CNN Prima News jubileum

jubileum

Výpis příspěvků ke štítku „jubileum“

Trapný moment na bohoslužbě. Meghan a Harry chtěli lepší místa, uvaděčka je zpražila

30. července 2022 06:56

Je tomu už téměř dva měsíce, co britská královna Alžběta II. oslavila svých 70 let na trůnu. Ze Spojených států přiletěli platinové jubileum oslavit i princ Harry a jeho manželka Meghan. Až nyní přitom vyšlo najevo, že se snažili získat lepší místa na ceremonii v katedrále. To však u Jejího veličenstva neprošlo, píší britské weby.

Závěrečný den oslav: Louis znovu bavil grimasami, experti ocenili jeho bratra George

5. června 2022 23:56

Ani poslední den oslav k platinovému jubileu královny Alžběty II. se neobešel bez královských dětí. Trojice sourozenců – George, Charlotte a Louis – společně s rodiči sledovala závěrečnou vojenskou přehlídku a průvod. A svými jedinečnými grimasami opět bavilo nejmladší princátko. Experti ve speciálu CNN Prima NEWS následně zhodnotili, jak si děti prince Williama a Kate v královských povinnostech stojí.

Sledujte Hlavní zprávy: Oslavy královnina jubilea končí. Jak vypadal poslední den?

5. června 2022 18:34

Oslavy platinového jubilea v Británii vrcholí. A sice párty v ulicích, kdy se Britové setkávají po celém království, aby tak oslavili Alžbětu II., která jejich zemi vládne už 70 let. Sobotní večer patřil megakoncertu u Buckinghamského paláce. Zahrála kapela Queen, Rod Stewart nebo Elton John. Královna sice na koncertě nebyla, pro diváky ale připravila vtipnou zdravici. Jak vypadal poslední den oslav? Dozvíte se v Hlavních zprávách, které startují v 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Královna všechny překvapila. Potají natočila roztomilé video a ukázala, co má v kabelce

4. června 2022 23:54

Třetí den oslav platinového jubilea královny Alžběty II. se musel obejít bez její přítomnosti. Přesto si panovnice pro Brity i vlastní rodinu připravila překvapení. V naprosté tajnosti před několika měsíci natočila vtipnou skeč, kde jí společnost dělá animovaný medvídek Paddington. Na čajovém dýchánku navíc poprvé odhalila, co nosí ve své ikonické kabelce. Na závěr za rytmu legendární skladby „We Will Rock You“ skupiny Queen odstartovala velkolepý koncert na vlastní počest.

Historik: Členové královské rodiny se nerodí se zlatou lžičkou v puse. Jsou na sebe tvrdí

3. června 2022 23:52

Oslavy spojené se 70. výročím panování královny Alžběty II. provází řada momentů, na které není nikdo zvyklý. Jedním z nich byla neúčast monarchy na bohoslužbě. Historik Martin Kovář upozornil na královnin věk i povahu členů královské rodiny. „Jsou na sebe nesmírně tvrdí. Nerodí se se zlatou lžičkou v puse. Alžběta je v 96 letech fascinující,“ zdůraznil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Překvapení v Británii: Tradiční světla zažehla Alžběta II. Forejt vysvětlil jejich význam

2. června 2022 23:59

V Londýně začaly čtyřdenní oslavy 70 let vlády britské královny Alžběty II. Platinové jubileum si ostrované připomínají řadou ceremoniálů i kulturních akcí. Mezi ně patří také symbolické zažehnutí takzvaných vater. Světla u nádvoří windsorského hradu rozsvítila ve čtvrtek večer samotná 96letá královna. Bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mimo jiné vysvětlil smysl této tradice.

Petr Janda slaví osmdesátiny. Další velkolepé jubileum ho čeká hned příští rok

2. května 2022 08:59

„Olympic znamená pro český beat asi tolik, co Karel Vlach znamenal pro český swing.“ Tuto památnou větu pronesl již v roce 1967 hudební publicista Lubomír Dorůžka. V té době nikdo netušil, že nejslavnější česká rocková kapela bude hrát i v 21. století a její lídr kytarista a zpěvák Petr „Django“ Janda bude i v osmdesáti letech stát na pódiu před věrnými fanoušky. S kapelou Olympic navíc příští rok Janda oslaví 60 let od jejího vzniku.

Zpověď dětí hitmakera Vágnera: Že je táta slavný? Vůbec to nevnímáme. Poslaly mu vzkaz

22. března 2022 15:29

Karel Vágner slaví 80. narozeniny. Legendární hudebník prošel během života řadou kapel a známý je i díky dlouholeté spolupráci se zpěvačkou Hanou Zagorovou. Je autorem mnoha hitů a uplatnil se i jako bavič nebo režisér. Má šest dětí a sedm vnoučat. Jeho potomci redakci CNN Prima NEWS prozradili, jaké to je mít za tátu slavného hitmakera.