CNN Prima News Jan Bartošek

Jan Bartošek

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Bartošek“

Náckové na Ukrajině, brokolice v Arménii či strašné věci v dětství. Co vše zaznělo v Partii

3. dubna 2023 08:39

Nedělní Partie Terezie Tománkové se nesla ve značně emotivním duchu. V první části se doslova pohádali vicepremiér vlády Ivan Bartoš (Piráti) s předsedou SPD Tomiem Okamurou. O nic klidnější to nebylo ani ve druhé části, kde diskutovali místopředsedové Sněmovny Klára Dostálová (ANO) a Jan Bartošek (KDU-ČSL) s poslancem Jaroslavem Foldynou (SPD) a místopředsedou STAN Janem Farským.

Foldyna: Na důchody nemáme, ale dotujeme brokolici v Arménii. Diletantství, řekl Bartošek

2. dubna 2023 13:36

Vláda by měla přestat podporovat rozvoj brokolicového řetězce v arménském regionu za účasti žen či univerzitu v Kalifornii, poté ušetří, radil vládě v Partii Terezie Tománkové poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (ANO) zase doporučila vládě začít s šetřením u sebe. Lidovecký poslanec Jan Bartošek tyto návrhy označil za ekonomický diletantismus.

Vondráček: Pavel to bude mít díky „svým“ křiklounům jednodušší. Aktivitou nás může zahltit

9. března 2023 11:40

Prezident Petr Pavel bude mít svou funkci jednodušší, protože křiklouni z demonstrací jsou z jeho tábora. Myslí si to poslanec hnutí ANO Radek Vondráček, který svůj názor sdělil ve speciálním vysílání k inauguraci nové hlavy státu na CNN Prima NEWS. Vondráček se také opřel do médií kvůli prezidentské kampani. Proti jeho slovům se však vymezila europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) nebo místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL).

Lidi jste hodili do marastu, tepala vládu Dostálová. Zmínila řešení problémů stavebního práva

8. března 2023 13:12

Běžného občana jste hodili do marastu dnešní doby, pustila se do vlády kvůli úpravám stavebního zákona místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálová (za ANO). Kritizovala mimo jiné zrušení institucionální změny, která by dle ní pomohla například v řešení systémové podjatosti, zastupitelnosti úředníků, vymáhání lhůt nebo jednotného metodického prostředí. Společně s místopředsedou KDU-ČSL Janem Bartoškem v pořadu 360° na CNN Prima NEWS přednesli detaily novely, díky které by se stavebníci mohli snáze a rychleji dostat k potřebným povolením. Za klíčovou označili digitalizaci.

Zeman bilancoval v Partii: Ošklivé ženy, Mynář v pokušení, Henlein a katastrofa Němcová

6. března 2023 06:49

Peprné hlášky i ostrá kritika rivalů. Během posledního rozhovoru v roli prezidenta v Partii CNN Prima NEWS si Miloš Zeman nebral servítky. Opřel se mimo jiné do místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) a expremiéra Mirka Topolánka. Zeman o sobě prohlásil, že byl „vždycky nezdvořilý člověk“ a kdyby prý v roce 2013 jmenoval vládu Miroslavy Němcové, byla by to „katastrofa“.

Zemanova slova rozčílila Topolánka: Staré kydy, ještěže už jde do pr*ele. Ozvali se i další

5. března 2023 18:27

Poslední rozhovor pro CNN Prima NEWS s Milošem Zemanem ve funkci prezidenta opět rozjitřil emoce mnohých politických osobností. Končící hlava státu totiž použila hned několik kontroverzních či urážlivých výroků, které se neobešly bez reakcí. Ozval se například expremiér Mirek Topolánek, europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) či místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL).

Že se Babiš „připoutal“ k pultíku? Měl své důvody. Řídící schůze byl neschopný, říká Zeman

5. března 2023 11:17

Babiš měl své důvody neopustit řečnický pult a Bartošek je neschopný. Těmito slovy okomentoval poslední bouřlivé dění ve Sněmovně prezident Miloš Zeman. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS hájil šéfa hnutí ANO, který v pátek večer odmítl respektovat rozhodnutí koaliční většiny o omezení řečnické doby pro všechny. Místopředsedu Sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL), který v té době schůzi řídil, pak Zeman označil za neschopného.

Setkání s Jovanovičem byla chyba, přiznal velvyslanec Stropnický. Lipavský ho nepotrestá

2. února 2023 21:28

Velvyslanec České republiky v Izraeli Martin Stropnický pochybil, když si nevyžádal dostatek informací k poslanecké delegaci, ve které byl i čelný představitel české dezinformační scény Žarko Jovanovič. Ve čtvrtek to uvedl ministr Jan Lipavský (Piráti). Stropnický podle něj chybu uznal, nebude se opakovat. Lipavský považuje věc za vyřešenou.

Bartošek: Pavlem se zbavujeme prezidentské kocoviny. Dělíte na světlo a temno, namítl Nacher

2. února 2023 08:59

Nově zvolený prezident Petr Pavel přinese na Hrad změnu politického stylu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Podle něj se Pavel od svých předchůdců – Miloše Zemana a Václava Klause – liší tím, že se chová kultivovaně a nemá potřebu za každou cenu někoho urážet. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) v případě hodnocení prezidentů varoval před nálepkováním.

Výhrůžky? I nám hrozili zastřelením, vládní politici zveřejnili ukázky v reakci na Babiše

24. ledna 2023 19:54

I nám se nadává a vyhrožuje. Tak reagují politici vládních stran na oznámení bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), který kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. Někteří představitelé pětikoalice sdíleli na svých sociálních sítích příklady nadávek, které jim chodí do soukromých zpráv. „Kupuju pistoli a takové válečné štváče jako ty budu střílet,“ zněla například jedna z nich.