prý nechybělo kopání, vřískání ani válení se po zemi, což je situace, kterou velmi dobře zná většina maminek. Herečka přiznává, že situaci nezvládla podle svých představ. Ale v pořadu Mámy sobě dodává, že pro dětské vztekání má pochopení a pořád se učí.

Holčička ze znojemského babyboxu dostane zlatý dukát i kufřík vzpomínek. Jak se miminku daří?

9. února 2023 19:46

Holčičce, kterou někdo v úterý večer odložil do znojemského babyboxu, se daří dobře. Informovala o tom mluvčí tamní nemocnice. Kačenka, jak ji pojmenoval nemocniční personál, nemá žádné zdravotní komplikace. Děvčátko dostane podobně jako další děti zachráněné stejným způsobem do života kufřík vzpomínek. Ten bude obsahovat například první lahev, dudlík, ale také album na první vzpomínky. Chybět nebude ani zlatý dukát.

Novinka České mincovny: Nejen prohlídka ale i ražba mincí ve virtuálním světě

22. prosince 2022 17:31

Stále ještě hledáte dárek pro své blízké, kterým byste je potěšili pod stromečkem? Zkuste jim zařídit prohlídku v České mincovně. Vydat se lze do Jablonce nad Nisou, kde si zájemci mohou zblízka prohlédnout jedno z nejstarších řemesel u nás - ražbu mincí. Ovšem Česká mincovna aktuálně představuje novinku, která cestu za poznáním umění starých mincmistrů většině národa výrazně zkrátí. V pražské prodejně v Havelské ulici si ho můžete prohlédnout ve virtuální realitě. Což z návštěvy mincovny rázem dělá unikátní dárek i pro mladší generace.

Mincovna vzdává hold zlatým medailistům z Tokia

1. dubna 2022 12:15

Čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile – taková byla bilance české výpravy na olympiádě v Tokiu. Sportovcům na příčce nejvyšší, zlatým olympioničkám a olympionikům, jsou věnovány zlaté a stříbrné mince, tedy tenistkám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové, střelci Jiřímu Liptákovi a vodnímu slalomáři Jiřímu Prskavcovi.

Na Expo 2020 v Dubaji láká návštěvníky 130kilová zlatá mince z Česka

21. března 2022 22:13

Magnetem pro návštěvníky světové výstavy Expo 2020 v Dubaji je i český pavilon. Kromě jiného vsadil na design a architekturu. Přímo v Dubaji reprezentují Česko významné společnosti včetně České mincovny, která tam představila 130kilovou zlatou minci v nominální hodnotě 100 miliónů korun. Podívat se na ni byla i reportérka CNN Prima NEWS Pavlína Švarcová.

Česká mincovna na EXPO 2020 v Dubaji zabodovala. Plánuje zde zřídit svou kancelář

Téma: Komerční sdělení
10. ledna 2022 13:39

Společnost Česká mincovna z Jablonce nad Nisou, která se zúčastnila rotační expozice České poklady na Všeobecné světové výstavě v Dubaji (EXPO), potěšila návštěvníky a naplnila svá očekávání. Na globální přehlídku lidské dovednosti a umu dovezla unikátní výtvory z drahých kovů. Na atraktivním arabském trhu plánuje firma v budoucnu vlastní zastoupení.