CNN Prima News Jan Bartošek

Jan Bartošek

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Bartošek“

Kdo „lhal“ o dohodě k reformě penzí? Bartošek vinil ANO, Dostálová zmínila chybu v komunikaci

Ohledně schůzky prezidenta Petra Pavla, ministra práce a sociálních věcí a zástupců opozičního hnutí ANO panují neshody. Na tiskové konferenci Pavel oznámil, že je shoda na navyšování věku odchodu do penze, hnutí ANO ale nyní takovou dohodu popírá. Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS vinil ANO ze lži, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálové (ANO) to ale odmítla s tím, že došlo k chybě v komunikaci. Shodli se však, že debata je důležitá.

Bartošek: SPD chce ruský mír, prosazuje politiku zbabělosti. Jdete proti Čechům, opáčil Okamura

Po dvou letech je válka na Ukrajině zamrzlá a neposouvá se, lidé proto podle předsedy SPD Tomia Okamury chtějí mír i za cenu toho, že by Rusko získalo část ukrajinského území. Zároveň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornil, že takový mír chtějí podle průzkumu agentury STEM tři čtvrtiny Čechů. Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) oponoval, že SPD prosazuje politiku zbabělosti.

Bartošek: Lidovci doplácejí na vládu v pětikoalici. Nízké preference jsou daň za kompromisy

Za společné vládnutí v pětikoalici nejvíce platí lidovci, tvrdí místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Z nízkých preferencí pod pětiprocentní hranicí žádnou radost nemá. Přesto podle něho nepřichází v úvahu, aby se KDU-ČSL slučovala do nové strany s ODS a TOP 09. Řekl to v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise. Do případné koalice s Andrejem Babišem by Bartošek nešel, ani kdyby to dokázalo zabránit vstupu SPD do vlády.

Čeští vojáci půjdou na Ukrajinu, bojí se Mach. Evidence není zákeřná, hájí odvody Dvořák

Vládní politici by podpořili povinné administrativní odvody do armády. O možnosti jejich zavedení, aby Česko mělo představu, koho může povolat k obraně státu, hovořil v neděli odpoledne prezident Petr Pavel v pořadu Za pět minut dvanáct na televizi Nova. Podle ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka by všechny země v Evropě měly podniknout preventivní kroky, aby byly připravené proti rozpínavosti Ruska. Kandidát do Evropského parlamentu za SPD Petr Mach se ale obává posílání Čechů do bojů na Ukrajině. Není to primárně naše válka, řekl Mach pro CNN Prima NEWS.

Pavel podpořil zavedení administrativních odvodů do armády. Politici se neshodnou

Prezident Petr Pavel podpořil možnost zavedení administrativních odvodů do armády, aby stát získal přehled o tom, s kým může počítat pro obranu státu. Uvedl to v pořadu Za pět minut dvanáct na televizi Nova. Vládní a opoziční politici v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se ale neshodli. Podle některých jsou totiž překážkou logistické problémy. Vládní politici ale přiznávají, že by povinné odvody podpořili.

Sledujte duel Jurečky s Juchelkou v Partii a debatu se Zaorálkem, Bartoškem, Kolářem a Bžochem

Co Čechy motivuje k práci? A co je naopak odrazuje? V Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL a poslanec Aleš Juchelka z hnutí ANO. Tématem bylo i výročí války na Ukrajině. V druhé části vystoupili místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, poslanci Ondřej Kolář (TOP 09) a Jaroslav Bžoch (ANO) a místopředseda SOCDEM Lubomír Zaorálek.

Jurečkova hlava na podnose nic neřeší. Musíme se přestat držet jen hodnot, říká Grolich

Změnu u lidovců nemusí nastartovat jen hlava Mariana Jurečky na podnose, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS jihomoravský hejtman Jan Grolich, o kterém se často hovoří jako o jeho nástupci. Ve čele strany by podle svých slov mohl stanout pouze tehdy, obhájí-li post hejtmana. Jurečka má podle něj devět měsíců na to, aby „zabral“. A jeho strana by tento čas měla využít k rozhodnutí, jakým směrem se chce vydat. V rozhovoru se také dozvíte, koho by Grolich rád viděl na postu předsedy, zda uvažuje o postu ministra a na jaké voliče by se měla strana zaměřit.

U lidovců panuje nespokojenost. Kdo by mohl nahradit kritizovaného Jurečku?

Pozice předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky se otřásá v základech. Ministr práce a sociálních věcí totiž čelí tlaku ze své strany kvůli večírku během loňské tragické střelby v Praze a následnému neobratnému vysvětlování, proč nebyl ukončen. Naštvání pramení také z toho, že stranické preference jsou hluboko pod klíčovou hranicí pěti procent pro vstup strany do Poslanecké sněmovny. Jeho další osud naznačí páteční jednání širšího vedení strany.

Zdechovský: Naše ministerstva nám nesvědčí. Výběr byl ukvapený, Jurečka měl vést zemědělství

Jako lidovci můžeme vinit sami sebe, že jsme získali ministerstva, která nám nesvědčí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Tomáš Zdechovský. Podle něj by bylo lepší, kdyby ministr práce Marin Jurečka spravoval resort zemědělství a současný ministr zemědělství Marek Výborný vedl resort školství. Zdechovský se rovněž rozpovídal o náladách uvnitř KDU-ČSL.