CNN Prima News Václav Klaus

Václav Klaus

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Klaus“

Macinka: Piráti v Praze razí zelený fanatismus a chtějí nás vychovávat. Šikanují řidiče

8. září 2022 19:47

Už za dva týdny se uskuteční volby do pražského zastupitelstva. Jedním z nejhlasitějších kritiků současného vedení hlavního města je dlouholetý spolupracovník exprezidenta Václava Klause a kandidát na pražského primátora Petr Macinka (Motoristé sobě). V pořadu K věci na CNN Prima NEWS mimo jiné vysvětloval, proč by si koaliční spolupráci s Piráty neuměl představit.

Válečná daň bude, myslí si Benda. Půjde o nemalé peníze, v hledáčku jsou tři sektory

10. srpna 2022 14:57

Vláda se pře o daně. Nejsložitější diskuse o nich je v ODS, připouští předseda poslaneckého klubu občanských demokratů Marek Benda. Sám se domnívá, že takzvaná válečná daň nakonec zavedena bude. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Následně ve vysílání okomentoval také budoucí povolební vyjednávání na pražském magistrátu, v rámci kterého předem vyloučil jakoukoli spolupráci s hnutím ANO.

Inflaci musíme řešit škrty a utažením opasků. Kalousek podpořil Klause v kritice vlády

29. července 2022 12:58

Bývalý prezident Václav Klaus ostře zkritizoval ekonomickou politiku kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS). V rozhovoru pro web Novinky.cz mimo jiné uvedl, že deficit a vysoká inflace se musí řešit skrze škrty a utažení opasků. S tím souhlasí i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ten na začátku týdne společně s někdejším premiérem Mirkem Topolánkem vypracoval desatero, v němž vládě doporučuje, jak veřejné rozpočty uzdravit.

Mám sondu v břichu a snažím se znovu chodit. Prezident prozradil detaily o svém zdraví

3. července 2022 11:47

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prozradil podrobnosti o svém zdravotním stavu. Má prý žaludeční sondu, přes kterou dostává umělou výživu. Tu však podle svých slov nemá natrvalo. Ačkoliv je nyní upoután na vozíček, snaží se prý znovu vrátit k chůzi, kterou pravidelně trénuje. Hlava státu zároveň poznamenala, že se jí „vrátila cukrovka“.

Graubner se oficiálně stal pražským arcibiskupem. Mše se zúčastnili Fiala nebo Klaus

2. července 2022 10:57

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Klaus a Mečiar: Československo jsme rozdělili bez konfliktu, mohlo se i střílet

30. června 2022 20:24

Československo se nám podařilo rozdělit férově a hlavně bez konfliktu, protože ten opravdu reálně hrozil. Mohlo dojít i na střelbu. Ve speciálním vysílání slovenské RTVS se na tom shodl český expremiér a později i prezident Václav Klaus společně se svým bývalým slovenským protějškem Vladimírem Mečiarem. Právě tato dvojice se před 30 lety na rozdělení federace dohodla. Podle Klause byl navíc český a slovenský národ už dávno rozdělen sérií historických událostí.

Kulidakis: Prezidentská volba připomíná divadlo, kandidáti rostou jako houby po dešti

11. června 2022 15:39

Spíš než seriózní záležitost to připomíná absurdní divadlo. Těmito slovy okomentoval prezidentské kampaně v Česku komentátor deníku Právo a webu Novinky.cz Thomas Kulidakis. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS se podivil nad množstvím lidí, kteří již projevili zájem o nejvyšší státnickou funkci. Kandidáti podle jeho slov „rostou jako houby po dešti na zahrádce kouzelníka, který se živí taháním zajíců z klobouku“.

Topolánek: Pro další dluhy na pomoc lidem prostor není, Babiš tu možnost vládě sebral

10. června 2022 23:37

V případě nutnosti postarat se o velké množství lidí už Česká republika dle bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS) další prostor pro zadlužování nemá. Za důvod označil dřívější rozhazování ministerských kabinetů zasedajících pod taktovkami Andreje Babiše (ANO) a Bohuslava Sobotky (ČSSD). Varoval také před možným zvyšováním daní a upozornil, že současná vláda Petra Fialy (ODS) čelí problémům, které nikdo nemusel řešit za poslední tři dekády.

Léta hádek o stejnopohlavní sňatky: Od Klausovy jedinečné rodiny až po Okamurův skok z okna

8. června 2022 16:24

Poslanci by se mohli znovu zabývat novelou občanského zákoníku, která by umožnila plnohodnotné sňatky stejnopohlavních párů. Otázka vyvolává ve společnosti značné diskuse již od 90. let. Přestože od roku 2006 funguje institut registrovaného partnerství, chtějí homosexuální páry stejná práva jako manželé. Během posledních dekád na toto téma Sněmovna jednala již několikrát a pokaždé zaznívaly silné výroky.