krize

Výpis příspěvků ke štítku „krize“

Akademik Fiala, pokorný Babiš i banánová republika. Jaké hlášky zazněly v Partii?

28. listopadu 2022 06:59

Tradiční nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS přinesla hned několik ostrých hádek a výměn názorů mezi hosty. Nejprve si vjely do vlasů šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová. Důvodem byla kontroverzní osoba předsedy hnutí Andreje Babiše a také konec elektronické evidence tržeb. V druhé části se do sebe pustili senátoři kvůli ruské agresi na Ukrajině. V klidu je však nenechalo ani vládní řešení energetické krize. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik nejzajímavějších výroků.

Kovanda: Na zvyšování daní dojde dříve nebo později. Nynější krize není tak dramatická

27. listopadu 2022 16:52

Současná ekonomická krize spjatá s energetikou a potažmo i dalšími dopady války na Ukrajině ještě není tak dramatická. Ve vysílání Partie PLUS na CNN Prima NEWS to prohlásil ekonom Lukáš Kovanda. Ten zároveň varoval, že dramatický může pro řadu lidí být následující rok. Mimo to dodal, že zvyšování daní, o kterém aktuálně hovoří ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), dříve či později stejně přijde. Jurečka aktuálně pro takový krok nemá v koalici podporu.

Expert: Ani celoevropské zastropování cen drahé energie nevyřeší. Krize bude dlouhá

26. listopadu 2022 00:26

Debaty o nutném zastropování cen elektřiny a plynu se vedou už téměř od začátku ekonomické krize. Podle energetického experta a minoritního akcionáře společnosti ČEZ Michala Šnobra na tom ale zas až tak nezáleží. Určení maximálních cen energií prý může sloužit jen k odvrácení krize, nikoliv však k boji s vysokými cenami. Mluvil o tom v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Zvedněme daně lidem s vyšším příjmem, uvažuje Jurečka. Schillerová připomněla slib vlády

24. listopadu 2022 21:38

Kdo bere hodně peněz, mohl by platit vyšší daně. O tom se chce s koaličními partnery bavit ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jednalo by se podle něj o akt solidarity s chudšími občany. Česká státní kasa má totiž výrazný deficit a díry by mohly zalepit vyšší daně. Jenže to je něco, čemu se ODS, tedy nejsilnější vládní strana, dlouhodobě brání. A kritizuje to i bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Propouštění ve firmách pomůže změnit ekonomiku, tvrdí expert. Kde se o místo bát nemusíte?

23. listopadu 2022 18:32

Podle ankety Hospodářské komory se až 42 % firem obává, že po novém roce bude muset některé své zaměstnance propustit. Ekonom Pavel Peterka ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že pesimističtější nálada plyne zejména z konce fixací cen energií. Propouštění ale prý pomůže českou ekonomiku transformovat. Peterka společně s manažerem náboru a marketingu Jiřím Halbrštátem přiblížil, kteří pracovníci se o svá místa bát nemusí.

Dlouhý: Nezaměstnanost může růst na pět procent. Firmy propouštět nechtějí, řekl Špicar

23. listopadu 2022 00:05

Firmy válčí s energetickou krizí, jak se dá. Kvůli zvyšujícím se nákladům ale bude podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého narůstat počet nezaměstnaných, a to až na pět procent. Podnikatelé propouštění nedopustí, oponoval ve speciálu Jak z krize na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Vyjmenoval několik důvodů.