CNN Prima News Jan Bartošek

Jan Bartošek

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Bartošek“

Smrti zločince neumím litovat, říká Kalousek. Za mrtvého proruského šéfa by se jen pomodlil

10. listopadu 2022 14:37

Kamkoliv přijedu tankem, tam je moje milovaná zem. To hlásal ještě před nedávnem jeden z nejznámějších proruských separatistů na Ukrajině Kirill Stremousov. Zástupce šéfa ruské okupační správy v Chersonské oblasti a muž, který by podle vlastních slov nejraději obsadil i Prahu, zemřel při středeční dopravní nehodě, oznámily ruské úřady. K jeho smrti se vyjádřili i někteří čeští politici.

Sněmovna byla jak normální Marrákeš, chyběl jen velbloud a ovce. Co padlo v nedělní Partii?

31. října 2022 06:58

Poslední říjnová Partie Terezie Tománkové nabídla debatu o demonstraci nespokojených z 28. října, Rakušanově vlajce s mrtvým Putinem, energetické politice státu i přístupu k ruské agresi. V první hodině diskutoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) s místopředsedou hnutí ANO Karlem Havlíčkem, v druhé se do sebe pustili Jan Bartošek (KDU-ČSL) s Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a Marcel Kolaja (Piráti) s Karlou Maříkovou (SPD). Vybrali jsme nejlepší hlášky z pořadu.

Sledujte Partii: Velká politická debata zástupců koalice i opozice. Zvládá vláda boj s krizí?

28. října 2022 17:10

Daň z mimořádných zisků budou zřejmě velké společnosti z oblasti bankovnictví, energetiky, petrolejářství a těžařství platit až od příštího roku. Proč? V Partii Terezie Tománkové o tom debatovali místopředsedové Sněmovny Jan Skopeček (ODS) a Karel Havlíček (ANO). Ve druhé části diváky čekala velká politická diskuse s Janem Bartoškem (KDU-ČSL), Marcelem Kolajou (Piráti), Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a Karlou Maříkovou (SPD).

Zničili Krymský most Bob a Bobek, nebo šlo o dar Putinovi k narozeninám? Vtipy baví internet

8. října 2022 17:33

Výbuch Kerčského mostu způsobili králíci z klobouku Bob a Bobek či Vladimírovo neopatrné zacházení se sirkami z kultovního filmu Vesničko má středisková. Internet se baví nad výbuchem mostu, který spojuje anektovaný Krym se zbytkem Ruska. K události se vyjádřili také politici, někteří připomněli páteční kulaté narozeniny ruského prezidenta Vladimira Putina.

Dívčí válka, ruská pátá kolona či zelené termoprádlo. Co nejlepšího zaznělo v Partii?

19. září 2022 05:22

V nedělní Partii Terezie Tománkové to jiskřilo emocemi. O energetické krizi v první části diskutovali europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). V druhé části se zase střetli poslanci Jan Bartošek (KDU-ČSL), Klára Dostálová (za ANO), Karla Maříková (SPD) a Olga Richtrová (Piráti). Politici se hádali například kvůli dodávkám plynu z Ruska či ohledně soudu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.

Bartošek: SPD je ruskou pátou kolonou. Chtít obchodovat s masovým vrahem je zločin

18. září 2022 14:03

První místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek se v nedělní Partii Terezie Tománkové tvrdě pustil do poslankyně SPD Karly Maříkové, která navrhovala jednat s Ruskem o dodávkách plynu. Podle Bartoška se SPD chová jako ruská pátá kolona, která by chtěla obchodovat s masovým vrahem. Poslankyně však zkritizovala vládní politiku, kdy předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) radí lidem v zimě nosit svetr.

Zásadní nepochopení a amatérismus. Lidovec Bartošek se pustil do Pirátů kvůli referendu

25. srpna 2022 22:14

Vládní pětikoalici zřejmě čeká zásadní spor. Piráti spustí vnitrostranické referendum o tom, zda se distancují od postupu vlády při jmenování Petra Mlejnka šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Ostrá reakce koaličních partnerů přišla téměř okamžitě. Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil za naprosté nepochopení situace a amatérismus.

Využije vláda rady od Kalouska s Topolánkem k „uzdravení rozpočtu“? Politici se neshodnou

27. července 2022 05:42

Je za minutu dvanáct, varují bývalý premiér Mirek Topolánek a někdejší ministr financí Miroslav Kalousek. Proto sepsali rady vládě Petra Fialy (ODS), jak ušetřit, které nazvali „desatero k uzdravení rozpočtu“. Soustředí se na seniory, mzdy státních zaměstnanců i na dotace. CNN Prima NEWS se proto ptala politiků z vládní pětikoalice (ODS, STAN, TOP 09, KDU-ČSL, Piráti), jestli je reálné, že by některý z návrhů využili. Ve většině věcí se ale neshodnou.

Konec obstrukcí? Měnit řád Sněmovny nechceme, radši s námi mluvte, vzkázala opozice vládě

6. června 2022 05:54

Měnit jednací řád Sněmovny nechceme, „obrousit hroty“ mezi koalicí a opozicí může jen komunikace. Těmito slovy reagovali opoziční poslanci na to, že v dolní komoře vznikla skupina, která se má snažit zabránit dlouhým nočním obstrukcím. Prioritou skupiny má být podle jejího šéfa a místopředsedy Sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) změna jednacího řádu. Chce, aby na tom s ním opozice spolupracovala.