reklama

krize

Výpis příspěvků ke štítku „krize“

KOMENTÁŘ: Nesnesitelná křehkost globální ekonomiky. Covid obnažil zranitelnost světa

27. listopadu 2021 07:06

Obavy z šíření nové jihoafrické varianty koronaviru v pátek zacloumaly světovými finančními trhy. Akcie padaly nejvíce za poslední rok, měny méně rozvinutých zemí oslabovaly vůči euru či dolaru. Dotklo se to také české koruny, která oslabila na jarní úrovně. A finanční trhy mají vždy určitý náskok před reálnou ekonomikou. Co to pro nás znamená?

Chaos na hranicích Polska: Oni mají plyn, my zase kameny, křičí migranti a útočí na policii

16. listopadu 2021 15:56

Frustrovaní migranti, kteří se nemohou dostat přes polsko-běloruskou hranici, začali v úterý házet na polské policisty a vojáky kameny a větve. Bezpečnostní složky odpověděly palbou z vodních děl a slzným plynem. Běloruské úřady si stěžují, že Poláci používají neznámou žlutou tekutinu, která u migrantů údajně způsobuje popáleniny.

Česko na prahu krize? Hospodářství výrazně zpomalí, inflace zrychlí, odhadují experti

16. listopadu 2021 07:56

Přestože České republice bezprostředně nehrozí plošný lockdown, ekonomika pomalu ztrácí dech. Palčivé problémy v odvětví výroby automobilů se přenášejí do celého průmyslu, domácnosti méně navštěvují obchody i stánky volnočasových aktivit. Významné tuzemské i zahraniční instituce jedna za druhou zhoršují výhled pro českou ekonomiku.

Evropská unie uvalila na Bělorusko další sankce. Trestá nelegální svážení migrantů

15. listopadu 2021 17:18

Státy Evropské unie se v pondělí v reakci na napjatou migrační situaci u hranic s Běloruskem shodly na dalším rozšíření sankcí vůči běloruskému režimu. Ministři zahraničí odsouhlasili v pořadí už pátý soubor postihů, který se mimo jiné dotkne letecké společnosti Belavia a dalších firem z oblasti cestovního ruchu. Novinářům to po jednání řekl český ministr Jakub Kulhánek.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Češi se navzdory slibům vlády připravují na lockdown

13. listopadu 2021 18:15

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Bez ohledu na prohlášení dosluhující i té budoucí vlády, že se nic zavírat nebude, lidé se prý připravují na nejhorší. Vyplývá to z bankovních údajů o tom, jak domácnosti utrácí. A ekonomové varují, bude hůř, lidé začnou ještě více šetřit a poroste počet těch, co nebudou mít ani na jídlo. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Migranti prolomili polskou hranici, někteří jsou na útěku. EU viní „gangstera“ Lukašenka

10. listopadu 2021 11:32

V noci na středu se stovky migrantů pobývajících v Bělorusku znovu pokusily překročit hraniční linii do Polska. Varšava mezitím posílila ostrahu plotu, hranici stráží už 15 tisíc vojáků. Evropská komise viní běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka z toho, že se chová jako „gangster“ a násilím nutí uprchlíky, aby ilegálně překračovali hranici.

Zdražování dopadne na kutily i rozestavěné domy. Kdy by mohly ceny materiálů klesnout?

26. října 2021 09:23

Na zdražování narážíme v poslední době na každém kroku. Nepříznivý trend se nevyhnul ani kutilům nebo oblasti stavebnictví, kde ceny rostou už více než rok. Hodnota některých stavebních materiálů se za tu dobu zvedla i několikanásobně a lidé, kteří mají rozestavěné domy, se potýkají s řadou problémů. A to i v případě, že stavějí svépomocí.

reklama