reklama

Jak by měla vláda postupovat v době krize? Hostem pořadu K věci bude Mirek Topolánek

Byl předsedou vlády, která čelila ekonomické krizi v roce 2009. Hostem Marie Bastlové ve středečním pořadu K věci bude bývalý předseda vlády a ODS Mirek Topolánek. Dojde zejména na porovnávání krizí z roku 2009 a té současné. Co by podle Topolánka měla udělat současná vláda, aby se utlumená ekonomika co nejrychleji nastartovala? Sledujte ve středu v 9:30 CNN Prima NEWS.

reklama

Jako premiér prošel světovou ekonomickou krizí na přelomu let 2008 a 2009. Poté, co v březnu 2009 vyslovila Poslanecká sněmovna jeho vládě nedůvěru, podal Topolánek demisi. V čele ODS vydržel do dubna 2010, kdy rezignoval na pozici volebního lídra, kterou obsadil budoucí český premiér Petr Nečas. V pořadu K věci dojde tedy na tehdejší i současnou situaci ODS nebo cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan.

Topolánek, který v roce 2018 neprošel se ziskem 4,3 procenta hlasů do druhého kola prezidentských voleb, se bude vyjadřovat také k tématům stále se zvyšujícího schodku státního rozpočtu a pomoci českým podnikatelům. Mluvit se bude o opatřeních, která zavedla vláda Andreje Babiše, a měl by říci, co on sám by udělal jinak a lépe.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jídlo obvykle pomocí sondy: Lékař popsal, jak to chodí na oddělení, kde leží Zeman
Miloš Zeman

Jídlo obvykle pomocí sondy: Lékař popsal, jak to chodí na oddělení, kde leží Zeman

Jedna z otázek, kterou řeší politici, odborníci i velká část veřejnosti, se týká stravy prezidenta Miloše Zemana, jenž je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na oddělení poskytujícím nejvyšší stupeň intenzivní medicíny. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka poobědval meruňkové buchty a vinnou klobásu s bramborovou kaší. Podle lékaře, který na tomto typu oddělení pracuje, takoví pacienti ovšem přijímají stravu většinou hadičkami.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD
Partie

Sledujte ŽIVĚ Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Tvrdá opatření v Německu: Před vstupem do obchodu povinně zkontrolují očkování

Volné nakupování v šestimilionovém Hesensku v Německu skončí. Tamní zemská vláda vydala nové nařízení, podle kterého musí obchody kontrolovat zákazníky stejně, jak to už dělají restaurace a hotely. A při rozhodování, koho dovnitř pustí, mají právo zvolit tzv. variantu  2G – geimpft und genesen, tedy očkovaný a uzdravený. Nikdo jiný by se v takovém případě do obchodu nedostal. Nutně se však 2G držet nemusí.

Meghan chce hrát superhrdinku. Lidé by si ji navždy pamatovali, říká komentátor

Královský komentátor Neil Sean tvrdí, že se Meghan Markleová chystá vrátit zpět k herectví. Situace jí to nyní umožňuje a podle jeho zdrojů jí práce, které se v roce 2018 vzdala kvůli královských povinností, schází. Sean však podotýká, že Meghan zřejmě touží po jedné konkrétní roli: superhrdinské. Měla by tak vliv především na děti a nikdy by se na ni nezapomnělo.

reklama

Domácí zpravodajství

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

reklama