Ivan Mládek slaví 80. V důchodu si pořídil o 40 let mladší ženu a dvě malé děti

Svérázný umělec a novopečený osmdesátník Ivan Mládek učinil zásadní životní změnu. Po téměř půlstoletí společného soužití opustil manželku a začal žít se svou o čtyřicet let mladší manažerkou, s níž má už dvě malé děti.

Skladatel originálních písní, hudebník, malíř a bavič Ivan Mládek je tak trochu tajnůstkář. Ještě v létě roku 2016 v rozhovoru pro Český rozhlas, který s ním vedl jeho přítel František Ringo Čech, na otázku, kolik ve svém životě absolvoval manželství, odpověděl jednoznačně: „No, jedno, samozřejmě. Asi jsem pro některé konzervativec, ale jsme spolu už 48 let,“ uvedl tehdy. Na další dotaz, zda u své paní používá úcty hvězdy, se rozesmál. „Ne, absolutně ne. Takhle: Vtipkovat si nedovolím, a už vůbec ne před manželkou. Ale já nikdy doma nevtipkoval. Já vždycky jenom za prachy na pódiu. Ale tak samozřejmě je sranda i s manželkou,“ dodal.

Půl roku nato informoval týdeník Sedmička o tom, že se Mládek s manželkou Evou, s níž má dnes již dospělého syna Štěpána, v naprostém utajení rozvedl, neboť se zamiloval do manažerky své kapely Banjo band, o čtyřicet let mladší Libuše Roubychové. S tou má mít už dvě malé děti. A sice dceru, které bude šest let, a staršího syna, který po něm údajně podědil umělecké nadání a navštěvuje základní uměleckou školu. Hudebník se k tomu nikdy ale oficiálně nevyjádřil.

Nemanželského syna tajil dvacet let

Pravdou ovšem je, že by to v jeho případě nebylo poprvé. Nemanželského syna Mikuláše, kterého počal s bývalou milenkou Jaroslavou Hlavešovou, tajil dlouhých dvacet let, než se odhodlal ho konečně přiznat.

Novopečený osmdesátník si nyní v klidu užívá rodinného života a svých zálib. Nejraději je doma a za ničím se nehoní. „Jsem v penzi. Mám radost, když mě nic nebolí, nebrní, nepálí ani nesvrbí. Ráno se protáhnu, vyčistím si zuby, trochu se umeju, nasnídám se a pak celý den maluju anebo si brnkám na kytaru. A večer piju pivo a čumím na seriál,“ svěřil se nám hudebník, který vystudoval vysokou školu ekonomickou. Jeho spolužákem byl například i exprezident Václav Klaus. „Tenkrát jsme se znali jen matně, naše tehdejší přítelkyně byly ale nejlepší kamarádky. Sblížili jsme se a spřátelili až po sametovém předání moci dogmatických komunistů těm hodnějším komunistům. Václava Klause budu mít vždycky rád už jen proto, že hlavně díky jemu nezůstalo u nás jen u perestrojky,“ poznamenal Mládek.

Mě očipují, jen když si mě najdou a chytí, říká hudebník

Nové písničky už neskládá zhruba třicet let. „Už někdy v polovině osmdesátých let jsem si při dvousté písničce řekl, že toho bylo dost, a zaměřil se jen na hraní a mluvené slovo. Toto předsevzetí jsem musel porušit při natáčení svých zábavných show v devadesátých letech, kdy mi smlouvy přímo předepisovaly napsat pro každý díl tři nové písničky. Ale jednalo se víceméně jen o hudební doprovody soutěží, klipů a grotesek,“ přiblížil hudebník.

Na současné dění ohledně nemoci COVID-19, kdy je společnost rozdělena na dva tábory, má specifický názor. „Myslím si, že jen očipováním veškerého lidstva se podaří nad koronavirem zvítězit. Ale mě očipují, jen když si mě najdou a chytí,“ uvedl s úsměvem.

Tagy:
manželka Václav Klaus Český rozhlas děti hudebník jubileum Ivan Mládek František Ringo Čech milenky Vysoká škola ekonomická v Praze Banjo Band