reklama
CNN Prima News Václav Klaus

Václav Klaus

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Klaus“

Klaus musí zaplatit 8000 korun za projev bez roušky ke vzniku Československa

Bývalý prezident Václav Klaus musí zaplatit pokutu 8 000 korun za loňské vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze, informovala v pátek Česká televize. Pokutu pravomocně potvrdilo ministerstvo zdravotnictví, které zamítlo Klausovo odvolání. Informaci potvrdil Klausův právník Zdeněk Koudelka. Exprezident musí zaplatit také dalších tisíc korun jako náklady řízení. Klaus podá proti verdiktu správní žalobu k Městskému soudu v Praze, uvedl Koudelka.

Volný je jiná váhová kategorie, říká bezpečnostní expert. Jak hodnotí zásah ochranky?

Světem otřásla zpráva, že byl prezident Haiti zastřelen ve vlastní rezidenci. Podle bezpečnostního konzultanta Zdeňka Zahradníka to zavinili jednotlivci z ochranky. „Měli udělat svoji práci, ale nezvládli to. Je to neuvěřitelné,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Podotkl také, že při jednání Lubomíra Volného ve Sněmovně je nutné, aby se počet členů nasazené ochranky zvýšil.

Ať se Babiš a Bartoš utkají v jednom kraji. Já jsem tak porazil Klause, říká Zeman

Ať se premiér Andrej Babiš (ANO) a šéf koalice Pirátů a STAN Ivan Bartoš utkají v jednom kraji, vyzývá v rozhovoru pro MF DNES prezident Miloš Zeman. Tím krajem by měl být Ústecký, kam se předseda vlády za Bartošem údajně hodlá přesunout. Zeman připomněl, že se v roce 1996 přesunul na kandidátku v Severomoravském kraji, aby si zde poměřil síly s Václavem Klausem.

KOMENTÁŘ: Jak Klausovo utahování opasků zvítězilo nad Komárkovou markou za tři koruny

Máme v naší historii jen málo politiků, kteří jsou schopni jít proti proudu, slibovat nepříjemné věci a ještě získávat podporu široké masy lidí. Jedním z nich je nepochybně Václav Klaus, který slaví své 80. narozeniny. A to ve stejný rok, kdy uplynulo třicet let od zahájení transformace české ekonomiky z centrálně plánovaného na tržní hospodářství.

Jedním z nejeuroskeptičtějších národů jsme i kvůli Klausovi, říká politolog

Nálepku euroskeptiků jsme do určité míry získali i díky Václavu Klausovi. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politolog Lubomír Kopeček. Podle něj patřil Klaus v době svého prezidentství k nejviditelnějším kritikům EU, čímž se zapsal do její historie. „Samozřejmě i do českého povědomí. Jsme jedním z nejeuroskeptičtějších národů,“ prohlásil Kopeček.

reklama