CNN Prima News Jan Cimický

Jan Cimický

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Cimický“

Cimického kauza opět před soudem. Kvůli výslechu svědků senát vykázal veřejnost

Soud vyloučil ze čtvrtečního jednání s psychiatrem Janem Cimickým veřejnost kvůli výslechu zbylých svědků. V jejich výpovědích by totiž mohly zaznít citlivé informace. Sám obviněný se nedostavil. Po deváté hodině vyslechl soudce Petr Novák také dva bývalé pracovníky bohnické nemocnice. Lékař a spisovatel čelí obvinění ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. Poslední líčení u Obvodního soudu pro Prahu 8 se konalo 16. ledna, kdy senát vyslechl několik svědků. Cimický se na lavici obžalovaných naposledy objevil 4. ledna, během své řeči vinu důrazně odmítl.

Kauza Cimický: Jeho odchod z Bohnic souvisel s obtěžováním, tvrdí bývalý ředitel léčebny

Odchod lékaře Jana Cimického z Psychiatrické nemocnice Bohnice souvisel s obtěžováním pacientek, řekl v úterý u Obvodního soudu pro Prahu 8 bývalý ředitel léčebny Zdeněk Bašný. Zmínil dva podněty, ve kterých se lidé dotazovali na to, zda jsou Cimického praktiky v pořádku. Pětasedmdesátiletý lékař a spisovatel Cimický se z úterního jednání omluvil, před dvěma týdny při zahájení hlavního líčení obžalobu popřel. Uvedl, že jeho chování bylo vedeno vždy s cílem léčit pacienta. Soud v úterý vyslechl také další svědky a znalce, hlavní líčení bude pokračovat v únoru.

Proces s Cimickým musel být odročen. Líčení ztroskotalo na chybě, soud nepředvolal znalce

Kauzu psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání, ve čtvrtek projednával Obvodní soud pro Prahu 8. Líčení mělo pokračovat odpoledne výpověďmi znalců, soud je však kvůli chybě nepředvolal. Jednání je tak odročeno na 16. ledna. Cimického obvinilo ze sexuálního obtěžování či přímo napadení několik jeho pacientek před více než dvěma lety. Podle obžaloby se měl psychiatr obvykle dopouštět sexuálního nátlaku po aplikování terapeutické akupunktury, kdy měl osahávat svlečené pacientky. Pětasedmdesátiletý lékař během své řeči vinu důrazně odmítl.

Feri, Cimický či Weinstein. Které osobnosti musely kvůli sexuálnímu násilí před soud?

Vinen ve všech bodech obžaloby, vyslechl si bývalý poslanec Dominik Feri u Obvodního soudu pro Prahu 3. Uložen mu byl nepodmíněný tříletý trest ve věznici s ostrahou, proti němuž se však odvolal. Tato kauza dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj je v Česku podrobně sledována, stejně jako případ psychiatra Jana Cimického. Ve světě podobná obvinění významných osobností nejsou až tak neobvyklá – zejména kvůli hnutí Me Too. Kdo všechno už stanul před soudem kvůli sexuálnímu násilí?

Cimický: Můj organismus je nyní křehký. Stát opět před soudem by mě ohrozilo na životě

Představa, že se octnu u soudu ve výrazném stresu, je pro mě život ohrožující, sdělil pro web Expres psychiatr a prozaik Jan Cimický. Soud v pátek nevyhověl jeho žádosti o odročení hlavního líčení. Proces proto začne podle plánu, tedy příští týden v úterý. Cimický webu také sdělil, že se jednání nevyhýbá a že je vyčerpaný. Známý psychiatr je obžalovaný z téměř čtyřiceti skutků včetně vydírání a znásilnění.

Nečekaný vývoj v kauze Cimický: Navzdory jeho kolapsu začne soud už v příštích dnech

Navzdory předchozím očekáváním nakonec nedojde k odročení soudu s psychiatrem Janem Cimickým, který čelí žalobě kvůli několika znásilněním a vydírání. Pro CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 8 Jana Humeni. Hlavní líčení by mělo začít příští týden v úterý. Cimického převezla 21. října sanitka do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Později s advokátem podal kvůli hospitalizaci žádost o odročení soudu.

Cimický začal jednat. Kvůli hospitalizaci žádá odročení soudu, rozhodnutí je v rukou justice

Psychiatr Jan Cimický kvůli své hospitalizaci podal žádost o odročení soudu v kauze, v níž čelí obžalobě ze znásilnění a vydírání. Uvedla to v úterý Česká televize. Případ má začít projednávat 7. listopadu Obvodní soud pro Prahu 8. Podle webu Blesk.cz skončil Cimický 21. října ve vážném stavu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích po intoxikaci léky. Cimický byl obžalován ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. Pětasedmdesátiletý lékař a spisovatel v minulosti prohlásil, že hodlá prokázat svou nevinu.

Žádná sebevražda, ale omyl? Cimický se po předávkování údajně probral, zatím nevypovídal

Psychiatr Jan Cimický, který čelí obvinění ze znásilnění, se podle informací deníku Blesk již probral v nemocnici. S policisty však ještě nemluvil. V sobotu ho v bezvědomí převezla sanitka do ÚVN Střešovice po údajném předávkování. Podle informací Blesku šlo o nešťastnou náhodu, kdy si Cimický vzal příliš mnoho prášků na spaní. Podle dřívějších informací redakce CNN Prima NEWS získaných z jeho okolí se však mohl před blížícím se soudem pokoušet o sebevraždu.