CNN Prima News Mirek Topolánek

Mirek Topolánek

Výpis příspěvků ke štítku „Mirek Topolánek“

Vaše doporučení „rozhodne“ volby, vysmál se Novotný Trikoloře. Topolánek si rýpl do ČSSD

20. ledna 2023 20:29

I představitelé mimoparlamentních stran před druhým kolem prezidentské volby prezentují doporučení, zda dát hlas generálovi Petru Pavlovi, nebo šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Význam takového gesta ale zpochybnil například expremiér Mirek Topolánek, který si rýpl do předsedy ČSSD Michala Šmardy, řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se zase vysmál Trikoloře.

Pokus svrhnout Fialovu vládu opozici opět nevyšel. Dvoudenní jednání bylo plné emocí

19. ledna 2023 00:03

Opoziční pokus svrhnout vládu premiéra Petra Fialy (ODS) už podruhé nevyšel. Hnutí ANO a SPD totiž nemají většinu hlasů, která je k vyslovení nedůvěry vládě potřeba. Zástupci opozice tak alespoň využili prostor, aby vyčetli vládě, co podle nich dělá špatně. Překvapila je ale aktivita ministrů, kteří dlouhé hodiny na plénu představovali práci svých resortů. Jednání proto bylo několikrát vyostřené a plné emocí.

Maříkovou z SPD rozčílila premiérská večeře. Její názor mě nezajímá, reagoval Topolánek

4. ledna 2023 17:22

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky setkal v Kramářově vile s devíti svými předchůdci a společně povečeřeli. To ovšem rozčílilo opoziční poslankyni Karlu Maříkovou (SPD). Podle ní totiž mnoho lidí nemá ani na jídlo. Redakce CNN Prima NEWS poprosila o reakci vládu či účastníky večeře. Například expremiér Mirek Topolánek vzkázal, že ho Maříková či její názor nezajímají. Fiala obdržel za svůj nápad na české politické scéně vesměs pozitivní ohlasy.

Slušný Zeman, vtipný Klaus a příjemný Babiš. Jak probíhalo setkání Fialy s expremiéry?

3. ledna 2023 12:37

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky setkal v Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci. Jak schůzka probíhala a jaká byla atmosféra? O neobvyklé akci, na které chyběli jen expremiéři Sobotka a Tošovský, se rozhořela živá debata. Fiala za svůj nápad získal vesměs pozitivní ohlasy.

Hladík ministrem? Vláda přikládá pod kotel, zuří Schillerová. Následně ji uzemnil Kalousek

30. prosince 2022 21:59

Premiér Petr Fiala (ODS) odesláním návrhu na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) novým ministrem životního prostředí dále „přiložil pod kotel“. Myslí si to předsedkyně poslanců hnutí ANO Alena Schillerová. Vedle toho někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se v příspěvku na sociálních sítích podivoval nad tím, že něco takového napíše právě Schillerová, jež se podepsala pod kandidaturu na prezidenta Andreji Babišovi (ANO), jenž stojí před soudem kvůli obžalobě z podvodu. „Děkujeme za rozšíření silvestrovských vtipů,“ vzkázal političce Kalousek.

Nejen nižší DPH, u potravin je třeba řešit i marže, radí Zeman. Co říká na první rok vlády?

18. prosince 2022 05:28

Snížit DPH na potraviny nepopírám, ale soustřeďme se i na ziskovou marži, apeluje na kabinet v rozhovoru pro Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS prezident Miloš Zeman. Zároveň zhodnotil první rok vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Pochválil ji za předsednictví, vyčítal jí naopak nejen řešení energetické krize. Celý rozhovor sledujte v neděli od 11 hodin na televizi CNN Prima NEWS.

Topolánek pod palbou klimatických aktivistů. Házeli po něm dortíky, pak ho srazili k zemi

16. prosince 2022 17:06

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se dostal pod palbu klimatických aktivistů. Ti po něm házeli dortíky a párkrát ho trefili do obličeje. Poté ho jeden z aktivistů srazil i na zem. Skupina s názvem „Limity jsme my“ čtvrteční incident obhajuje slovy, že „Topolánek tančí, jak (Daniel) Křetínský píská“. Ženu, která házela moučníky, poté zadrželi policisté. Podle nich jde o přestupek, který oznámili správním orgánům.

Stane se Topolánek předsedou Svazu průmyslu a dopravy? Konkurz proběhne v květnu 2023

13. prosince 2022 19:02

Bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS) bude kandidovat na předsedu Svazu průmyslu a dopravy ČR. Řekl to webu E15. Svaz je součástí tripartity, s čímž má jako někdejší předseda vlády zkušenosti. Po odchodu z politiky se pak věnoval hlavně zahraničnímu obchodu. Konkurz na předsedu svazu se uskuteční v květnu 2023, ve funkci po více než deseti letech končí Jaroslav Hanák.