reklama

Jako z Jurského parku: Téměř čtyřmetrový aligátor chytal kachny na Floridě

I když jsou lidé na Floridě na aligátory zvyklí, nedávno zde lovci spatřili jedince, který je překvapil svou velikostí. Měl téměř čtyři metry a vypadal jako z Jurského parku. Na video ho zachytili ve chvíli, když lovil kachny, které měly zálusk i lovci.

reklama

Majitelé navigační aplikace Pro Hunt Kevin Stipe a Cass Couey se minulý týden setkali při lovu kachen v Leesburgu s aligátorem, který byl podle nich stejně velký jako dinosauři.

Jeden z lovců Kevin Stipe řekl webu FOX 35 News, že aligátor byl dlouhý asi třicet stop, tedy necelé čtyři metry, a chytal kachny. To potvrzuje i video, které muži natočili.

Štěně vyndal aligátorovi z tlamy

Minulý týden se na Floridě objevil další aligátor, který se stal senzací internetu. Vtáhl do rybníka malé štěně jménem Gunner, jeho čtyřiasedmdesátiletý majitel ho ale naštěstí zachránil.

Richard Wilbanks skočil do vody, roztáhl čelisti aligátora a počkal, až z tlamy štěně vyskočí. Wilbanksovi se navíc během celé záchrany podařilo udržet doutník v ústech.

Tagy:
Pirátský kandidát na ministra sponzoroval radikální aktivisty. Byla to chyba, přiznává
Volby 2021

Pirátský kandidát na ministra sponzoroval radikální aktivisty. Byla to chyba, přiznává

Kandidát Pirátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský finančně podporoval radikální ekologické hnutí Extinction Rebellion. Od loňského srpna do letošního června mu posílal pětistovku měsíčně jako příspěvek na činnost. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. Zpětně vnímá jako chybu, že podporu neukončil dříve.

Z Prahy do Ostravy po D1? Ještě dlouho ne. Dostavba posledního úseku se opět zpožďuje

Nejstarší česká dálnice čeká dlouhé dekády na své dokončení. Přestože zbývá dostavět pouhých 10 kilometrů D1 kolem Přerova, řidiči se z Prahy do Ostravy po celé její délce jen tak nesvezou. Krajský úřad Olomouckého kraje totiž rozhodl, že stavební povolení pro některé malé objekty související s touto stavbou nemůže řešit přerovský magistrát, ale on sám. A to znamená další zdržení.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.

reklama

Domácí zpravodajství

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

reklama