CNN Prima News Jan Cimický

Jan Cimický

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Cimický“

Cimický znásilnil a vydíral ženy v 28 případech, tvrdí policie. Navrhuje obžalobu

6. října 2022 10:01

Kriminalisté podali návrh na obžalobu psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání pacientek. Lékař se jich podle nich dopustil v 28 případech. Policie o tom ve čtvrtek informovala na Twitteru. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedla, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Podle dřívějších policejních informací je psychiatr podezřelý, že znásilňoval ženy od roku 1980 do roku 2016.

Cimický měl spáchat 29 případů znásilnění a vydírání. Policie zahájila trestní stíhání

1. dubna 2022 13:29

Policie obvinila psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání. Podle kriminalistů se mezi roky 1980 až 2016 dopustil 29 těchto skutků. Policisté v pátek o zahájení trestního stíhání informovali na svém webu. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedli, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Ten už dříve v prohlášení jakékoliv nezákonné jednání odmítl.

Zeman po dvou letech předal státní vyznamenání. Zastal se Bohdalové, ocení Zelenského

7. března 2022 21:45

Prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě po několika odkladech předal více než 60 osobnostem státní vyznamenání. Mezi oceněnými byli vědci, podnikatelé, vojáci, politici, umělci i sportovci. Hlava státu nad rámec avizovaných osobností ocení nejvyšším státním vyznamenáním také ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Zeman vyzdvihl jeho odvahu a statečnost. Ceremoniály se v posledních dvou letech nekonaly kvůli pandemii a Zemanově hospitalizaci. Ve Vladislavském sále se ho zúčastnilo asi 600 hostů.

Trávníček mě v 15 letech zneužil, tvrdí žena. Odporné dehonestující lži, reaguje herec

5. ledna 2022 20:24

Legendární český herec Pavel Trávníček, známý především jako princ z pohádky Tři oříšky pro Popelku, čelí nařčení ze sexuálního zneužití. V rozhovoru pro eXtra.cz jej obvinila někdejší komparzistka, které v době údajného činu bylo 15 let. Ke zpovědi se prý odhodlala po kauze kolem psychiatra Jana Cimického. Trávníček tvrzení prostřednictvím svého advokáta razantně odmítl a chystá právní kroky na svou obranu.

Ať jde Cimický na detektor lži, žádá spolek. Co si o jeho účinnosti myslí sám psychiatr?

21. prosince 2021 07:09

Psychiatr Jan Cimický čelí obvinění několika žen, že je sexuálně zneužil či obtěžoval. Tato obvinění již od samého začátku kauzy popírá a tvrdí, že se dotyčné snaží pouze zviditelnit. Do věci se zapojil i spolek Nepromlčíme, který před časem přinesl videorozhovor s Cimickým právě o obětech sexuálního zneužití. Nyní přichází s dalším videem a psychiatra vyzývá, aby se obhájil přes detektor lži.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

27. listopadu 2021 06:31

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.