krize

Výpis příspěvků ke štítku „krize“

Bárta: Naše civilizace stojí na rozhraní. Budeme se muset o sebe postarat mnohem více sami

Prosincová střelba na Filozofické fakultě potvrdila, že se svět kolem nás mění. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl egyptolog Miroslav Bárta, který se dlouhodobě věnuje srovnávání vývoje jednotlivých civilizací. Podle něj je před západní společností zásadní skok, po kterém bude leccos jinak; možná lépe, možná hůře. Rozhodně se ale o sebe bude muset každý z nás postarat mnohem víc než dosud.

Špicar: Koruna nás uvedla hned do dvou bojů. S eurem by inflace byla vyšší, reagoval Munzar

Kvůli české koruně, která nám během inflační krize opravdu téměř v ničem nepomohla, jsme byli nuceni bojovat na dvou frontách, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) ale míní, že s eurem by tu inflace byla déle a navíc daleko vyšší.

Nejsmutnější Vánoce, řekl Fiala v projevu. Mluvil i o naději a konci neustálého zdražování

Premiér Petr Fiala (ODS) se ve svém vánočním projevu k národu vrátil k tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Předseda vlády uvedl, že řada Čechů dnes prožívá ty nejsmutnější Vánoce. Zároveň poděkoval občanům za zvládnutí posledního velmi těžkého roku a hovořil rovněž o naději a potřebě ji uchovat. Fiala ve vánočním projevu, který živě vysílala CNN Prima NEWS, rovněž mluvil o energetice, konci vysoké inflace, válečných konfliktech ve světě a plánech vlády na příští rok.

Nůžky se rozevírají, říká expert. Varoval před radikalizací i rezignací na demokracii

Nůžky společenské nerovnosti se mezi příjmovými skupinami dále rozevírají, zhodnotil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS nynější situaci v Česku ředitel analytického ústavu STEM Martin Buchtík. Bohatší a chudší lidé si podle něj zároveň nedokáží porozumět, což spolu s ekonomickou situací může vést k napětí ve společnosti ve smyslu radikalizace či rezignace na demokracii.

Lepší vyhlídky, nebo popírání reality? Experti prozradili, kdy bude po čtyřleté krizi lépe

Vloni bylo hodně špatně, letos se to zastavilo a příští rok bude lépe, vyslovil prognózu budoucího stavu české ekonomiky komentátor Martin Schmarz ve vysílání CNN Prima NEWS. Upozornil na to, že data Eurostatu o inflaci v evropských zemích mohou být zavádějící. To rozporoval jeho kolega Thomas Kulidakis a tvrdil, že je to strkání hlavy do písku před realitou. Názor, že by po čtyřech letech krize mělo být konečně dobře, se Schmarzem nesdílí.

Fiala z SPD: Vláda selhala, čeká nás další krize. Naučte se jinou písničku, opáčil Kupka

Vláda v energetické politice neudělala, co měla, a vina za pád hutního giganta Liberty Ostrava jde za ní, prohlásil Radim Fiala (SPD) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Pokud pětikoalice nezmění svůj přístup, budeme podle něj opět na počátku energetické krize. Podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) by se opozice měla „naučit jinou písničku“, než že vláda dělá vše pozdě a špatně.

Smrtnost horší než u HIV či malárie. Ukrajina čelí nejen válce, ale i těžké zdravotní krizi

S probíhající ruskou agresí proti Ukrajině čelí napadená země další naléhavé krizi. Experti z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve své zprávě informovali, že nemocnice a zdravotnická zařízení zaznamenávají znepokojující nárůst počtu infekcí, které jsou rezistentní vůči antimikrobiálním látkám. Odhaduje se, že tato odolnost bakterií, virů a plísní na léky celosvětově způsobuje větší smrtnost než HIV nebo malárie a je považována za hlavní globální krizi pro veřejné zdraví.

Panuje blbá nálada, přiznal Pospíšil. Lidé se naštvali, všechny máte za dezoláty, řekl Nacher

Ve společnosti lze pozorovat vyčerpanost a rozladěnost z toho, co se poslední roky děje, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Tuto situaci podle něj zapříčinila covidová pandemie či energetická krize. Špatná nálada vládne mezi lidmi i podle poslance Patrika Nachera (za ANO). Podle něj ale proto, že současná vládní koalice pod vedením Petra Fialy (ODS) nevnímá kritiku.

Co dohnalo Karla Svobodu k sebevraždě? Jeho syn má jasno. Řekl, co mu otec sdělil před smrtí

Karel Svoboda měl na kontě řadu nesmrtelných hitů, které se proslavily i v zahraničí, několik úspěšných muzikálů i filmové hudby. Byl finančně zajištěný, měl rodinu, malého syna Jakuba, o 34 let mladší ženu Vendulu. Přesto se rozhodl pro dobrovolný odchod ze světa. Prvorozený syn Petr z jeho prvního manželství ve své knize popsal možné důvody.