CNN Prima News Mirek Topolánek

Mirek Topolánek

Výpis příspěvků ke štítku „Mirek Topolánek“

Kalousek nemá sílu na mobilizaci zklamaných voličů, míní Langer. Sobě by věřil

Miroslav Kalousek (TOP 09) nemá sílu na mobilizaci voličů zklamaných z koalice Spolu. Já bych tu sílu měl. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to naznačil exministr vnitra Ivan Langer (ODS). Ve veřejném prostoru se již dlouhé měsíce spekuluje o tom, že Kalousek v budoucnu založí novou politickou stranu. Redakce CNN Prima NEWS požádala někdejšího ministra financí, zda by slova Langera, s nímž seděl ve vládě Mirka Topolánka, okomentoval. Kalouskova odpověď nebyla příliš obsáhlá.

ANO vládu s SPD odmítá. Mají jinou „pěknou“ variantu, odhalil možný plán Topolánek

Zatímco předseda SPD Tomio Okamura opakovaně hovoří o eventuální možnosti povolebního sestavení vlády s ANO, vrcholní členové hnutí takovou možnost odmítají. Například místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (za ANO) v nedělní Partii na CNN Prima NEWS uvedla, že si vládu s SPD neumí představit. Někdejší premiér Mirek Topolánek vedle toho prohlásil, že se nabízí i jiná varianta – popsal cestu menšinové vlády.

Langer: V ODS vyprchává instinkt zabijáka. Fiala zaplatí za vládu s Piráty obrovskou daň

Pro dnešní ODS není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Ve straně vyprchává instinkt zabijáka. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl někdejší dlouholetý člen nejvyššího vedení ODS Ivan Langer. Ten kromě jiného zhodnotil působení některých členů vlády. Zatímco Ivana Bartoše a Víta Rakušana podrobil ostré kritice, Mariana Jurečku a Jana Lipavského naopak pochválil. Bývalý ministr vnitra se zároveň rozmluvil o tom, jak se politika za poslední roky změnila. Podpořil by Miroslava Kalouska v založení nové strany? A co mají podle něj společného hnutí ANO a STAN?

Politici mají dvojí slovník. Za sprostoty by se měli omlouvat unii dlaždičů, vyzval Kubáček

Krásně se ukazuje, že politici mají dvojí život – ujíždějí jim nervy a mají dvojí slovník. Když se vypnou kamery a mikrofony, tak by se leckterý dlaždič styděl. Politici by se proto neměli omlouvat české veřejnosti, ale spíše unii dlaždičů. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Reagoval tak na vulgarismy poslance Ondřeje Koláře (TOP 09), k nimž se uchýlil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který je použil v e-mailové komunikaci, kterou omylem poslal jinam. Kubáček také zhodnotil, zda používání sprostých slov může politikům získat příznivce.

Korecký: Dosazení zmocněnce pro euro bylo kopnutím Fialy do kotníku. Vláda mohla padnout

Zřízení zmocněnce pro euro ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (STAN) bylo provokací a nakopnutím premiéra Petra Fialy (ODS) přímo do kotníku. Uvedl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS komentátor MF DNES Miroslav Korecký. Pětikoalice se nakonec dohodla, že zmocněnec pro euro stanoven nebude. Pokud by se to nestalo, mohlo to podle Koreckého skončit i pádem vlády.

Podraz Starostů, hřímá Topolánek a volá po rekonstrukci vlády. Zmínil, koho vyhodit prvního

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se ostře vymezil vůči současné atmosféře v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS). Za podraz označil postup Starostů ohledně jmenování ekonoma Petra Zahradníka zmocněncem pro euro, ke kterému přistoupil ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Topolánek na to konto prohlásil, že je čas na rekonstrukci vlády. A právě s Dvořákem by začal. Premiér Fiala už kvůli novému zmocněnci svolal dohodovací řízení.

KOMENTÁŘ: Fialův komoří Lang, Rakušanův astrolog aneb Kdo nám vlastně vládne?

Komoří Lang dává císaři Rudolfovi II. podepisovat jakési listiny, protože má císař zrovna namočené pero. Podvodník magistr Kelley obelhává panovníka slibem, že mu oživí Golema, a dvorní astrolog veličenstvu radí kupovat obzvláště vypečené rohlíčky z místní pekárny, od které dostává provize. Když na tyhle scény rok co rok koukáme ve filmu Císařův pekař, je to velká legrace. Jakmile si však uvědomíme, že stávající česká politika vlastně funguje dost podobně, je humor ten tam a jde do tuhého.

Parkanová nedostane další odškodnění za neoprávněné stíhání. Soud nárok znovu odmítl

Obvodní soud pro Prahu 2 znovu nepřiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) další odškodné za dlouholeté stíhání v kauze armádních letounů CASA. Verdikt soudkyně neodůvodnila, protože účastníci se čtvrtečního jednání neúčastnili. Soud se sporem zabýval podruhé, loni v březnu další odškodné nepřiznal s tím, že 1,6 milionu korun, které Parkanové už dříve zaplatilo ministerstvo spravedlnosti, je dostačující. Verdikt ale zrušil odvolací pražský městský soud. Bývalá politička, kterou soudy pravomocně osvobodily, žádala v žalobě dalších zhruba 8,5 milionu korun.

KOMENTÁŘ: Fiala se rozplizlým postojem k euru chytá do pasti. Voliče naštve tak jako tak

Začneme malou kvízovou otázkou. Budeme hádat autora následujícího citátu: „My chceme dát občanům možnost, aby se vyjádřili k tomu, jestli chtějí přijmout euro, nebo ne. Udělat z toho celospolečenské téma a přinutit vládu, aby vyjednala pro nás výjimku, abychom nemuseli euro automaticky přijmout.“ Tipujete Libora Vondráčka ze Svobodných? Tomia Okamuru z SPD či snad někoho z ANO? Samá voda. Autorem není nikdo jiný než předseda ODS a stávající premiér Petr Fiala. Ten výrok má ovšem jeden malý háček – je už deset let starý. A jedna dekáda je bohužel dost dlouhá doba na to, aby teď bylo všechno jinak.

Komentátoři: Česká politika se vrací do 90. let. Kalousek může založit stranu naštvaných mužů

Rozhodnutí širšího vedení TOP 09, aby její bývalý šéf Miroslav Kalousek nekandidoval do Evropského parlamentu, vrací českou politiku do 90. let. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor MF DNES Miroslav Korecký. Rozhodnutí otevírá Kalouskovi prostor pro založení nové politické strany. Komentátor Hospodářských novin Ondřej Leinert naznačil, kdo by tam mohl kromě exministra financí zasednout.