CNN Prima News Václav Klaus

Václav Klaus

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Klaus“

Věřím, že zvítězíte. Zeman vyjádřil podporu Ficovi, přijede ho na Slovensko povzbudit

Exprezident Miloš Zeman vyslovil, koho podporuje v předčasných parlamentních volbách na Slovensku. Stejně jako jeho předchůdce Václav Klaus ve volbách přeje úspěch slovenskému expremiérovi Robertu Ficovi a jeho straně Smer-SD. Bývalá hlava státu to uvedla ve videu, které zveřejnila Ficova partaj. Kromě toho Zeman přislíbil, že Fica na Slovensko přijede podpořit osobně.

Klaus podpořil Fica. Slovensko s vámi zůstane demokratickou zemí, vzkázal expremiérovi

Exprezident Václav Klaus se rozhodl veřejně podpořit bývalého slovenského premiéra Roberta Fica před nadcházejícími předčasnými volbami do Národní rady. Bývalá tuzemská hlava státu Ficovi zaslala dopis, jehož znění zveřejnila na stránkách svého institutu. Klaus v textu píše, že je zneklidněn atmosférou na Slovensku a právě ve Ficovi „vidí šanci, jak by Slovensko mohlo zůstat demokratickou zemí“.

Klaus k výročí invaze: Znovu přikyvujeme mocným. Objeví se v české vládě nějaký Kriegel?

Ukrajině fandíme skrze naše špatné svědomí, že jsme se v roce 1968 nebránili, myslí si bývalý prezident Václav Klaus. Podle něj dnes stále pouze přikyvujeme mocným, přestože jsou tentokrát na opačné straně. Doufá proto, že se v české vládě najde nějaký nový František Kriegel, ten totiž jako jediný před 55 lety nepodepsal Moskevské protokoly.

Klaus: Pavel měl před volbou Fremra myslet, ne se schovávat za panel. Teď hledá špatné řešení

Rozhodnutí Petra Pavla zvolit do Ústavního soudu Roberta Fremra je jen na něm a neměl by se schovávat za poradní panel. V pořadu K věci to na CNN Prima NEWS řekl bývalý prezident Václav Klaus, podle kterého měla současná hlava státu nejprve přemýšlet nad minulostí kandidátů. Sám Klaus kdysi musel řešit podle svých slov složitější problémy, kdy mu Senát odmítl hned prvních devět kandidátů na ústavní soudce.

Rusové zaminovali jadernou elektrárnu. Experti vysvětlili pomalou ofenzivu

Inspektoři Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) nalezli v Záporožské jaderné elektrárně nastražené miny. Experti z Institutu pro studium války (ISW) vyjmenovali tři důvody, proč postupuje ukrajinská protiofenziva pomaleji, než se původně čekalo. Podle ukrajinského ministra obrany Oleksije Reznikova by měla válka s Ruskem skončit začátkem příštího léta. Ukrajinci hlásí postup ve třech směrech. Úspěchy měli obránci zaznamenat na západě Doněcké oblasti, východě Záporožské oblasti a v okolí Bachmutu.