krize

Výpis příspěvků ke štítku „krize“

Arménský premiér exkluzivně: Ázerbájdžán blokuje důležitý koridor. Chystá etnické čistky

29. května 2023 20:44

Ázerbájdžán způsobil v Náhorním Karabachu humanitární krizi, kvůli které nebylo možné do regionu dovážet potraviny a základní potřeby pro místní arménské obyvatelstvo. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to prohlásil arménský premiér Nikol Pašinjan. Navíc tvrdí, že Ázerbájdžán se v oblasti, o kterou se obě země již řadu let přou, systematicky připravuje na etnické čistky. Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev veškerá tato obvinění vytrvale odmítá.

Miluji místa, kvůli nimž stojí za to trpět. Po krizi přijde odměna, říká dobrodruh na kole

16. května 2023 17:19

Vytrvalostní cyklista Adam Záviška se svou exmanželkou Markétou Peggy Marvanovou jako první na světě pokořili Lapland Extreme Challenge, extrémní závod, který se koná v oblasti Laponska. Společně ujeli třeba i nejdelší trasu planety pro horská kola napříč Spojenými státy. O svých dobrodružstvích i největších cestovatelských „fuck-upech“ povyprávěl Záviška na přednášce v rámci festivalu Neznámá země s mottem „Snílci posouvají svět“.

Češi bojují s krizí a mění přístup k penězům. Táhnou alternativní investice, ukázal průzkum

15. května 2023 07:16

Ekonomická krize donutila Čechy změnit investiční chování. Rozhodli se více diverzifikovat a důvěřují i alternativním investicím. Ukazuje to průzkum investiční platformy Bondster. Z dat vyplývá, že po kolapsu akciového trhu hledají čeští investoři jistoty jinde a nebojí se při hledání nových příležitostí experimentovat.

PŘEHLEDNĚ: Ukrajinské obilí v otázkách a odpovědích. Máme se bát nekvalitního pečiva?

27. dubna 2023 06:28

Téma ukrajinského obilí v posledních týdnech ve veřejnosti rezonuje. Některé státy sousedící s Ukrajinou totiž zakazují dovoz potravin či zemědělských komodit z této země. Jak je na tom Česká republika se soběstačností u obilovin a hrozí příliv nekvalitních pekárenských produktů na pulty obchodů? Redakce CNN Prima NEWS připravila nejčastější otázky a odpovědi, které se ve veřejném prostoru objevují.

První hovor Zelenského a Si Ťin-pchinga: Čína slíbila Ukrajině pomoc. Co vše jednání přineslo

26. dubna 2023 19:17

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poprvé od začátku války hovořil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Čínský vůdce podle státních médií Zelenského vyzval k jednání s Moskvou, zároveň přislíbil humanitární pomoc a jeho země naplánovala vyslat na Ukrajinu zvláštní diplomatickou misi. Kyjev naopak podle Zelenského jmenuje velvyslance v Pekingu.

Ekonom: Rozpočet je v katastrofálním stavu. Bez vyšších daní to nepůjde, hrozí černé scénáře

12. dubna 2023 05:28

Vláda Petra Fialy (ODS) se ze současné krize neproškrtá a bude muset sáhnout po vyšších daních. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl hlavní ekonom společnosti Roklen Pavel Peterka. Ten navíc soudí, že stát si změnou sazeb z přidané hodnoty snadno dojde k vyšším příjmům. Debatu o daních navíc chápe, i když koaliční strany slibovaly svým voličům opak.

Potraviny mohou ještě zdražit. Šrouby utáhnou regulace Bruselu, přiznává poradce Fialy

9. dubna 2023 11:03

Celá řada potravin v tuzemsku je podstatně dražší než v minulosti. Mezi nimi i tradiční artikly spjaté s Velikonoci jako třeba vajíčka nebo cukr. Poradce premiéra Petra Fialy (ODS) a hlavní ekonom BH Securities ve vysílání Partie Terezie Tománkové řekl, že hlavní díl viny za vysoké ceny mají velcí zemědělci a v některých případech i obchodníci. Zároveň naznačil, kde by viděl cestu k řešení této krize.

Tvrdá kritika Fialovy vlády. Hospodářská politika je pod psa, výsledky děsivé, míní Kalousek

31. března 2023 19:43

Hospodářská politika vlády je pod psa. Na sociálních sítích to uvedl bývalý ministr financí a člen vládní TOP 09 Miroslav Kalousek, který kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) dlouhodobě vyčítá kroky především v oblasti rozpočtové politiky. Vládu naopak pochválil za zahraniční politiku. Členové pětikoalice nicméně častou Kalouskovu kritiku buď zlehčují, nebo zcela ignorují.

Kvůli krizi Češi šetří, kde se dá. Airsoft si ale nechat vzít nechtějí. Jeho vyznavačů přibývá

29. března 2023 15:45

Česko se poslední rok potýká s rostoucí inflací, která výrazně snižuje reálné mzdy. Lidé tak šetří, kde se dá. Omezují nákupy, a to i v případě, že se jedná o základní potřeby, jako jsou třeba potraviny. Jak se v takové situaci podniká v oboru, který většina lidí považuje za zábavu? Hostem moderátorky Martiny Kuzdasové v pořadu Interview PLUS byl zakladatel a jednatel společnosti Anareus Josef Starý. A podle něj vyznavačů airsoftu v Česku významně přibylo.