Jágr pobavil inzerátem. Jsem pomalý, ale mám šikovné ruce, láká manažery NHL

V NHL se otevřel trh s volnými hráči a následovalo přestupové tsunami. K tomuto zámořskému blázinci se rozhodl připojit jeden velmi známý hlas z Evropy. Jaromír Jágr – druhý nejproduktivnější hokejista v historii soutěže, který letos oslavil 50. narozeniny – se v žertu vnucoval generálním manažerům klubů s tím, že by neměl být při skládání kádrů opomenut.

Jágr patří mezi vyložené legendy NHL. Nasbíral v ní 1 921 kanadských bodů, suverénně největší část z nich zapsal v dresu Pittsburghu Penguins, jedné z devíti organizací, za které v zámoří hrál. Poslední start si připsal 31. prosince roku 2017 v dresu Calgary Flames.

Pak se vrátil do mateřského Kladna a s tamními Rytíři pendluje mezi extraligou a první ligou. Po více než čtyřech letech se mu zřejmě začalo po nablýskaném světě NHL stýskat, a tak při příležitosti otevření trhu s volnými hráči sepsal inzerát.

„Generální manažeři z NHL – i já jsem volným hráčem, znovu. 192 centimetrů, 120 kilo... 50 let, pomalý, ale silné a šikovné ruce,“ naťukal Jágr na sociální sítě. Vzhledem ke svému renomé si ale žádá určitá privilegia. „Můžu přinést zkušenosti a rád bych hrál pouze domácí zápasy. Zavolejte kdykoliv,“ pokračoval olympijský vítěz i dvojnásobný mistr světa v humorném příspěvku.

Zároveň kanadsko-americké funkcionáře upozornil na to, že on sám je majitelem kladenského klubu a momentálně má nouzi o hráče. „Rád bych podepsal obránce. Beze srandy,“ zakončil svůj vzkaz nejproduktivnější Evropan, který kdy bruslil po ledech v NHL. Jen Kanaďan Wayne Gretzky se dostal na více bodů.

Na rozdíl od choutek zahrát si ještě v zámoří v tomto Jágr nevtipkoval. Zatím totiž soupiska Rytířů pro následující sezonu čítá pouhopouhých pět hráčů a před hvězdným majitelem a jeho spolupracovníky je plno práce.

Tagy: