Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News jubileum

jubileum

Výpis příspěvků ke štítku „jubileum“

Karel Voříšek slaví 60. narozeniny. Letos se jedná již o několikáté významné výročí

Výrazné jubileum slaví hvězda Hlavních zpráv na CNN Prima NEWS Karel Voříšek. Oblíbený moderátor ve čtvrtek vstupuje do dalšího desetiletí svého života, tentokrát se šestkou na začátku. A jeho kolegové ze zpravodajské relace něco takového nemohli nechat bez povšimnutí – rovnou ho tedy vyzpovídali. Co říká oslavenec na svých 21 915 dnů, kdy prostě jede na plný výkon? A jaká další důležitá jubilea si letos připomíná?

Nemohla jsem dýchat, i kůže mi byla malá. Herečka Bendová se svěřila s otřesným zážitkem

Alice Bendová má za sebou krušné chvíle. Poprvé se na vlastní kůži seznámila s nepříjemným psychickým problémem, který je mezi lidmi známý jako panická ataka. Zasáhla ji zcela nepřipravenou v noci. Redakci Showtimu se svěřila s celým průběhem. Herečka tráví hodně času na Tenerife, kde se věnuje nemovitostem. Kvůli svým školou povinným dětem se však do Čech často vrací a podle svých slov by zde chtěla být v budoucnu, co nejvíce to půjde.

Akce, na kterou nikdo nezapomene. Mick Jagger slaví 80. narozeniny na netradičním místě

Legendární zpěvák kapely The Rolling Stones Mick Jagger slaví životní jubileum. Při příležitosti 80. narozenin na sociálních sítích sdílel fotografii plnou energie a zároveň poděkoval za milá blahopřání. Muzikant, který se před nedávnem zasnoubil s partnerkou mladší o 44 let, stráví své kulatiny v londýnské botanické zahradě. A slibuje akci, na kterou nikdo nezapomene.

Pavel Kohout slaví 95 let. Za své hříchy mládí se omluvil, z vlasti ho kdysi doslova vynesli

Generační souputník Milana Kundery či Václava Havla prožil život, který by mohl být kronikou dvacátého století. Z radikálního stalinisty se přes reformního komunistu vyprofiloval v úhlavního nepřítele režimu a spoluautora Charty 77. Z republiky jej museli fyzicky vynést do Rakouska. Kohout tvoří dodnes nepřetržitě od roku 1945 a patří k nejpřekládanějším českým autorům v historii.

Nohavica slaví sedmdesát: Napište, že zuby ještě mám a v hospodě si dávám utopence

Až se nám poslední zub vykotlá, / nebudem nadávat z beznaděje, zpíval Jaromír Nohavica v osmdesátých letech. „Písnička s názvem K našim sedmdesátinám vznikla v roce 1984,“ prozrazuje zpěvák pro CNN Prima NEWS. Tehdy mu bylo jednatřicet, 7. června 2023 se dožívá sedmdesátin. V textu z roku 1984 s humorem předpovídal, jak na tom s manželkou Martinou budou právě se sedmi křížky na hrbu. „Jó až nám poslední vlas vypadne / oba se změníme v čaroděje,“ prorokoval písničkář.

Vašek mě musel hodně dobývat, přiznala Havlová. Prozradila i prezidentova poslední slova

Dagmar Havlová Veškrnová prožila se svým druhým manželem Václavem Havlem krásných 14 let. Jak sama říká, s bývalým prezidentem si neuvěřitelně sedli, Havel ji okouzlil nesmírnou inteligencí a humorem. Když pak v roce 2011 umíral, byla mu neustále na blízku. V dokumentu Životní příběh, který o ní natočila redakce Showtimu, prozradila, jaká byla manželova poslední slova.

Byl to můj osudový muž, vzpomíná Havlová na prvního manžela. Prozradila, proč se rozešli

Kromě Václava Havla měla Dagmar Havlová Veškrnová ve svém životě ještě jednu osudovou lásku. Tím byl její první manžel Radvít Novák. Znali se už od 14 let a přivedli na svět dceru Ninu. Ačkoliv se jejich cesty poměrně brzy rozešly, přáteli zůstali až do konce jeho života. Když herec a rozhlasový režisér v listopadu 2015 umíral, právě Havlová ho držela za ruku. Dodnes na něj vzpomíná jako na svého osudového muže. Řekla to v dokumentu Životní příběh, který redakce Showtimu připravila u příležitosti jejího životního jubilea.