CNN Prima News Jan Lipavský

Jan Lipavský

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Lipavský“

„Nebývalý debakl“, nebo velký úspěch? Fiala slaví přesně jeden rok v premiérském křesle

28. listopadu 2022 22:28

V pondělí to byl přesně rok, co je premiérem České republiky Petr Fiala (ODS). Kromě vedení země, jež předsedá Radě Evropské unie, se setkal i s řadou nástrah na domácí půdě. Předseda vlády jako své úspěchy vnímá hlavně zvládnutí covidové vlny, zajištění dostatku energií a zvládnutí uprchlické vlny v kontextu probíhající války. Jaké byly ve Fialově vládě důležité okamžiky v uplynulém roce a jak jeho práci hodnotí opozice?

Orbán pobouřil Ukrajince i Čechy vlajkou Velkého Maďarska. Provokace, čílí se politici

23. listopadu 2022 14:22

Maďarský premiér Viktor Orbán zase jednou zvedl evropské politiky ze židle. Na fotbalovém zápase mezi Maďarskem a Řeckem se totiž v neděli objevil s fanouškovskou šálou, na které byla mapa Velkého Maďarska. Kontroverzní politik navíc záběry z akce umístil na sociální sítě. Za svůj módní výstřelek teď sklízí kritiku z Ukrajiny, Rumunska, ale i Česka.

Žádný prostor pro jednání s Moskvou teď není, řekl analytik. Co by Rusko muselo udělat?

6. listopadu 2022 18:36

Je čas mluvit o možném příměří v případě ukrajinsko-ruského konfliktu? Na tom se v nedělní Partii neshodli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Radek Vondráček (ANO). Stejným tématem se pak v Partii PLUS zabývali i bezpečnostní analytik Martin Svárovský a rusista Jiří Just. Svárovský zastává podobný postoj jako Lipavský, tedy že vzhledem k agresivnímu chování Moskvy jsou jednání o příměří de facto nemožná.

Neférová pomoc firmám? Představa, že ovlivníme Německo, není reálná, přiznal Lipavský

6. listopadu 2022 12:11

Není reálné, že Německo nějak ovlivníme, řekl v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) k plánované německé finanční pomoci velkým firmám. Podle něj může česká vláda na jeho rozhodnutí pouze reagovat, odpovědnost totiž leží na národních vládách. Odborníci ale varují, že když Německo pomůže svým firmám, získají konkurenční výhodu.

Vondráček: Je čas mluvit o příměří. Až dostanou Rusové na budku, ustoupí, oponuje Lipavský

6. listopadu 2022 11:26

Je čas mluvit o příměří, řekl v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS místopředseda ANO Radek Vondráček. Podle ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) ale Rusové ustupují až tehdy, když „dostanou na budku“. Zatím ale ruská propaganda mluví o tom, že půjdou do Pobaltí, na Polsko nebo Moldavsko. Za své činy by Rusové měli podle Lipavského nést odpovědnost.

Před Čínou není úniku. Peking má po celém světě tajné policejní stanice, jsou i v Česku

2. listopadu 2022 08:29

Španělská nevládní organizace Safeguard Defenders zabývající se bezpečností ve světě představila rozsáhlý dokument, podle kterého si Číňané můžou došlápnout na své občany i v zahraničí. Peking totiž má po světě provozovat desítky utajených policejních stanic, přestože v zahraničí nemají žádnou jurisdikci. Policisté sloužící v zahraničí podle dostupných informací například přemlouvají Číňany v zahraničí, aby se vrátili do své domoviny, nebo sbírají zpravodajské informace. Podle zprávy funguje policejní zastoupení Pekingu i v České republice.

Legitimizace zla, píší Fialovi kvůli vyznamenáním. Kdo z ministrů se z ceremonie omluvil?

25. října 2022 13:54

Na předávání státních vyznamenání v pátek nedorazí velká část vlády Petra Fialy (ODS). Zatímco ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) patří mezi politiky, kteří od prezidenta pozvánku ani nedostali, vicepremiér Vlastimil Válek (TOP 09) to štěstí měl. Na Pražský hrad ale nedorazí, protože má výhrady k výběru, respektive absenci některých hostů. Prezident Zeman totiž nepozval předsedkyni Sněmovny a Válkovu stranickou šéfku Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) či předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS). To premiér se na slavnost chystá.

Zákaz vstupu do ČR i zmrazení majetku. Poslanci schválili zákon proti provinilým cizincům

14. října 2022 13:19

Stát bude moci zmrazit majetek nebo zakázat pobyt na českém území cizincům či společnostem, kteří se dopustí závažných protiprávních jednání. Zákon o národních sankcích schválili poslanci na pátečním jednání dolní komory. Norma umožní zavést restrikce také proti organizacím a režimům, které porušují lidská práva nebo používají teroristické metody a kybernetické útoky.

Česká flotila na Baltu a pivovod do Královce. Podívejte se na nejlepší vtipy ke Kaliningradu

5. října 2022 19:22

Na začátku stál ojedinělý žert, který ovšem vyvolal až neuvěřitelnou lavinu bez konce. Polského vtipu o anektování ruské Kaliningradské oblasti se ve velkém chytli Češi, kteří stále prokazují, že jejich lidová tvorba nezná mezí. Na internetu jsou k nalezení už desítky vtipů či humorných koláží a rozhodně to nevypadá, že by se blížil útlum. K celé akci se vyjadřují rovněž politici, kteří drží nastavenou laťku.