lovci

Výpis příspěvků ke štítku „lovci“

Utrpení zvířat na Youtube? Tisíce videí zobrazují týrání, nová stále přibývají

Zvířeckoprávní organizace Lady Freethinker odhalila během svého loňského vyšetřování na platformě Youtube více než dva tisíce videí, které zobrazují psí a kohoutí zápasy, mučení zvířat či jejich pojídání zaživa. Navzdory tomu, že taková videa porušují pravidla stanovené samotnou platformou, videa nejsou po nahlášení stahována, ale naopak další přibývají.

Ochránci zvířat slaví! Francie zakáže kontroverzní metodu lovu ptáků

Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil poslední srpnový týden zákaz lovu malých pěvců za pomoci lepidla. Rozhodnutí přichází po hrozbách ze strany Evropského soudního dvoru, který na základě záběrů získaných ochránci zvířat, rozhodl, že Francie nezákonně využívá výjimky pro používání této kontroverzní metody. Francie je poslední evropskou zemí, kde je používána.

Jedy, výbušniny a elektrické ploty: Kvůli lidem na Srí Lance umírají sloni ve velkém

Během loňského roku na Srí Lance zemřel rekordní počet slonů. Z celkového počtu 361 mrtvých slonů mají na svědomí většinu ale lidé. Kvůli zabíjení ohrožených zvířat se neštítí sáhnout po jedech, elektrických plotech, ale i skrytých výbušninách. Ochránci zvířat proto vybízejí k větší ochraně a udržitelnosti vztahu k těmto národním zvířatům.