reklama

Italský býk se vrací na vodu. Motorový člun Tecnomar Lamborghini 63 má 2000 koní

Slavný výrobce supersportů a lodních motorů se vrací s luxusní jachtou. Paradoxně ji pohání dva motory MAN.

reklama

Marniví milionáři i požitkáři mají další možnost, jak posunout svoji zálibu v silných motorech na vyšší úroveň. Tradiční italský výrobce automobilových supersportů Lamborghini představil spolu s The Italian Sea Group novou motorovou jachtu Tecnomar Lamborghini 63, přičemž číslovka v názvu upomíná na rok založení proslulé firmy.

Linie trupu lodi a paluby jsou inspirované legendárními modely Lamborghini Miura a Countach z šedesátých a sedmdesátých let. Pevná střecha s ostře řezanými rysy v sobě zase nese znaky roadsterů Lamborghini z nedávné doby. V přední části bezmála dvacetimetrové lodi si můžete všimnout LED světel ve tvaru písmene ypsilon, která odkazují na koncept Terzo Millennio a modelu Sián FKP 37. Záď jachty je pak vyloženě automobilová.

Designéři se u této plovoucí pohádky snažili zkombinovat prvky designu Lamborghini a jachet Tecnomar. Velmi zajímavý je i interiér. Sedadlo, volant, ale i přístrojový štít patří ke značce Lamborghini už na první pohled. Nechybí zde ani dvě typická tlačítka na startování motorů – každé pro jeden motor.

Paradoxní je, že ačkoliv bytelné benzinové dvanáctiválce Lamborghini dlouhá léta poháněly rychlé motorové čluny (v jednom v roce 1987 zemřel vicemistr světa F1 Didier Pironi), pohon této jachty obstarávají dva motory MAN V12 s výkonem 2000 k. Maximální rychlost 60 uzlů dělá z Tecnomar Lamborghini 63 nejrychlejší jachtu z flotily Tecnomar.

Díky použití materiálů z uhlíkových vláken se řadí do kategorie ultralehkých lodí. S délkou 63 stop (19,2 m) nicméně váží 24 tun. První lodě se k vybraným zákazníkům dostanou nejdříve počátkem roku 2021. Každý vyvolený zákazník si může vybrat vlastní odstín barvy a řadu prvků šitých na míru.

Tagy:
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Tenistka Karolína Plíšková přesvědčivě porazila svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s přehledem porazily tchajwanské soupeřky a rovněž míří do druhého kola. V neděli se ještě představí bronzová medailistka z Ria 2016 Petra Kvitová, jediný český zástupce v mužské dvouhře Tomáš Macháč a pár Plíšková, Vondroušová.

Spolupracoval s Hapkou, hostoval u Čechomoru. Zemřel legendární valašský zpěvák

Ve věku 66 let v sobotu zemřel zpěvák, herec a výtvarník František Segrado. Smutnou zprávu oznámila režisérka a scenáristka Marta Santovjáková Gerlíková, která s hudebníkem natočila celovečerní rodinný film z Valašska Děda. Segrado byl označován za renesančního člověka, jako textař a zpěvák čtyři desítky let účinkoval v nejrůznějších hudebních skupinách, znám byl také svou účastí v projektech Petra Hapky a Michala Horáčka. Své první sólové album dokončil v téměř 60 letech.

Část Belgie zasáhly bleskové záplavy. Z ulic se staly řeky, záchranáři evakuovali domy

Belgická města Dinant a Namur v sobotu odpoledne a večer zasáhly bleskové záplavy vyvolané silnými bouřkami. Ulice se proměnily v řeky, voda strhávala zaparkovaná auta a vytrhávala asfalt. Záchranáři museli evakuovat blíže neurčený počet lidí. Následky na mnoha místech nadále komplikují dopravu, oběti na životech ani zraněné však belgická média ani v sobotu ráno nehlásila.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

reklama

Domácí zpravodajství

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama