reklama

Italský býk se vrací na vodu. Motorový člun Tecnomar Lamborghini 63 má 2000 koní

Tecnomar for Lamborghini 63

Slavný výrobce supersportů a lodních motorů se vrací s luxusní jachtou. Paradoxně ji pohání dva motory MAN.

reklama

Marniví milionáři i požitkáři mají další možnost, jak posunout svoji zálibu v silných motorech na vyšší úroveň. Tradiční italský výrobce automobilových supersportů Lamborghini představil spolu s The Italian Sea Group novou motorovou jachtu Tecnomar Lamborghini 63, přičemž číslovka v názvu upomíná na rok založení proslulé firmy.

Linie trupu lodi a paluby jsou inspirované legendárními modely Lamborghini Miura a Countach z šedesátých a sedmdesátých let. Pevná střecha s ostře řezanými rysy v sobě zase nese znaky roadsterů Lamborghini z nedávné doby. V přední části bezmála dvacetimetrové lodi si můžete všimnout LED světel ve tvaru písmene ypsilon, která odkazují na koncept Terzo Millennio a modelu Sián FKP 37. Záď jachty je pak vyloženě automobilová.

/ fotografií

Designéři se u této plovoucí pohádky snažili zkombinovat prvky designu Lamborghini a jachet Tecnomar. Velmi zajímavý je i interiér. Sedadlo, volant, ale i přístrojový štít patří ke značce Lamborghini už na první pohled. Nechybí zde ani dvě typická tlačítka na startování motorů – každé pro jeden motor.

Paradoxní je, že ačkoliv bytelné benzinové dvanáctiválce Lamborghini dlouhá léta poháněly rychlé motorové čluny (v jednom v roce 1987 zemřel vicemistr světa F1 Didier Pironi), pohon této jachty obstarávají dva motory MAN V12 s výkonem 2000 k. Maximální rychlost 60 uzlů dělá z Tecnomar Lamborghini 63 nejrychlejší jachtu z flotily Tecnomar.

Díky použití materiálů z uhlíkových vláken se řadí do kategorie ultralehkých lodí. S délkou 63 stop (19,2 m) nicméně váží 24 tun. První lodě se k vybraným zákazníkům dostanou nejdříve počátkem roku 2021. Každý vyvolený zákazník si může vybrat vlastní odstín barvy a řadu prvků šitých na míru.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama